Fistaszki zebrane 1997-1998

Bill Clinton

,,Fistaszki" nabierają kryminalnego charakteru, kiedy Charlie Brown zostaje wplątany w działalność szajki fałszerzy autografów, a Linus zakłada kościół Wielkiej Dyni, żeby zostać w końcu uznanym przez jego wyznawców za fałszywego proroka. Tymczasem Snoopy dostaje prawo jazdy, Rerun zaś rozpoczyna karierę undergroundowego rysownika. Z kolei Olaf i Andy wyruszają na poszukiwania jedynej antropomorficznej gwiazdy popkultury słynniejszej od ich brata, a ,,Beksa" Boobie zalicza triumfalny powrót na kort.

Charles M. Schulz - amerykański grafik, znany na całym świecie dzięki komiksowi ,,Fistaszki". Urodził się w Minneapolis w Minnesocie. Walczył w Europie podczas drugiej wojny światowej. Po powrocie do USA został nauczycielem sztuki. Jego rysunki były publikowane w prasie od 1947 roku; spośród nich największą sławę zdobyły ,,Fistaszki". Popularność Schulza jest ogromna - wyróżniono go licznymi nagrodami, gwiazda z jego nazwiskiem znajduje się w hollywoodzkiej alei Gwiazd, zorganizowano poświęcone mu muzeum, nazwano jego imieniem lotnisko. W 2001 roku otrzymał pośmiertnie Złoty Medal Kongresu, najwyższe odznaczenie, jakie może uzyskać cywilny obywatel Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Informacje dodatkowe o Fistaszki zebrane 1997-1998:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-05-19, Ocena: 5, Przeczytałem,

FISTASZKI NIEMAL NA FINISZU

W końcu się doczekałem! Czas oczekiwania na najnowszy tom „Fistaszków zebranych” dłużył się i dłużył, ale wreszcie trafiły na rynek. I, jak zawsze, mamy tu do czynienia z solidną porcją rewelacyjnego komiksu dla wszystkich. Jednego z najlepszych w swojej kategorii i prawdziwej legendy, którą poznać powinni absolutnie wszyscy.

Jeśli chodzi o treść, to tradycyjnie dzieje się tu wiele i w szalonym stylu. Przez dwa sezony kolejnych przygód naszych bohaterów widzimy, jak Charlie Brown wplątuje się w działalność szajki fałszerzy autografów znanych osób? Linus zakłada kościół wielkiej dyni, żeby… Właśnie zostanie uznany prawdziwym czy fałszywym prorokiem? Snoopy zdaje na prawo jazdy. Rerun ma kłopoty z prawem, ale i zostaje rysownikiem undergroundowym, brat Snoopy’ego wyrusza na poszukiwania.. .Myszki Miki a „Beksa” Boobie wraca na kort!

Fistaszki zebrane 1995-1996
Charles M. Schulz0
Okładka ksiązki - Fistaszki zebrane 1995-1996

Charles Schulz był amerykańskim skarbem narodowym: artystą, filozofem i przenikliwym obserwatorem życia. Bill Clinton W dwudziestym trzecim tomie Fistaszków...

Fistaszki zebrane 1950-1952
Charles M. Schulz0
Okładka ksiązki - Fistaszki zebrane 1950-1952

Świat Fistaszków to mikrokosmos, mała komedia ludzka zarówno dla czytelnika niewinnego, jak i wyrobionego. Umberto Eco Z okazji setnych urodzin Wydawnictwa...