Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II

Wydawnictwo: Esprit
Data wydania: 2020-05-11
Kategoria: Duchowość, religia

Rodzice papieża, Emilia i Karol Wojtyłowie.

Ich duchowa postawa uformowała przyszłego świętego papieża. To dzięki zaufaniu Bożej opatrzności Karol Wojtyła przyszedł na świat, pomimo, że Emilii zalecano usunięcie ciąży. Ojciec nauczył go wierności modlitwie, szczególnie w tych najtrudniejszych momentach, kiedy trzeba było mierzyć się ze śmiercią, głodem i biedą.

Milena Kindziuk z reporterskim zacięciem odkrywa przed nami nieznane fakty z życia rodziców Karola Wojtyły. Autorka przez kilka miesięcy pieczołowicie poszukiwała niepublikowanych wcześniej historii, dokumentów i wspomnień o rodzicach papieża. Kim tak naprawdę byli? Jaki mieli wpływ na życie Karola Wojtyły? I dlaczego Kościół stara się o włączenie ich do grona świętych?

Rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego tego małżeństwa pozwoli nam jeszcze lepiej poznać rodziców Jana Pawła II, a Kościołowi da wielkich orędowników rodziny.

Ta biografia to wyjątkowy portret Wojtyłów - rodziny silnej, pokornej, która do końca zaufała Panu Bogu.

______

dr Milena Kindziuk - adiunkta w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, medioznawczyni, publicystka, autorka książek, m.in. ,,Kardynał Stefan Wyszyński. Biografia", ,,Jerzy Popiełuszko. Biografia", ,,Zaczęło się od Wadowic. Wspomnienia, wywiady, teksty o Janie Pawle II", ,,Historyczne i polityczne aspekty komunikacji społecznej prymasa Józefa Glempa w okresie przełomu w Polsce w latach 1981-1992".

Tagi: bóg Chrześcijaństwo

Kup książkę Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II

Opinie o książce - Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II

Świadek prawdy. Życie i śmierć ks. Jerzego Popiełuszki
Milena Kindziuk0
Okładka ksiązki - Świadek prawdy. Życie i śmierć ks. Jerzego Popiełuszki

Oparta na faktach i bezposrednich rozmowach dziennikarska opowieść o życiu, działalności i męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Oprócz niezwykłych...

Matka Papieża. Poruszająca opowieść o Emilii Wojtyłowej
Milena Kindziuk0
Okładka ksiązki - Matka Papieża. Poruszająca opowieść o Emilii Wojtyłowej

Cały świat poznał jej syna. Każdy, kto miał okazję z nim rozmawiać, podkreślał to, jak dobrym, ciepłym i niezwykłym człowiekiem był Jan Paweł II. A on...

Córki tęczy
Hanna Cygler