Endometrioza. Kobiecość nie musi boleć

#Endoporadnik dla każdej kobiety

bolesne miesiączki bóle pleców dyskomfort w czasie stosunku trudności z zajściem w ciążę depresja nerwowość

Jeśli co miesiąc nie jesteś w stanie wyjść do pracy, bo ból jest nie do wytrzymania, wszystko cię drażni, a niektóre pozycje w trakcie seksu są dla ciebie bolesne, nie bój się sięgnąć po tę książkę.

Endometrioza. Kobiecość nie musi boleć to osobista historia kobiety, która borykała się z takimi problemami. Autorka tłumaczy, jak doszło do rozpoznania endometriozy, jakie miała objawy i jak to się stało, że mimo choroby jest dziś matką. W osobistym dzienniku dzieli się przeżyciami i pokazuje pracę nad sobą, jaką podjęła, aby odzyskać zdrowie i zrozumieć swoje emocje.

Rozdziały napisane przez . ginekologa, seksuologa, psychoterapeutę i dietoterapeutę pomogą zrozumieć etapy choroby, a zastosowanie się do wskazówek specjalistów może przynieść ulgę, byś mogła w pełni cieszyć się zdrowiem. W książce znajdziesz też odsyłacze do filmów z ćwiczeniami przygotowanymi przez fizjoterapeutki. Proste techniki autoterapii pozwolą ci lepiej zadbać o zdrowie.

Endometrioza to choroba, która dotyka nas, kobiety. Ta książka jest dla ciebie, twojej siostry, mamy, przyjaciółki. Po przeczytaniu poczujesz się bezpieczniej. I odzyskasz nadzieję.

Informacje dodatkowe o Endometrioza. Kobiecość nie musi boleć:

Endometrioza. Kobiecość nie musi boleć - opinie o książce

Avatar użytkownika - dagmaruffka
dagmaruffka
Przeczytane:2020-05-11, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2020,

Czytam nie tylko książki obyczajowe, na mojej półce znajdą się też takie, które ze mną nie mają nic wspólnego. Jakiś czas temu dostałam do zrecenzowania książkę o Endometriozie. Zaczęłam czytać.. No bo kto wie, może ktoś z mojego otoczenia zmaga się z tą chorobą. Czasami warto zapoznać się z czymś nowym, poznać problem w inny sposób. Dzięki temu podczas rozmów będę mogła spojrzeć na całą sytuację z innej strony.

Już na samym początku mogę Wam zdradzić, że książka jest świetna, szczególnie dla osób, które zmagają się z tą chorobą. Ja oczywiście nie mam doświadczenia jeżeli chodzi o tą tematykę i chorobę, lecz czytając książkę dowiedziałam się mnóstwo przydatnych rzeczy. Dzięki niej nie tylko poznałam autorkę - Karolinę, ale także jej życie i zmagania się z chorobą. Jest to bardzo osobisty pamiętnik, który warto przeczytać. Dodatkowo znajdziemy w nim rozmowy ze specjalistami, którzy rozwieją każdą naszą wątpliwość.

Endometrioza jest chorobą wielu kobiet, lecz mało kto o niej mówi wprost. Na ogół jest odbierana jako wstydliwy i bolesny problem, lecz ja tego tak nie ujmuje. Dla mnie jest to choroba jak każda inna dlatego z wielką przyjemnością zapoznałam się z tą książką. Według mnie nie ma się czego wstydzić, tylko trzeba podziwiać kobiety, które mówią wprost o tym z czym się zmagają. Wielkie ukłony dla Karoliny, że odważyła się napisać tak wspaniały poradnik!

Polecam ją z czystym sumieniem!

Avatar użytkownika - Dusia79
Dusia79
Przeczytane:2022-05-26, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Książka, która pomogła mi odnaleźć się po usłyszeniu diagnozy "endometrioza". Napisana lekkim językiem, z elementami wspomnień autorki, ale poruszająca też kwestie medyczne, dietę, ćwiczenia. I przede wszystkim dająca nadzieję, że z tą chorobą można żyć, że można wpłynąć na znaczną poprawę samopoczucia za pomocą nieiwazyjnych metod. Istotnym elementem dla mnie było poruszenie kwestii, jak nasze myśli i uczucia wpływają na nasze zdrowie.

Też jestem mamą
Karolina Staszak0
Okładka ksiązki - Też jestem mamą

Książka o matkowaniu bez lukru i cukru za to z całym wszechświatem miłości. Autorka zaprasza zwłaszcza czytelniczki do przygody, w której główną bohaterką...

Rozkosz istnienia, czyli jak pokochałam siebie
Karolina Staszak0
Okładka ksiązki - Rozkosz istnienia, czyli jak pokochałam siebie

Człowiek jest wspaniałą istotą składającą się z trzech przenikających się elementów: ciała, emocji i umysłu. Pierwszy - jest jedyną fizyczną manifestacją...