Emilka ze Srebrnego Nowiu

Tom 1 cyklu Emilka ze Srebrnego Nowiu

Emilka po śmierci ukochanego ojca zamieszkuje w Księżycowym Nowiu ze snobistycznymi krewnymi. Dziewczynce trudno się przyzwyczaić do reguł wprowadzanych przez surową ciotkę Elżbietę i do życia panienki z dobrego domu. Na szczęście nowo poznani przyjaciele i niezliczone przygody sprawią, że Emilka pokocha to miejsce.

Informacje dodatkowe o Emilka ze Srebrnego Nowiu:

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Data wydania: 1988-01-31
Tytuł oryginału: Emily of the New Moon
Tłumaczenie: Maria Rafałowicz-Radwanowa

Kup książkę Emilka ze Srebrnego Nowiu

Emilka ze Srebrnego Nowiu - opinie o książce

Dzieje Emilki osieroconej przez ojca i przygarniętej pod opiekę ciotek - starych panien przypadły mi do serca jeszcze w dzieciństwie. Teraz ponownie przeczytałam tą książkę i wciąż podoba mi się równie mocno co przed laty. Nie raz, podczas lektury, zaciskałam pięści, gdy ciotka Elżbieta, która znała tylko surowy sposób na wychowywanie dzieci, niesprawiedliwie karała dziewczynkę obdarzoną marzycielską, poetycką duszą. Ale czy naprawdę serce Elżbiety nie zna miłości? Życie w Srebrnym Nowiu umilali Emilce jej przyjaciele z ciotką Laurą i kuzynem Jimmem. To dzięki nim dziecko pokochało swój nowy dom. Książkę naprawdę polecam. Dla mnie to numer jeden w twórczości Montgomery.
Avatar użytkownika - AMAF12
AMAF12
Przeczytane:2015-07-08,
EMILKA PO ŚMIERCI UKOCHANEGO OJCA PRZEPROWADZA SIĘ DO KSIĘŻYCOWEGO NOWIU POD ŻĄDANIEM CIOTKI ELŻBIETY.SZYBKO ZAPRZYJAŹNIA SIĘ Z TUTEJSZYMI MIESZKAŃCAMI.PODOBAŁA MI SIĘ TA KSIĄŻKA,POLECAM.
Avatar użytkownika - czarniutka21
czarniutka21
Przeczytane:2007-08-26, Ocena: 5, Przeczytałam,
Bardzo lubię twórczość autorki "Anii z Zielonego Wzgórza". Książka jest napisana bardzo barwnym i ciekawym językiem. Główna bohaterka Emilka została przygarnięta przez dalszą rodzinę po śmierci ojca. Na początku trudno jej porozumieć się z ciotkami, jednak znajdują wspólny język a Emilka zaprzyjaźnia się z Tadziem, Ilzą i Perrym. Dziewczyna pisze swoje pierwsze opowiadania w podarowanym przez wujka specjalnym zeszycie. Jest to kolejna marzycielka, po Ani Shirley, którą wprost uwielbiam!
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2022-04-04, Ocena: 5, Przeczytałam,

Trochę przypomina mi "Anię z Zielonego Wzgórza", Emilka ma równie bujną wyobraźnię, pragnie pisać wiersze i powieści, ciotka Elżbieta to taki odpowiednik Maryli, kuzyn Jimmy- Mateusza. Nawet jest tu akcja z włosami, tyle że Emilka marzy o grzywce, która sama sobie obcina. Czyta się jednak świetnie, zwłaszcza pod koniec lektura jest interesująca, gdy dziewczynka rozwiązuje zagadkę sprzed lat. Odkrywa, czemu zginęła matka jej przyjaciółki.

Avatar użytkownika - heros_baba
heros_baba
Przeczytane:2017-03-02, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Karmelek3
Karmelek3
Przeczytane:2014-02-08, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Missmi
Missmi
Przeczytane:2014-02-04, Ocena: 6, Przeczytałam, Dawno temu/ nie pamiętam daty, Mam,
Szczęśliwa pomyłka
Lucy Maud Montgomery0
Okładka ksiązki - Szczęśliwa pomyłka

Nowe opowiadania o dzieciach pierwszy raz tłumaczone na język polski. Autorka opisuje wesołe, zabawne lub smutne historie dzieci uwikłanych w rodzinne...

W pajęczynie życia
Lucy Maud Montgomery0
Okładka ksiązki - W pajęczynie życia

Przez całe lata rodziny Darków i Penhallowów związane były ze sobą małżeńskimi więzami. Czasem zrobiliby dla siebie wszystko, czasem walczyli...