Ernest i Rebeka. Na ratunek! Tom 3

Rebeka ma już siedem lat! Czuje się duża, prawie dorosła, nawet odczepia dodatkowe kółka w swoim rowerze... Ale zaraz potem czekają na nią znacznie poważniejsze wyzwania: wraz z przyjaciółmi musi rozwikłać tajemnicę Czerwonej Czarownicy, później sprawić, aby ukochany nauczyciel, pan Rebaud, odzyskał posadę, a w końcu uratować mikroba Ernesta z rąk szalonego naukowca! Jak tego wszystkiego ma dokonać mała dziewczynka? O przepraszam, Rebeka wcale nie jest już mała, a z pomocą drużyny szkolnych piratów pokona każdą przeszkodę!

,,Ernest i Rebeka" to chwilami wesoła, chwilami smutna, ale zawsze mądra opowieść, która zdobyła nagrodę Festiwalu Komiksowego w Angouleme w 2013 roku. Pomysłodawcą serii jest francuski scenarzysta Guillaume Bianco (,,Kegoyo & Klaudia", ,,Billy Brouillard"), a rysownikiem - włoski grafik Antonello Dalena (,,Sybil", ,,Monster Allergy").

Informacje dodatkowe o Ernest i Rebeka. Na ratunek! Tom 3:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2021-07-28
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788328197152
Tytuł oryginału: Ernest & Rebecca vol. 7, 8, 9

Kup książkę Ernest i Rebeka. Na ratunek! Tom 3

Ernest i Rebeka. Na ratunek! Tom 3 - opinie o książce

Ernest i Rebeka. Na ratunek!
Tom 3

Wydawnictwo Egmont @egmont_polska
Seria Komiksy są super

Trzeci album zbiorczy pełnej niezwykłych przygód i szalonego humoru opowieści dla dzieci i dorosłych! Album zawiera trzy tomy oryginalne: 'Na ratunek!', 'Dzień inny niż wszystkie' i 'Operacja "Ernest"'.
Ernest i Rebeka to seria opowiadająca o niezwykłych przygodach kilkuletniej dziewczynki i małego, zielonego mikroba.
W tym komiksie jest i przyjaźń i trudne tematy. Dużo tu szkolnej rzeczywistości, ale i zwykłego życia.
Mądra opowieść.

Rebeka ma już siedem lat! Czuje się duża, prawie dorosła, nawet odczepia dodatkowe kółka w swoim rowerze... Ale zaraz potem czekają na nią znacznie poważniejsze wyzwania: wraz z przyjaciółmi musi rozwikłać tajemnicę Czerwonej Czarownicy, później sprawić, aby ukochany nauczyciel, pan Rebaud, odzyskał posadę, a w końcu uratować mikroba Ernesta z rąk szalonego naukowca! Jak tego wszystkiego ma dokonać mała dziewczynka? Ale Rebeka wcale nie jest już mała, a z pomocą drużyny szkolnych piratów pokona każdą przeszkodę!

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-07-31, Ocena: 4, Przeczytałem,

URATOWAĆ MIKROBA

Dwa i pół roku. Tyle musieliśmy czekać na powrót ,,Erensta i Rebeki". Bo właśnie wtedy pojawił się drugi tom a wraz z nim zapowiedź trzeciego, którego wydania doczekaliśmy się dopiero teraz. Ale lepiej, jak to mówią, późno niż wcale. Tym bardziej, że to kawał bardzo sympatycznej serii dla całej rodziny.

Rebeka dorasta. Ma co prawda siedem lat, ale z jej perspektywy to już niemal dorosłość. Czas odczepienia dodatkowych kółek od roweru czy zaangażowania się w tak poważne sprawy, jak pomoc nauczycielowi w odzyskaniu posady. Do tego trzeba zając się sekretem niejakiej Czerwonej Czarownicy, a także ruszyć z pomoc mikrobowi Ernestowi, który trafia w ręce szalonego naukowca. Ale ponieważ Rebeka nie jest sama, bez trudu poradzi sobie ze wszystkim. Ale czy na pewno?

Modlitwy małego dziecka. Aniele Boży, Stróżu mój
Okładka ksiązki - Modlitwy małego dziecka. Aniele Boży, Stróżu mój

Prosto z dziecięcych serduszek płyną modlitwy pełne uwielbienia... Na każdą chwilę dnia, na każdą chwilę życia... Proste, dziecięce słowa modlitw i piękne...

Ćwiczenia z kodowania. Będę programistą kl. 1-3
Okładka ksiązki - Ćwiczenia z kodowania. Będę programistą kl. 1-3

Kodowanie to klucz do świata komputerów i doskonały sposób rozwijania wielu kompetencji. Nauka kodowania to jednocześnie nauka przyczynowo-skutkowego...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis