Okładka książki - F*ck, ale ostre!. 60 piekielnych przepisów z całego świata

F*ck, ale ostre!. 60 piekielnych przepisów z całego świata


Ocena: 5.33 (3 głosów)

OSTRZEŻENIE!

Ta książka kucharska zawiera 60 piekielnie ostrych przepisów z całego świata.

Tylko dla ludzi o mocnym sercu i żelaznym żołądku.

Zalecamy trzymać w pogotowiu mleko łagodzące skutki.

Zanim otworzysz tę miłosną odę do ostrej papryczki, zadaj sobie kilka ważnych pytań:

Czy oddajesz cześć bogu ostrości?

Czy twoje duchowe zwierzę to Naga Viper?

Czy nosisz przy sobie awaryjną buteleczkę sosu chili, bo nikt - dosłownie nikt - nie robi wystarczająco ostrego żarcia?

Jeśli odpowiedzi brzmią ,,tak", to właśnie znalazłeś książkę swoich marzeń.

W tej kolekcji paląco pikantnych przepisów autor nie pominął żadnego poziomu ostrości. Od malezyjskiego curry laksa, jamajskiego kurczaka jerk i indyjskiego wołowego vindaloo, przez ogniste nachosy, aż po najostrzejsze curry świata - zabójcze phaal.

Billy Law przemierzył glob, by zebrać najpikantniejsze, najbardziej doprawione i napakowane chili potrawy po tej stronie Drogi Mlecznej.

Jeżeli więc jesteś gotów popłakać się i podjąć papryczkowe wyzwanie, od którego się spocisz, to na tę książkę czekałeś.

Billy Law to malezyjsko-australijski autor książek kucharskich, bloger kulinarny, uczestnik programu ,,MasterChef", fotograf, stylista jedzenia i autor tekstów podróżniczych. Jest również wykwalifikowanym ceramikiem. Na co dzień mieszka na wsi w australijskim stanie Wiktoria.

Informacje dodatkowe o F*ck, ale ostre!. 60 piekielnych przepisów z całego świata:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2026-02-24
Kategoria: Kuchnia
ISBN: 9788383913810
Liczba stron: 168
Tytuł oryginału: F*CK THATS HOT! 60 Recipes to Up the Heat in the Kitchen

Tagi: Gotowanie kulinaria itd.

więcej

Kup książkę F*ck, ale ostre!. 60 piekielnych przepisów z całego świata

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

F*ck, ale ostre!. 60 piekielnych przepisów z całego świata - opinie o książce

Avatar użytkownika - zainspirowanawku
zainspirowanawku
Przeczytane:2026-03-22,

Lubicie ostrą kuchnię? U nas w domu miłośnikiem takiej kuchni jest głównie mój mąż, więc ta książka to dla niego niezła gratka. A chodzi o książkę "F*ck, ale ostre! 60 piekielnych przepisów z całego świata" Billy Low. Książka jest pięknie wydana i w twardej oprawie. Do tego to co lubię czyli zdjęcia potraw, które zachęcają do testowania. Wiecie co to skala Scovillea? Potrawy posegregowane są według ostrości, dzięki temu możemy testować również swój poziom wytrzymałości. Przepisy są różne co daje nam możliwość eksperymentowania i modyfikowania, jeśli na przykład lubimy trochę mniej pikantne dania. Oprócz konkretnego przepisu mamy też historię danego dania, co jeszcze bardziej wzbudza naszą kulinarną ciekawość. Jak dla mnie jest ona dopracowana w najmniejszym szczególe. Nawet nie wiedziałam, że jest tyle ostrych papryczek. Jeśli interesujecie się kuchnią a ostre smaki nie są Wam obce to sięgnijcie po tą książkę. Będziecie piekielnie zadowoleni.

Link do opinii
Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2026-03-03, Ocena: 6, Przeczytałam,

🌶„F*ck ale ostre!60 piekielnych przepisów z całego świata” to wyśmienita książka kucharska,która zawiera mega mocne przepisy potraw🌶

🖤Co wyróżnia książkę kucharską:
🌶twarda okładka w formacie a4
🌶pikantne przepisy
🌶poznajemy papryczki chili i ich nazwy
🌶zapoznajemy się ze skalą Scoville’a
🌶dokładne opisy przygotowywanych dań z ilością oraz zdjęciem-aż 60!
🌶podstawy przygotowań różnych sosów
🌶indeks z nazwami według alfabetu

❤🔥Książka dopieszczona w najdrobniejsze szczegóły i dzięki temu możemy wykonać bezproblemową ostre przepisy,które są dla miłośników naprawdę ostrych smaków! Już wykonałam kilka i przekonałam się,że ostrzeżenie o spice smakach trzeba wziąć na serio👀🌶

🌶Idealna książka kucharska dla osób kochających eksperymentować w kuchni używając ostrych składników,by zrobić piekielne jedzenie dla siebie i bliskich
🌶Polecam

Link do opinii

Czy stosujecie w swojej kuchni chili? Czy lubicie ostre potrawy? Jeżeli tak, to świetnie się składa. Mam dla was ciekawą książkę z wyjątkowymi przepisami. Billy Law i jego "F*ck, ale ostre!" przeniesie was w świat chili. Wypróbowując nowe przepisy, pamiętajcie o jednym, to co weszło, musi też wyjść. Także, żebyście nie mieli toaletowych problemów, ostre papryczki i przyprawy stosujcie w ilościach odpowiednich dla waszych organizmów. Dla niektórych tabasco będzie szczytem ostrości, a dla innych to będzie dopiero lekki początek. Dzięki autorowi dowiedziałam się, że w moim mieście, w pewnej restauracji powstaje najostrzejsze curry ze wszystkich -- phaal. Jestem bardzo ciekawa, jak smakuje to danie. Tylko czy mój żołądek to wytrzyma?

Każdy przepis jest pięknie opisany i sfotografowany. Dzięki autorowi mamy możliwość poznania pochodzenia każdej potrawy. 

Dosłownie każde danie pożerałam wzrokiem. Mam w swoich kulinarnych planach zrobić między innymi: Jalapeno owijane boczkiem, Szakszukę na ostro, Jambalaye i Diabelskie pijane krewetki.

Książka "F*ck, ale ostre!" polecam wszystkim miłośnikom gotowania. 

Link do opinii

Autor umieścił w środku 60 przepisów na ostre dania, które pochodzą z całego świata. Oczywiście w niniejszej książce kucharskiej autor zaznaczył poziomy ostrości by nie być zdziwionym, gdy będziemy potrzebowali czegoś do picia by ugasić ogień w buzi.
Czy lubicie ostre potrawy? Ja zazwyczaj takich nie jadam, ale nie mówię im ,,nie''. Kto wie? Może kiedyś postanowię przyrządzić danie zaprezentowane w F*Ck, ale ostre! 60 piekielnych przepisów z całego świata. Wszak kilka przepisów wpadło mi w oko i z przyjemnością zobaczyłabym je na swoim talerzu. A co sądzę o powyższej książce? Myślę, że jest ciekawa. Można w niej znaleźć wiele ciekawych i smakowitych potraw, które mogą ubogacić naszą kuchnię. Dzięki niej możemy poznać jak jedzą w innych miejscach. Ponadto książka jest dość dobrze opracowana. Każdy z przepisów jest porządnie opracowany. Autor krok po kroku prowadzi nas po punktach, które musimy wykonać by przygotować poszczególne danie. Dodatkowym walorem są zdjęcia, które może zostać uznane za propozycję podania. Warto też zauważyć, że w książce kucharskiej przemycono trochę ciekawostek z zakresu kulinariów. Czy polecam tę książkę? Owszem.  

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Opad
Opad

František Kotleta

Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy