First Last Look

ISBN: 978-83-7686-763-2
Tytuł oryginału: Der letzte erste Blick
Tłumaczenie: Joanna Słowikowska

Tom 1 cyklu First

Kiedy Emery Lance zaczyna swoje studia w Wirginii Zachodniej, jedynym czego sobie życzy jest nowy początek. Chce po prostu studiować: bez plotek na jej temat i potępiających spojrzeń nieprzyjaznych jej ludzi. Za to jest gotowa znieść naprawdę dużo, choćby wytrzymać w jednym pokoju z najbardziej denerwującym gościem wszech czasów. Ale sytuacja się komplikuje: najlepszy przyjaciel jej współlokatora, Dylan Westbrook, jednym spojrzeniem przyprawia ją o szybsze bicie serca. Przy czym jest to rodzaj faceta, od jakich Emery zawsze starała się trzymać z daleka: za przystojny, za miły i zdecydowanie zbyt zabawny. Jej serce jest znowu w niebezpieczeństwie…

Tagi: Romans

Kup książkę First Last Look

Studia to dla wielu młodych ludzi szansa nie tylko na zdobycie wiedzy i doświadczenia, ale także na nowy początek. Z takiego właśnie założenia wychodzi Emery, bohaterka książki First last look Bianki Iovisioni, dziewiętnastolatka, która opuszcza rodzinną Montanę i przebywa ponad dwa tysiące mil, aby rozpocząć naukę na Uniwersytecie Wirginii Zachodniej. Dlaczego dziewczyna wybrała studia tak daleko od domu? Jaką mroczną tajemnicę skrywa? I czy uda jej się znaleźć prawdziwych przyjaciół, a może nawet miłość swojego życia? Dla Emery Lance rok akademicki zaczyna się niezbyt korzystnie. Dziewczyna już pierwszego dnia nauki trafia „na dywanik" za... złamanie nosa swojemu współlokatorowi. Poszkodowany, niczego sobie przystojniak, niedwuznacznie zaczepił Emery w ich wspólnym pokoju, na co dziewczyna zareagowała nietłumioną agresją. Nieprzyjemną sytuację potęguje dodatkowo fakt, że Emery i Mason przez najbliższy semestr będą dzielić ten sam pokój. Żadne zmiany nie wchodzą w grę, bo akademik pęka w szwach. Choć bardzo niechętnie, dziewczyna próbuje zaakceptować współlokatora. Gdy na horyzoncie pojawia się dobry, uczynny i przystojny przyjaciel Masona, Dylan, Emery musi zweryfikować swoje dotychczasowe nastawienie. Dziewczyna poznaje też paczkę Masona i Dylana: Luke'a, Elle i Tate i odkrywa, że prawdziwa przyjaźń naprawdę jest możliwa. Nieważne, jakie demony z przeszłości depczą ...

Opinie o książce - First Last Look

Avatar użytkownika - Magnolia044
Magnolia044
Przeczytane:2019-03-14, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

First Last Look to pierwszy tom serii First, autorstwa nieznanej mi dotąd autorki. Nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać, ale blurb zaciekawił mnie na tyle, że liczyłam na owocną lekturę. Teraz kiedy jestem już po, mogę śmiało stwierdzić, że pióro autorki, lekkie i zarazem swobodne, przypadło mi do gustu. Mam przy tym nadzieję, żekontynuacja będzie tak dobra, o ile nie lepsza od pierwszej. Moim zdaniem ta seria zapowiada się naprawdę dobrze i zdecydowanie czekam na ciąg dalszy.

„Od przeszłości nie da się uciec, niezależnie od tego, ile tysięcy mil się pokona”.

Historia oparta jest na motywie hejtu oraz tego, co za tym idzie, próbie izolowania się od niego. Główna bohaterka próbuje uciec przed traumatycznym zdarzeniem z przeszłości (o jego problematyce dowiadujemy się w drugiej części książki). Dlatego też postanawia zacząć żyć na nowo, jak najdalej od rodzinnego miasteczka i osób, które ją skrzywdziły. Jednak nasuwa się pytanie, czy żyjąc w dobie smartphonów i wszechobecnego Internetu można uciec od przeszłości, bo jak wiadomo, to co raz zostanie „wrzucone” do sieci, pozostanie tam na zawsze. Może lepszym wyjściem byłoby stawić czoła problemom? Z tym wszystkim, czyli hejtem, naśmiewaniem się, plotkami,szykanowaniem, musiała się zmierzyć Emery.

„Przejechałam dwa tysiące mil, aby uciec od tego, co wydarzyło się w domu. Ale teraz część tego była tu. Część przeszłości, o której chciałam za wszelką cenę zapomnieć”.

Oczywistym jest i raczej nikogo nie powinna zdziwić pojawiająca się tutaj pewna schematyczność, która jestnieunikniona w tego typu literaturze. Niemniej autorka tak kieruje całą historię, że potrafi przy tym zaciekawić czytelnika. Od pierwszych stron Emery, główna postać damska, dała się poznać jako osoba o silnym i zadziornym charakterze i przez to bardziej mi się spodobała od kontrastującego z nią Dylana – głównego bohatera męskiego. Podczas lektury odniosłam wrażenie, że ona ma więcej charyzmy od niego, być może dlatego, iż Dylan jest nazbyt „delikatny”, ale trzeba przyznać, że jest sympatyczną postacią. Natomiast postaci drugoplanowe, już dały o sobie znać i mogę się jedynie domyślać, że kiedy będą głównymi bohaterami w jednej z kolejnych części cyklu, będą postaciami barwniejszymi. Takie odnoszę wrażenie, ale wszystko okaże się niebawem.

Reasumując, uważam, że nie jest to książka z wyższej półki, a raczej z tej „środkowej”. Odsuwa czytelnika od codziennych spraw i pozwala na kilka godzin przenieść się do innego miejsca. Moim zdaniem ogromnym plusem książki są wzajemne żarty oraz rzucane wyzwania przez Emery i Dylana, dzięki którym po prostu ubawiłam się do łez. Ostatecznie jestem zadowolona z tego, co dostałam. Jeśli poszukujecie lektury lekkiej, przyjemnej i zarazem niezobowiązującej to ta będzie dla was idealna.

Avatar użytkownika - MalgorzataSk
MalgorzataSk
Przeczytane:2019-05-15, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2019,
Avatar użytkownika - Aga_love_books
Aga_love_books
Przeczytane:2019-05-07, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

"First Last Look" to tego typu książka, która wzbudza w nas masę emocji i przeżyć. Ja kocham takie powieści. I choć są one czasami przewidywalne, to nie zmienia to, mojego odbioru względem nich. Bianca Iosivoni bardzo fajnie opisuje całą historię. Uważam, że w życiu takie sytuacje się zdarzają i tym lepiej dla czyta się takie książki. Są bardziej życiowe, bardziej prawdopodobne i bardziej realistyczne. A co za tym idzie? Bardziej do mnie trafiają. Bardziej przeżywam całą historię. Bardziej mnie to porusza. Bardziej fabuła mnie wciąga. Do tego książkę czyta się baaaardzo szybko. Mamy tutaj historię opisaną z perspektywy dwojga bohaterów (nie jest powtarzana) i to jak najbardziej do mnie trafia i mi się podoba. Możemy dzięki temu zajrzeć do myśli obojga. Bardzo podobała mi się również "i realizacja" pomiędzy Emery i Dylanem. Te ich przekomarzania i żarty doprowadzały mnie do chwila do śmiechu. Czekam na dalsze części i coś czuję, że będzie to równie dobra seria jak "Begin Again" od Mony Kasten. Na prawdę na to liczę. Jeśli jesteście takimi romantykami jak ja - książka się Wam baaaardzo spodoba. Polecam!