Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II

Rodzice papieża, Emilia i Karol Wojtyłowie.

Ich duchowa postawa uformowała przyszłego świętego papieża. To dzięki zaufaniu Bożej opatrzności Karol Wojtyła przyszedł na świat, pomimo, że Emilii zalecano usunięcie ciąży. Ojciec nauczył go wierności modlitwie, szczególnie w tych najtrudniejszych momentach, kiedy trzeba było mierzyć się ze śmiercią, głodem i biedą.

Milena Kindziuk z reporterskim zacięciem odkrywa przed nami nieznane fakty z życia rodziców Karola Wojtyły. Autorka przez kilka miesięcy pieczołowicie poszukiwała niepublikowanych wcześniej historii, dokumentów i wspomnień o rodzicach papieża. Kim tak naprawdę byli? Jaki mieli wpływ na życie Karola Wojtyły? I dlaczego Kościół stara się o włączenie ich do grona świętych?

Rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego tego małżeństwa pozwoli nam jeszcze lepiej poznać rodziców Jana Pawła II, a Kościołowi da wielkich orędowników rodziny.

Ta biografia to wyjątkowy portret Wojtyłów - rodziny silnej, pokornej, która do końca zaufała Panu Bogu.

______

dr Milena Kindziuk - adiunkta w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, medioznawczyni, publicystka, autorka książek, m.in. ,,Kardynał Stefan Wyszyński. Biografia", ,,Jerzy Popiełuszko. Biografia", ,,Zaczęło się od Wadowic. Wspomnienia, wywiady, teksty o Janie Pawle II", ,,Historyczne i polityczne aspekty komunikacji społecznej prymasa Józefa Glempa w okresie przełomu w Polsce w latach 1981-1992".

Informacje dodatkowe o Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II:

Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II - opinie o książce

Matka Papieża. Poruszająca opowieść o Emilii Wojtyłowej
Milena Kindziuk0
Okładka ksiązki - Matka Papieża. Poruszająca opowieść o Emilii Wojtyłowej

Cały świat poznał jej syna. Każdy, kto miał okazję z nim rozmawiać, podkreślał to, jak dobrym, ciepłym i niezwykłym człowiekiem był Jan Paweł II. A on...

Cuda księdza Jerzego
Milena Kindziuk0
Okładka ksiązki - Cuda księdza Jerzego

Cud jest znakiem, który trzeba rozpoznać. Szczęśliwy człowiek, któremu się to uda. - François Audelan umierał na wyjątkowo złośliwą odmianę białaczki...