Era dinozaurów. Czas gigantów, czyli dinozaury jury. Tom 2

Tom drugi ,,Ery dinozaurów" z serii ,,Nauka z komiksem" dla dzieci w wieku 8-12 lat. Zakres tematów został opracowany we współpracy z multidyscyplinarnym międzynarodowym komitetem naukowym posiadającym kompetencje w zakresie pisania dla młodych czytelników. Tom obejmuje zabawny komiks o przygodach postaci znanych z filmów Disneya, zawierający fakty naukowe, a na dodatkowych stronach znajdują się teksty bardziej szczegółowo omawiające treści naukowe zawarte w komiksie. Ostatnie dinozaury zniknęły z powierzchni Ziemi 66 milionów lat temu... Ale Rex nie zamierza się z tym pogodzić! Wspólnie z Trixie i Sztućkiem prowadzi śledztwo, żeby odkryć źródło pochodzenia swoich krewniaków oraz przyczyny ich wyginięcia. Razem z dzielnymi zabawkami poznaj tajemnice gigantycznych drapieżników, pierwszych ptaków i wodnych gadów!

Informacje dodatkowe o Era dinozaurów. Czas gigantów, czyli dinozaury jury. Tom 2:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2023-07-26
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Science in Comics - Age of the Dinosaurs

Kup książkę Era dinozaurów. Czas gigantów, czyli dinozaury jury. Tom 2

Era dinozaurów. Czas gigantów, czyli dinozaury jury. Tom 2 - opinie o książce

Chciałam Wam pokazać drugie części serii Nauka z komiksem od @egmont_polska. W tej serii dzieci mogą spotkać bohaterów bajek Disney'a, przeżyć z nimi przygodę, a przy okazji przyswoić trochę wiedzy.

W cyklu "Galaktyki i planety" bohaterowie bajki "Wielka szóstka" trafiają na nową aferę. W stronę Ziemi zbliża się asteroida i wkrótce może w nią uderzyć. Hiro ze swoją ekipą musi znaleźć sposób, aby uratować świat. Ktoś jednak ich starania chce udaremnić. Jak im poszło, musicie przeczytać sami.

Druga część skupiona jest na układzie słonecznym, czyli naszym domu. Naukowe przerywniki zawierają dużą dawkę wiedzy. Między innymi jak powstaje zorza polarna, jak wygląda układ słoneczny, co się dzieje wewnątrz słońca i co jeszcze możemy zaobserwować na naszym niebie.

W cyklu "Era dinozaurów" ponownie spotykamy bohaterów "Toy story", którzy buszują po bibliotecznych półkach w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, co się stało z t-rexami. Znalezienie odpowiedniej książki w bibliotecznych zbiorach nie jest dla zabawek proste. W drugiej części poznajemy dinozaury jury. Dowiadujemy się, jaki wtedy klimat panował na ziemi i jak to wpłynęło na ewolucję dinozaurów. Wiecie, że wiele dinozaurów posiadało upierzenie niczym dzisiejsze ptaki? Pióra jednak nie zawsze służyły do latania.

W komiksie znajdziecie wiele interesujących ciekawostek ze świata dinozaurów.

Seria Nauka z komiksem zawiera komiks i naukowe przerywniki z dawką wiedzy. Całość jest napisana w bardzo przystępny sposób. Jest to świetna seria, która przez zabawę uczy i pobudza ciekawość dzieci.

Star Wars Doktor Aphra. Szkarłatne rządy. Tom 4
Okładka ksiązki - Star Wars Doktor Aphra. Szkarłatne rządy. Tom 4

Tom czwarty z cyklu ,,Doktor Aphra", wydawanego przez Marvel Comics od 2020 roku, opowiadający o losach awanturniczej archeolożki, która zadarła z samym...

Pomyśl i rozwiązuj. Kolorowe łamigłówki 6+
Okładka ksiązki - Pomyśl i rozwiązuj. Kolorowe łamigłówki 6+

Wystarczą kredki i ołówek oraz ta książeczka, by sześciolatek ciekawie spędził wolny czas. Będzie miał okazję zmierzyć się z krzyżówkami, plątaninami...