Empatia. Najpiękniejszy rozkwit miłości

Zupełnie nowe spojrzenie na zjawisko empatii.

OSHO przygląda się źródłom tego słowa i bierze pod lupę jego potoczne rozumienie. Wiele aktów empatii wypływa z poczucia osobistej misji i potrzeby zwrócenia na siebie uwagi. Inne empatyczne działania mają na celu nie tyle pomoc innym, co wymuszenie na nich pożądanej zmiany. Odwołując się do historii z życia Jezusa I Buddy, a także filozofii Zen, OSHO wskazuje ścieżkę autentycznej empatii, która wyrasta z wewnątrz, czerpiąc z głębokiej akceptacji i afirmacji siebie. Empatia może rozkwitać w siłę, która uzdrawia, jedynie wtedy, gdy zakorzeniona jest w bezwarunkowym uznaniu drugiej osoby i zgody na to, kim jest.

Informacje dodatkowe o Empatia. Najpiękniejszy rozkwit miłości:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2023-04-12
Kategoria: Duchowość, religia
Tytuł oryginału: Compassion: The Ultimate Flowering of Love

Kup książkę Empatia. Najpiękniejszy rozkwit miłości

Empatia. Najpiękniejszy rozkwit miłości - opinie o książce

To moje pierwsze spotkanie z książkami autora i mogę je uznać za niezwykle inspirujące.

W tej części skupia się on na empatii oraz jej związku z miłością. Możemy się przyjrzeć jak najczęściej rozumiana jest empatia i co tkwi dla nas w tym słowie. Przygląda się również temu z jakich pobudek ludzie potrafią być empatyczni. Niekoniecznie te motywy są czyste i bezinteresowne.

Jest to swoisty poradnik psychologiczny, ale nie tylko.

Możemy dowiedzieć się w jaki sposób podążać drogą autentycznej empatii ku miłości i szczęściu.

Nie każdemu jego porównania mogą się podobać, jednak warto być otwartym na filozofię życia płynącą z jego słów.

Techniki medytacji
Osho0
Okładka ksiązki - Techniki medytacji

Ta książka jest zbiorem technik medytacyjnych, które Osho przekazywał przez wiele lat; są tu fragmenty i cytaty z książek zawierających jego poranne wykłady...

Kreatywność. Uwolnij swą wewnętrzną moc
Osho0
Okładka ksiązki - Kreatywność. Uwolnij swą wewnętrzną moc

Przygotowywanie dzieci do życia we współczesnym społeczeństwie polega w głównej mierze na wprowadzaniu zakazów i norm. Pod ich ciężarem już we wczesnej...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska