First Last Song

Data wydania: 2020-11-05
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat

Tom 4 cyklu First Last

Mason i Grace studiują na tej samej uczelni, ale nie pozostają w żadnych zażyłych relacjach. Sytuacja zmienia się radykalnie, kiedy Grace postanawia nieco schudnąć, a Mason zaczyna pełnić funkcję jej personalnego trenera. Był ostatnim facetem, którego opinią na swój temat by się przejmowała, a że kiedyś ona oddała mu przysługę, uznała, że nadszedł czas na rewanż. Generalnie Grace wcale nie uważa, że musi zeszczupleć – podświadomie jednak czuje, że powinna zadowolić despotyczną matkę i swojego chłopaka.Nie da się ukryć, poczucie własnej wartości jest u Grace żałośnie niskie. Tak bardzo, że gotowa jest poświęcić swoje marzenia i zrezygnować z przesłuchań i z kariery na scenie. Nie chce dłużej poddawać się niczyjej presji, nie zostanie wokalistką. Pod wpływem Emery, swojej przyjaciółki, postanawia jednak udowodnić coś sobie – i jej. Przesłuchanie wygrywa, ale członkinią zespołu wciąż nie chce być. Mason, który w zespole gra na gitarze i trochę śpiewa, doskonale zdaje sobie sprawę, ile warta jest Grace, jej profesjonalne przygotowanie oraz znakomity głos. Jeśli zespół ma mieć jakiekolwiek szanse na wygraną w konkursie, do czego się właśnie przygotowuje, i na dalszą karierę w showbiznesie, może to osiągnąć tylko z Grace w roli wokalistki. Podejmuje więc usilne starania, aby ją przekonać… Ciekawe, jaki będzie tego skutek, a jeszcze ciekawsze, jakie będą skutki uboczne!

Tagi: Romans

Kup książkę First Last Song

Opinie o książce - First Last Song

Avatar użytkownika - MalgorzataSk
MalgorzataSk
Przeczytane:2020-06-01, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2020,

Odkąd tylko sięgnęłam po pierwszy tom tej serii, czyli „First last look”, wiedziałam już, że po kolejne będę sięgać z wielką przyjemnością. To, co tak bardzo podoba mi się w książkach autorki jest fakt, że niczego nie koloryzuje. Jej historie są tak realne, że wielu młodych czytelników mogłoby utożsamić się z bohaterami. Nie idealizuje, pokazuje ich wady oraz to, jaki wpływ miały na nich doświadczenia z przeszłości.

Historia Masona i Grace jest naprawdę świetnym uzupełnieniem tej serii. Po raz kolejny kiedy tylko zaczęłam czytać, zapomniałam na kilka godzin o tym co się dzieje wokół mnie, i przeżywałam wszystko z bohaterami. A im bliżej końca byłam, tym bardziej nie chciałam się z nimi rozstawać. Do tej pory najlepszym tomem był dla mnie drugi, czyli „First last kiss”, ale ta książka będzie stała z nią na równi, bo szczerze mówiąc, nie potrafiłabym wybrać pomiędzy nimi dwoma. Motywem przewodnim była tutaj muzyka, a sama historia miłosna rozwija się tutaj naprawdę powoli. Oboje pokonują wiele przeszkód, czasami w bardzo bolesny i smutny sposób, niejednokrotnie łamiąc tym serce czytelników, a fabuła była wypełniona całą gamą emocji, obok których naprawdę ciężko przejść obojętnie. Jednak kiedy docieramy do końca tej powieści, zdajemy sobie sprawę, że to było tego warte.

Z pewnością nie raz jeszcze wrócę do tej serii i z niecierpliwością będę wyczekiwać kolejnych książek autorki. Polecam!

Avatar użytkownika - Ela2000
Ela2000
Przeczytane:2020-04-30, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - wiooletka13
wiooletka13
Przeczytane:2020-04-16, Ocena: 3, Przeczytałem,

Tym razem przyszedł czas na historię Grace i Masona. Razem studiują, mają wspólna paczkę  znajomych, ale nie pałają do siebie szczególna sympatia, są raczej sobie obojętni, aż  do pewnej sytuacji, która sprawi, że po cichutku, w ich głowach rodzi się pytanie, czy między niby aby nie dzieje się coś więcej ? Coś, co zmieni ich życie…na zawsze?

Zarówno Grace jak i Mason są skomplikowanymi postaciami z przeszłością, a na dodatek mają swoje „drugie połówki”, wydaje im się, że są z nimi szczęśliwi, jednak nie mają z ich strony wsparcia. Mason gra w zespole, Grace pożegnała się na zawsze ze śpiewaniem, jednak postanawia spróbować swoich sił ponownie i coś sobie udowodnić. Jej uroda i głos przyciąga każdego, nawet Masona.

Dwójka zaczyna spędzać ze sobą coraz więcej czasu, poznają się wzajemnie i nie potrafią zdusić  w sobie chemii, jaka bez przerwy jest obecna.

„Muzyka wyraża wszystko, co nie może być  powiedziane, ale o czy nie można milczeć.”

Przede wszystkim książka bazuje na tym, że  Grace od najmłodszych lat jest spychana przez matkę na margines, ciężko pogodzić się jej z ciągłymi uwagami na temat jej wyglądu czy zachowania. Nie potrafi poradzić  sobie z demonami, jakie ją  dręczą. Czy Mason i muzyka będą w stanie ją uleczyć ?

Ta część szczególnie mną nie zawładnęła, ani nie wywołała skrajnych emocji. Stały schemat, trochę  dramatów, miłości,  rozstań, nic szczególnego, nie wiem mam trochę  wrażenie, że ta historia została stworzona na siłę, aby zakończyć serię. Czuję zdecydowanie niedosyt, akcja najpierw ciągnie się niemiłosiernie, a potem tak przyspiesza,  że nie wiadomo, o co chodzi. Chyba jednak zostanę fanką  poprzednich części.

Polecam, aby każdy po jej przeczytaniu wykreował swoją  własna opinię, bo może akurat Ciebie złapie za serducha.

Flying high
Bianca Iosivoni0
Okładka ksiązki - Flying high

Hailee skrywała tajemnicę. Mroczną i ponurą, o której nikt nie wiedział i nikt nie powinien się dowiedzieć. A już na pewno nie Chase. Hailee nie...

First Last Look
Bianca Iosivoni0
Okładka ksiązki - First Last Look

Kiedy Emery Lance zaczyna swoje studia w Wirginii Zachodniej, jedynym czego sobie życzy jest nowy początek. Chce po prostu studiować: bez plotek na jej...