Fistaszki zebrane 1999–2000

Bill Clinton

Dwudziesty piąty tom "Fistaszków zebranych" zawiera paski z ostatniego roku jednej z najukochańszych serii w dziejach komiksu. Rerun rozpoczyna karierę "undergroundowego" rysownika, pojawiają się także bracia Snoopy’ego, czyli Andy, Olaf i Spike. Tom uzupełniają komiksy z serii "Li’l Folks". Ten składający się z pojedynczych kadrów cykl, który stanowił zapowiedź "Fistaszków" oraz ich głównych motywów, ukazywał się co tydzień w gazecie w rodzinnym mieście Charlesa Schulza, teraz zaś po raz pierwszy można go przeczytać w całości!

Informacje dodatkowe o Fistaszki zebrane 1999–2000:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-10-26, Ocena: 5, Przeczytałem,

ŻEGNAJCIE FISTASZKI, ŻEGNAJ CHARLES

Żeby nie zapeszyć, żeby nie bolało, żeby nie spłoszyć

Tego na co się czekało

Żeby nie odeszło, żeby coś zostało, żeby się nie straciło

Co tak bardzo się kochało

- Strachy na Lachy

Można zacząć ronić łzę. A nawet wiele łez. Bo właśnie do sprzedaży trafił dwudziesty piąty tom ,,Fistaszków zebranych", a to oznacza koniec tej wybitnej serii, tworzonej przez autora przez pół wieku, aż do chwili jego śmierci. Trudno nie czuć więc żalu. Na pocieszenie pozostaje jednak fakt, że w nasze ręce trafia kolejny rewelacyjny zbiór fistaszkowych pasków, uzupełnionych o dodatki, a także to, że wydawca zaczyna właśnie wznawianie cyklu i kto nie posiada na półce wszystkich tomów, może w końcu uzupełnić kolekcję.

Zacznijmy od zawartości. Co dzieje się tym razem w życiu naszych bohaterów? Rerun pokazuje na co go stać, kiedy postanawia zostać rysownikiem undergroundowych komiksów, Charlie chce dać prezent rudowłosej dziewczynce, a także zjawiają się bracia Snoopy'ego. A to zaledwie część szalonych przygód, które na nas czekają!

Fistaszki zebrane 1981-1982
Charles M. Schulz0
Okładka ksiązki - Fistaszki zebrane 1981-1982

Charles Schulz był amerykańskim skarbem narodowym: artystą, filozofem i przenikliwym obserwatorem życia. Bill Clinton ,,Fistaszki" wkraczają w lata osiemdziesiąte...

Fistaszki zebrane 1967-1968
Charles M. Schulz0
Okładka ksiązki - Fistaszki zebrane 1967-1968

W tym tomie Snoopy niemal całkowicie przeistacza się w asa lotnictwa z czasów pierwszej wojny świa-towej, choć zdarza mu się również wcielać...