Fistaszki zebrane 1989-1990

,,Fistaszki" świętują swoje czterdzieste urodziny! Snoopy i Spike odmawiają startu w konkursie na najbrzydszego psa, zgłaszając do niego swego brata Olafa. Charlie i Marcie świetnie się bawią razem na letnim obozie, podczas gdy Peppermint Patty szaleje z zazdrości w letniej szkole. Tymczasem Linus stara się nawracać niedowiarków, zakładając Ruch Wielkiej Dyni. W tym celu roznosi po domach specjalne broszury. Marcie nie wytrzymuje presji bycia dobrą uczennicą, a Charlie wreszcie zaczyna się umawiać z dziewczyną... która nazywa go Brownie Charles!

Charles M. Schulz - amerykański grafik, znany na całym świecie dzięki komiksowi ,,Fistaszki". Urodził się w Minneapolis w Minnesocie. Walczył w Europie podczas drugiej wojny światowej. Po powrocie do USA został nauczycielem sztuki. Jego rysunki były publikowane w prasie od 1947 roku; spośród nich największą sławę zdobyły ,,Fistaszki". Popularność Schulza jest ogromna - wyróżniono go licznymi nagrodami, gwiazda z jego nazwiskiem znajduje się w hollywoodzkiej Alei Gwiazd, zorganizowano poświęcone mu muzeum, nazwano jego imieniem lotnisko. W 2001 roku otrzymał pośmiertnie Złoty Medal Kongresu, najwyższe odznaczenie, jakie może uzyskać cywilny obywatel Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Informacje dodatkowe o Fistaszki zebrane 1989-1990:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-05-22, Ocena: 5, Przeczytałem,

CZTERDZIESTOLECIE FISTASZKÓW

Najnowszy tom „Fistaszków”, zbierający komplet pasków z lat 1989-1990, właśnie pojawił się na rynku. Jak zawsze jest to spore komiksowe wydarzenie, bo seria Charlesa M. Schultza to nie tylko klasa sama w sobie, ale przede wszystkim jedno z największych dokonań komiksu prasowego w dziejach, niemniej ta część jest ważna też z innego powodu. Jakiego? Seria w roku 1990 obchodziła swoje czterdzieste urodziny i właśnie w tym tomie otrzymujemy jej jubileuszowe paski. Nie ma to jednak najmniejszego wpływu na odbiór całości. Album, tak jak i poprzednie, to kawał rewelacyjnej, inteligentnej satyry, która zachwyci czytelników w każdym wieku.

W świecie „Fistaszków” jak zwykle dzieje się wiele. Więcej. I jeszcze trochę.
Miłość kwitnie wokoło, gdy okazuje się, że nauczycielka w kimś się zakochała. Linus, który marzył, że ożeni się z nią, kiedy dorośnie, jest rozczarowany. Ale uczucie nie omija także Charliego Browna, który znajduje sobie dziewczynę. Co dzieje się poza tym? Snopy i Spike nie chcą brać udziału w konkursie na… najbrzydszego psa, a Linus zakłada Ruch Wielkiej Dyni i stara się nawrócić wszystkich wokoło. Marcie zaś nie może znieść presji bycia dobrą uczennicą. Oczywiście nie może przy tym zabraknąć letniego obozu i szkoły letniej, a także kolejnych prób Snoopy’ego stworzenia literackiego arcydzieła. A to zaledwie ułamek tego, co czeka na bohaterów i czytelników w tym tomie!

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/05/fistaszki-zebrane-1989-1990-charles-m.html

Fistaszki zebrane 1965-1966
Charles M. Schulz0
Okładka ksiązki - Fistaszki zebrane 1965-1966

W tym tomie światem Fistaszków wstrząsają dwa wielkie wydarzenia. Po pierwsze Snoopy wkłada pilotkę i gogle, po czym wspina się na dach budy, by wyruszyć...

Fistaszki zebrane 1977-1978
Charles M. Schulz0
Okładka ksiązki - Fistaszki zebrane 1977-1978

Charlie Brown, oskarżony o pogryzienie latawcożernego drzewa, ucieka przed wymiarem sprawiedliwości. Jako zbieg zostaje trenerem baseballowej drużyny maluchów...