Erynie (wyd. filmowe)

SPECJALNE WYDANIE BESTSELLEROWEJ POWIEŚCI

Lwów, maj 1939 roku. W strasznych męczarniach ginie mały chłopiec. Wieść o rytualnym mordzie obiega miasto. Wybucha panika. Czyje dziecko będzie następne? Całe miasto liczy na komisarza Edwarda Popielskiego. Jednak komisarz nie chce poprowadzić sprawy. Nie tym razem.

Widmo zbliżającej się wojny i paraliżujący strach rządzą Lwowem, tylko jego przestępczy świat wciąż żyje według starych reguł. Każdy zna tu Popielskiego, który działa wyłącznie nocą. Nikt nie chce z nim współpracować. Nikt nie chce mu się narazić.

Miasto przesiąknięte zbrodnią przesłonił cień Erynii, bogiń zemsty.

POLECAMY SERIAL ,,ERYNIE" W REŻYSERII BORYSA LANKOSZA Z MARCINEM DOROCIŃSKIM W ROLI EDWARDA POPIELSKIEGO

MAREK KRAJEWSKI - ojciec chrzestny polskiego kryminału, autor kultowych powieści o Eberhardzie Mocku i Edwardzie Popielskim, którymi zyskał setki tysięcy czytelników. Laureat wielu prestiżowych nagród, m.in. Paszportu ,,Polityki" i Nagrody Wielkiego Kalibru. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 20 języków. Filolog klasyczny, miłośnik filozofii.

Informacje dodatkowe o Erynie (wyd. filmowe):

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-11-23

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Kup książkę Erynie (wyd. filmowe)

Erynie (wyd. filmowe) - opinie o książce

Avatar użytkownika - vesta
vesta
Przeczytane:2015-01-04,
Zaskakujące zakończenie z rodzinnym dramatem w tle. Męski Popielski wraz ze swoim wielkim Ego.
Avatar użytkownika - dallea
dallea
Przeczytane:2014-12-14,
jak zwykle kawałek świetnej prozy. Cały czas wartka akcja i ani deko nudy.
Avatar użytkownika - GRZADA
GRZADA
Przeczytane:2014-02-27,
Kryminał osadzony w przedwojennym Lwowie, ze swoją kontynuacją w czasach nam bliższych. Komisarz Popielski rozwiązuje sprawę morderstwa małego chłopca. Niekonwencjonalne sposoby prowadzenia śledztwa stopniowo przynoszą efekty, ale sprawy zaczynają się komplikować, Nurt akcji wciąga kolejne osoby z otoczenia komisarza zmieniając dochodzenie w sprawę osobistą. Zgrabny kryminał, dobre pióro - naprawdę dobrze się czyta. To kolejna książka tego autora jaką przeczytałem w ostatnim czasie (a następna już w drodze do mnie). Polecam
Kolejna po "Głowie Minotaura" powieść Krajewskiego z cyklu o komisarzu Popielskim. W przededniu II Wojny Światowej we Lwowie dochodzi do ohydnej zbrodni. Znalezione zostają okrutnie okaleczone zwłoki 3-latka. Panuje przekonanie, że doszło do rytualnego mordu dokonanego przez Żydów. Policja chcąc zapobiec antyżydowskim wystąpieniom musi szybko wykryć sprawcę zbrodni.. Podejrzenia pada na robotnika budowlanego Małeckiego. Zostaje on zatrzymany i osadzony w zakładzie dla obłąkanych gdzie pozorując samobójstwo zabijają go komisarz Popielski wspólnie z dziadkiem zamordowanego chłopca. Okazuje się jednak, że to nie on był sprawcą zabójstwa. Popielski angażuje do pomocy jednego z bossów lwowskiego podziemia Kiczałesa. Wreszcie wpada na trop zabójcy. Okazuje się, że stoi za nim zanany lwowski adwokat .....
Avatar użytkownika - edytaj7
edytaj7
Przeczytane:2022-10-25, Ocena: 4, Przeczytałam,

"Erynie" to drugi tom serii o komisarzu Edwardzie Popielskim. Tym razem prowadzi śledztwo w sprawie brutalnego zabójstwa małego chłopca. Komisarz nie chce tego śledztwa ale musi się ugiąć pod presją opinii publicznej. A sprawa jest bardzo nieprzyjemną bo dotyczy dzieci. Popielski decyduje się na współpracę ze światem podziemnym. A wszystko żeby tylko dopaść oprawcę. Ten tom był jakiś taki nijaki. Jest trochę akcji ale to nie jest to, co w poprzednim tomie. Źle nie było ale oczekiwałam więcej.

Avatar użytkownika - justyna1
justyna1
Przeczytane:2010-10-07, Ocena: 5, Przeczytałam,
ciekawa książka trzymająca w napięciu z zagadką , która nie pozwala się oderwać nim dobrniemy do jej rozwiązania.
Avatar użytkownika - MagdaMc
MagdaMc
Przeczytane:2019-02-15, Ocena: 3, Przeczytałem,
MOCK. Ludzkie zoo
Marek Krajewski0
Okładka ksiązki - MOCK. Ludzkie zoo

Wrocław 1914. Maria - ,,narzeczona" Eberharda Mocka - co noc w swoim mieszkaniu słyszy potępieńcze jęki i płacz dzieci. Ebi myśli, że kobieta traci rozum...

Rzeki Hadesu
Marek Krajewski0
Okładka ksiązki - Rzeki Hadesu

Rzeki Hadesu Marka Krajewskiego to czwarta cześć cyklu o Edwardzie Popielskim, który co i rusz musi się mierzyć z trudnymi śledztwami i morderstwami...