Fatalny zakład

Tom 1 cyklu Naznaczeni przez los

Andżelika i Cezary są parą najlepszych przyjaciół. Żyją w związku bez zobowiązań do czasu, aż jedno z nich zaczyna czuć coś więcej.

Kobieta ma za sobą przykrą przeszłość oraz szkolne drwiny, które zniszczyły ją od wewnątrz. Po latach staje się zupełnym przeciwieństwem dawnej siebie. Zna swoją wartość, wie komu może zaufać, a od kogo trzymać się z daleka.

Jedna wiadomość wywraca jej poukładany świat do góry nogami, bolesne wspomnienia uderzają w nią ze zdwojoną siłą. Ale to nie wszystko, z czym przyjdzie jej się zmierzyć. Pojawi się ktoś, kto zapragnie wyrównać zaległe rachunki.

Informacje dodatkowe o Fatalny zakład:

Wydawnictwo: Magia Słów
Data wydania: 2022-10-18
ISBN: 9788396520821

Kup książkę Fatalny zakład

Fatalny zakład - opinie o książce

Po raz kolejny wzięłam do rąk powieść autorki, która dopiero stawia swe pierwsze kroki w świecie wydawniczym. Wiecie co, ta książka zrobiła na mnie wręcz piorunujące wrażenie. Po pierwsze zaskoczyła mnie swą mocną, zabarwioną erotyzmem treścią. Po drugie wywołała silne emocje i to takie, że chodziłam zadumana cały dzień. A po trzecie nie spodziewałam się, iż poruszone trudne tematy w tym gatunku doprowadzą mnie do łez jak i śmiechu.

Czytając to pomyślicie pewnie: Ta dziewczyna chyba zwariowała! Z czego można śmiać się ślęcząc nad traumatyczną i przepełnioną bólem fabułą? Uwierzcie mi jednak, że są zabawne sceny, które powodują, że przewracając kolejne strony czujemy się jakbyśmy zjeżdżali kolejką górską.

Andżelika to tylko z pozoru pewna siebie, twarda kobieta, która wie czego chce. Jednak tak naprawdę w jej wnętrzu nadal mieszkają demony, które nie dają o sobie zapomnieć. Żyje w otwartym związku ze swym przyjacielem z lat szkolnych Czarkiem, który złamał obietnicę i zaczął coś do niej czuć. Dziewczyna jest wściekła, bo miało ich łączyć tylko łóżko. Dostając zaproszenie na zjazd klasowy i zgadzając się na niego, nie zdaje sobie nawet sprawy w co się wpląta oraz jakie poniesie konsekwencje. Jej żądza zemsty na tych, którzy krzywdzili ją w młodości jest ogromna, dlatego w głowie układa plan.

Czy warto odpłacać złe czyny złem? Kto pała równie wielką nienawiścią tylko skierowaną ku niej? O co chodzi z tytułowym zakładem i czy zniszczy on to co miała Andżelika najcenniejszego?

Powiem tak. Początkowo opornie szło mi czytanie, jednak po kilku stronach przyswoiłam sobie styl autorki, który okazał się nawet prosty i od tego momentu już poleciałam.
Pani Szrejder nie patyczkuje się z nami tylko bez owijania w bawełnę rzuca nas na głęboką wodę i poznajemy szarą rzeczywistość oraz okrutny świat, gdzie władzę mają silniejsi.

Poruszyły mnie opisy handlu żywym towarem, traktowanie kobiet niczym zabawkę czy rzecz do sprawiania przyjemności samcom, którzy dla swych chorych żądz potrafili używać siły i bić ofiarę do nieprzytomności. To samo było, gdy czytałam o tym jak dzieci, które z natury są przecież dobre potrafiły być bezlitosne.

Niektóre sceny są tak okrutne i mocne, że treść nadaje się tylko dla czytelnika o mocnych nerwach, a oznaczenie 18+ nie ostrzega tylko, że tekst obfituje w seks bez cenzury. Z niedowierzania często kręciłam głową, zastanawiając się jak nastolatkowie mogą być zdolni do takiej podłości i sprawić, że czyjeś życie było istnym piekłem.

Muszę przyznać, że ta pozycja na długo pozostanie w moim umyśle, wciąż próbuję ją przetrawić, ale zakończenie to przysłowiowa wisienka na torcie. Jestem pewna, że nie domyślicie się co przyniesie finał. Ja bardzo wysoko oceniam ten debiut i czekam na kolejną część, którą wypatruję z niecierpliwością.

Jesteście odważni i odporni na krzywdę ludzką, a mafia i przekręty nie są wam obce? Jeżeli tak, to śmiało sięgajcie po nieszablonowe dzieło autorki i takim osobom je polecam!

Avatar użytkownika - Nanka_czyta
Nanka_czyta
Przeczytane:2023-03-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Andżelika oraz Cezary są parą przyjaciół z lat szkolnych.
Nie należą jednak do standardowych przyjaciół, gdyż są tak zwanymi przyjaciółmi z bonusami.
Do pewnego momentu aż jedna strona nie poczuła czegoś więcej, to zaczęło komplikować ten idealny układ.
Andżelika dostaje zaproszenie na spotkanie klasowe po latach i postanawia zemścić się na wszystkich osobach, które w szkole jej uprzykrzali życie.
Tam dowiaduje się o pewnym zakładzie, przez który całe dotychczasowe jej życie legnie w gruzach.

Co miał na celu zakład i czego się tyczył?
Czy Andżelika stanie znowu na nogi?

Książka była ciekawa i pełna emocji.
Czytało się ją naprawdę szybko i nie mogę się przyczepić do niczego prócz jednej rzeczy.
Główna bohaterka momentami mnie irytowała do takiego stopnia, że chciałam wyrządzić jej krzywdę.
Tak bardzo chciała pokazać, jaka jest silna i pewna siebie, że wręcz prosiła się o siarczysty policzek na ogarnięcie swojego wybujałego ego.
Były momenty gdzie, wspominki o jej przeszłości sprawiały, że było mi jej szkoda, by po chwili weszła ona cała na biało i jednym zdaniem sprawiła, że cała moja sympatia do niej znikała.
Rozumiem silną i pewną siebie bohaterkę, ale za każdym razem gdy to powtarzała, tak naprawdę pokazywała, że dalej jest tą biedną dziewczyną z przeszłości, która nie potrafi przezwyciężyć swoich demonów, choć usilnie tego próbuje.
Mimo wszystko książka wydała mi się ciekawa, a wątek handlu ludźmi bardzo mnie wciągnął i tu akcja cały czas mnie trzymała w napięciu, musiałam wiedzieć, jak to się skończy.

Ocenka: 8/10

Seria: Naznaczeni przez los

AUTOR: DOMINIKA SZREJDER
Dominika Szrejder - strona autorska

Wydawnictwo Magia Słów

Książkę przeczytałam dzięki Booktour, który zorganizowała autorka.

"W głowie mam zlepek myśli, które rozsadzają moją czaszkę. Chcę jeszcze chwilę pobyć sama, uporać się z bólem, zdusić szloch i po prostu zasnąć. Potrzebuję snu jak jeszcze nigdy w życiu, inaczej stanę się wrakiem człowieka.... Jestem siłą, co oznacza, że będę walczyć do końca. "

Czy zemsta jest drogą do lepszego samopoczucia?

"Fatalny zakład" to ciekawa historia ze świetnymi plot twistami, które dodają tej historii innego wyrazu. Autorka stworzyła niby dwa odrębne wątki, które jednak łączą się w jedną całość.

Książka należy do kategorii kryminał, sensacja, thriller, ja raczej powiedziałabym, że  to erotyk z wątkiem kryminalnym.
Autorka pokazuje, jak życie bywa przewrotne i kruche.

Mam wielki problem z główną bohaterką, sama nie wiem, co o niej myśleć. Zachowuję się niczym facet, wiecznie i ciągle napalona. Niby zgrywa silną babeczkę, ale w głębi duszy delikatna i nie uporała się z traumą z przeszłości. To postać, która na pewno wywoła niemałe emocje.
Ma wokół siebie prawdziwe szczęście, którego nie zauważa.
Tak naprawdę dobrze, jak postacie wywołują jakieś emocje. Wtedy są jakieś, nawet gdy wywołują te negatywne uczucia.
Bohaterowie ciekawie wykreowani.

Życie Andżeliki nie rozpieszczało. W szkole średniej rówieśnicy zgotowali jej prawdziwe piekło. Jej serce zostało złamane i do dziś stanowi zlepek popękanych kawałków, niezdolne do prawdziwej miłości.
Te wydarzenia dalej są w jej zakamarkach umysłu i ciągłe powraca do nich w myślach. Jednak pozory opanowała do perfekcji. Dziś już nie jest tą samą nieśmiałą i zakompleksioną dziewczyną.
Stała się pewna siebie, zimna i wyrachowana, a przelotny seks stanowił dopełnienie wszystkiego.
Na szczęście wokół siebie ma prawdziwego przyjaciela Cezarego. Żyją sobie w związku z bonusami, tylko bez zobowiązań.
Nadchodzi upragniony dzień zemsty dla Andżeliki i w dodatku długo wyczekiwany.
Jedna nieprzemyślana sytuacja, sprawia, że kobieta wpadnie w ogromne tarapaty.
Ktoś będzie chciał wyrównać zaległe rachunki.
W dodatku wyjdzie na światło dzienne, coś, co kobietę rozwali totalnie.

Z drugiej strony mamy drugi wątek,  gdzie poznajemy kobiety, które zostały porwane, gwałcone, bite, zmuszane do seksu. Tam poznamy kobietę, która pomimo tego co ją tam spotyka,  nie poddaję się, tylko walczy.

-Czy Andżelika wyrówna zaległe rachunki i się zemści?
-Czy zemsta coś zmieni?
-Jaki życie napisze scenariusz dla bohaterów?
-Jaki błąd popełni, który zmieni jej życie w piekło?
-Czy pomoc przyjdzie na czas?

Polecam

Avatar użytkownika - wesolamamusia
wesolamamusia
Przeczytane:2023-03-13, Ocena: 4, Przeczytałam,

"Fatalny zakład" Dominiki Szrejder to 1 tom z serii "Naznaczeni przez los" oraz debiut tej autorki. A że ja uwielbiam czytać debiutujących autorów, to zabrałam się raz dwa za książkę. Co tutaj otrzymałam? Historia opowiada głównie o Andżelice, kobiecie która jako nastolatka sporo przeszła, w tym okropny zawód miłosny. Ale to ją zahartowało i teraz stara się przynajmniej wszystkim pokazywać, jaka z niej twarda i pewna siebie kobieta.

"Podchodzę do umywalki i przemywam twarz lodowatą wodą. Spoglądam w lustro i widzę kobietę, która jeszcze niedawno stąpała na granicy strachu. Demony przeszłości dobijają się drzwiami i oknami, a ona stara się za wszelką cenę odeprzeć ich atak. Jednak te są coraz bliżej i bliżej, nieustannie wdzierają się do wnętrza."

Ma u boku przyjaciela, który jest jej ogromnym wsparciem, łączy ich też sex i tworzą wolny związek. Nasza główna bohaterka będzie tutaj pragnęła zemsty. W jej przeszłości wydarzyło się coś i brały udział w tym pewne osoby, z którymi tutaj ma okazję spotkać się po latach. Zapłonie w niej rządza zemsty. Ale czy uda jej się dokonać tej zemsty? Czy będzie ona okrutna i zadowalająca Andżelikę? A może ktoś popsuje jej plany? Dodam, że nie tylko Andżela płonie tutaj chęcią zemsty. Będzie ktoś jeszcze. I to dodaje tutaj pewnej pikanterii i jednocześnie takiego wyczekiwania. Bo ciągle myślałam, kiedy ta osoba w końcu zaatakuje? Jak to zrobi? Co wymyśli? Eh.... No ciekawość mnie zżerała.

Powiem tak. Z początku nie polubiłam Andżeliki. Owszem, byłam ciekawa dlaczego zachowuje się tak a nie inaczej. Ale irytowała mnie. Kiedy w końcu zrozumiałam co przeżyła, to nie że ją od razu polubiłam. Po prostu spojrzałam na nią łaskawszym okiem, ale chyba nie do końca rozumiałam jej chęć zemsty, ani to jak się ogólnie zachowywała. Wiem, że każdy jest inny. Ja chyba wolałabym całkowicie odciąć się od takich osób, niż ponownie z nimi się spotkać. Ona wybrała inaczej. Musimy jednak pamiętać o jednym, że próbując na kimś się zemścić, możemy się sami nieźle poparzyć. I nie zawsze gra jest warta świeczki.

Autorka w swoim debiucie poruszyła kilka ciężkich tematów. Każdy z nich bardzo ważny! Bardzo zgrabnie je tutaj połączyła, nawet poboczny wątek pięknie w pewnym momencie złączył się z głównym. Ach... co tam się działo! I to nie koniecznie same dobre rzeczy, bo i złe tutaj są. Jak myślicie - czy od przeszłości da się uciec? Andżelika się starała, ale nie wychodziło jej to. Na pewno wszystko zależy od tego, co takiego wydarzyło się w tej przeszłości i jak my się do tego odnosimy. I choć zapomnienie o złu nam wyrządzonym jest trudne, to zawsze warto spróbować. Dodam jeszcze, że zakończenie totalnie mnie zaskoczyło, bo nie spodziewałam się tego, co tu się odwaliło. Cóż jeszcze mogę napisać. Jedynie to, że jestem ciekawa kolejnego tomu. :) Dobrze, że jeszcze w tym roku ma być 2 tom z serii : "Naznaczeni przez los".  Choć wyczytałam u autorki, że 2 tom będzie chyba tylko jako e-book. Ale będzie, to najważniejsze :)

Fatalna zagrywka
Dominika Szrejder0
Okładka ksiązki - Fatalna zagrywka

Tym razem podążymy śladami Oksany i Olgierda Szewczenko. Wkroczymy w świat, w którym noc i dzień niepostrzeżenie zaczynają zlewać się w jedną całość. Zabójstwa...

Wieczór taki jak ten
Dominika Szrejder0
Okładka ksiązki - Wieczór taki jak ten

Trzech przyjaciół organizuje wieczór kawalerski dla swojego kolegi Grześka, który nie potrafi opanować stresu przed wejściem w związek małżeński. Dodatkowo...