Ewolucja, czyli wycieczki do dalekich krewnych

Największe odkrycia Darwina zaczęły się od jego morskiej podróży dookoła świata. A jak zakończy się Twoja wędrówka po świecie nauki?

Ta niezwykła książka to seria wypraw w przeróżne epoki i odległe zakątki świata. Podzielona została na rozdziały-wycieczki, w których odwiedzimy dno mórz, jaskinie neandertalczyka, jurajskie dinozaury, a nawet ich przodków itd. Oczywiście odbędziemy też wycieczkę na słynny statek Darwina, od którego zaczęła się teoria ewolucji! Podczas każdej takiej wycieczki autorka przybliży kolejne oblicza ewolucji i mechanizmy jej zachodzenia. W książkę wplecione zostały dodatkowe ciekawostki, przede wszystkim dotyczące znalezisk z terenu Polski (bo polscy paleontolodzy mają się czym pochwalić!), a także zachwycające ilustracje, ryciny i tabele.

Autorka książki jest z wykształcenia archeologiem, prowadzi też zajęcia z dziećmi dotyczące paleontologii. Jej opowieść porwie wszystkich młodych odkrywców. Sprawdź, dokąd Cię zaprowadzi!

Informacje dodatkowe o Ewolucja, czyli wycieczki do dalekich krewnych:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2023-02-22

Kup książkę Ewolucja, czyli wycieczki do dalekich krewnych

Ewolucja, czyli wycieczki do dalekich krewnych - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2023-06-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Zapewniam, że i dorośli znajdą tutaj wiele rzeczy o których nie wiedzieli i poznają nazwy, których nie znali (np. czy ktoś wie co to była Pikaia? A czym była Hallucigenia?) Zdecydowanie jak na 9 lat moze troszkę trudne definicje, ale dla dociekliwych dzieciaków w sam raz!

Córka bajarza
Monika Radzikowska 0
Okładka ksiązki - Córka bajarza

Książka „Córka bajarza” została wydana w ramach drugiej edycji konkursu literackiego „Piórko. Nagroda Biedronki za książkę...