Fakty i plotki o smokach

Najwybitniejsze dzieło architektury cukrowej to zamek zbudowany z kostek cukru - fakt czy plotka? Najwięcej złóż krotoskały, smoczego przysmaku, znajduje się blisko jądra Ziemi - fakt czy plotka? Smoki potrafią polizać swój łokieć - fakt czy plotka?

Ta niezwykła książka zawiera bardzo dużo faktów i jeszcze więcej plotek o smokach, ich zwyczajach i życiu. Dowiesz się z niej, kto wymyślił liczbę dyrdymalną, z kim smoki grają w bingo i czego uczą się w szkołach.

Nikola Kucharska - ilustratorka i autorka książek, komiksów i gier planszowych dla dzieci i młodzieży. Ukończyła projektowanie graficzne na katowickiej ASP. Ma na koncie kilkadziesiąt książek. Współpracuje z wieloma wydawcami w Polsce, Francji, Chinach, Rosji, Korei, Niemczech czy Hiszpanii. Jej ,,Podróż dookoła świata. Północ-południe. Wschód-zachód" nominowano w konkursie PTWK Najpiękniejsza Książka Roku 2016, a ,,Zwierzęta, które zniknęły. Atlas zwierząt wymarłych" (teksty: Katarzyna Gładysz, Joanna Wajs i Paweł Łaczek) otrzymały nagrodę główną w konkursie Mądra Książka Roku 2018, wyróżnienie w XVII edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku oraz nominację w konkursie Przecinek i Kropka Najlepsza Książka Roku 2018.

Informacje dodatkowe o Fakty i plotki o smokach:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2020-10-28

Kup książkę Fakty i plotki o smokach

Fakty i plotki o smokach - opinie o książce

Avatar użytkownika - jezyna122
jezyna122
Przeczytane:2021-05-19, Przeczytałam,

Kogo nie może zabraknąć w bajkach? Kto oprócz księżniczek, królów i rycerzy są w nich ważnymi bohaterami? Oczywiście smoki ! Jednak książek wyłącznie o nich, nie ma dużo. To fantastyczne opracowanie Nikoli Kucharskiej to istne dzieło sztuki i kopalnia wiadomości o tych właśnie istotach. Czy faktycznie są aż tak przerażające? Co stało się, że pomimo początkowej przyjaźni z ludźmi, nagle stali się naszymi wrogami?

Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, jak i zapewne wiele innych, koniecznie sięgnij po tę książkę. Dowiesz się między innymi jak był zbudowany pod względem anatomicznym smok pierwotny, czym różnią się poszczególne gatunki, jakie występują rodzaje tych stworzeń, gdzie można je spotkać, czy też chorują a przede wszystkim poznasz rzeczy, których jeszcze nie wiesz o smokach. Ta przezabawna, ogromnie wciągająca i pełna wymyślonych, i nie tylko informacji książka, przykuje uwagę najmłodszych na wiele godzin. Naprawdę nie da się, nie uśmiechnąć w czasie jej przeglądania. Pamiętam ile radości naszej rodzinie sprawił tytuł „Ciało człowieka” Nikoli Kucharskiej. Nie przypuszczałam, że książka o smokach potrafi rozbawić mnie jeszcze bardziej. Ploksy, które żywią się fochami, okradanie smoczych skarbów przez pazernych rycerzy, złośliwe smoczki wymoczki, sennica, płacz różowymi łzami, zapłon gazów, grupy wsparcia dla smoków dotkniętych obsesyjnym liczeniem to wiadomości, które rozkładają czytelnika na łopatki. Wspaniałe podejście do tematu, plotki mieszają się z faktami a wszystko cudownie zilustrowane.

Świat smoków zaskakuje, bawi, dostarcza świetnej rozrywki. Polecam!

Mity greckie dla dzieci w obrazkach
Nikola Kucharska0
Okładka ksiązki - Mity greckie dla dzieci w obrazkach

Jak wyglądał początek świata? Kto mieszkał na Olimpie, a kto trafiał do Hadesu? Dlaczego Zeus ukarał Prometeusza? Skąd wzięły się pory roku? Dlaczego ludzie...

Miasto Psów
Nikola Kucharska0
Okładka ksiązki - Miasto Psów

Zapraszamy do Miasta Psów. Razem z przewodnikiem zwiedzimy Inszczekut Badań Psich, Szkołę im. Cziki Szczekacz, Muzeum Psów czy Fort Dog. Przespacerujemy...