Fałsz politycznych frazesów czyli pospolite złudzenia w gospodarce i polityce

"Fałsz politycznych frazesów..." to zbiór ponad osiemdziesięciu artykułów pochodzących z magazynu ,,The Freeman", wydawanego przez amerykańską Foundation for Economic Education. Zebrane w tym zbiorze teksty uporządkowane zostały w pewną logiczną całość, dzięki czemu czytelnik zainteresowany konkretnym zagadnieniem czy problemem ekonomicznym bez trudu znajdzie odpowiedź na interesujący go temat. Fałsz politycznych frazesów bezlitośnie rozprawia się z wieloma mitami, jakie dominują w naszym codziennym życiu gospodarczym.

Masowa krótkowzroczność naszego stulecia objawia się w szacunku, jakim darzymy interwencję państwa. Kiedy dzieje się coś złego, poczynając od wykolejenia pociągu a na zmianach cen giełdowych kończąc, tchórzliwe tłumy zawsze wołają o jeszcze jedną ustawę. Na całym świecie panuje duch zaufania do państwowej wszechwiedzy, co sprawia, że ludzie stają się ślepi i nie dostrzegają nieuniknionych i niepożądanych konsekwencji tej właśnie interwencji, którą aktualnie popierają. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że ogromna większość naszych bliźnich wierzy, iż właśnie działanie władzy państwowej stanowi odpowiedź na każdy problem ekonomiczny ubóstwa czy bogactwa.

Informacje dodatkowe o Fałsz politycznych frazesów czyli pospolite złudzenia w gospodarce i polityce:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2009-09-25
Kategoria: Socjologia, filozofia
ISBN: 978-83-61344-13-1
Język oryginału: Polski

Kup książkę Fałsz politycznych frazesów czyli pospolite złudzenia w gospodarce i polityce

Fałsz politycznych frazesów czyli pospolite złudzenia w gospodarce i polityce - opinie o książce

Wielkie kolorowanie. Hello Kitty
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Wielkie kolorowanie. Hello Kitty

Hello Kitty obchodzi urodziny! Zobacz, jakie atrakcje przygotowali dla niej przyjaciele i daj się zaprosić na fantastyczne przyjęcie. "Wielkie kolorowanie...

Droga do Solidarności
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Droga do Solidarności

DROGA DO „SOLIDARNOŚCI”. LATA 1975–80 ALBUM PRZYGOTOWANY Z OKAZJI 30. ROCZNICY POWSTANIA „SOLIDARNOŚCI” Książka jest portretem...