Fleja

Pewnych plam nie da się zmyć...

Wychowana w domu tak brudnym, że aż przewracało się w żołądku, Vera wyrosła na czyścioszkę. Z tej obsesji zrodził się pomysł wykorzystania jej talentu do sprzątania w wyjątkowy sposób. Próbując zarobić nieco grosza dla siebie i dla swojego niepełnosprawnego męża Daniela tuż przed narodzinami ich pierwszego dziecka, Vera angażuje się w kwitnący biznes akwizytorski późnych lat 80. Wszystko idzie po jej myśli, dopóki nie staje na progu domu, którego wolałaby nigdy nie odwiedzić.

Na progu zła przywołującego traumatyczne wspomnienia, które tak desperacko próbowała z siebie zmyć, nic nie mogło przygotować jej na obskurność, nieład i na grozę zrodzoną przez... Fleję.

Informacje dodatkowe o Fleja:

Wydawnictwo: Dom Horroru
Data wydania: 2022-10-31
Kategoria: Horror

Tagi: horror ekstremalny

Kup książkę Fleja

Fleja - opinie o książce

"Fleja" Beauregarda to prawdziwie mocarna książka dla wyjadaczy horroru ekstremalnego. +18!

Zawiera drastyczne sceny i zdecydowanie nie jest dla osób o wrażliwych żołądkach. Jeżeli macie ochotę zniszczyć sobie mózg, to bierzcie się za nią, uprzedzam robicie to na własną odpowiedzialność. Osobiście lubię wciągnąć sobie taką książkę co jakiś czas.

Fabuła jest dość prosta. Poznajemy historię Very, narratorki dorastającej w obrzydliwie brudnym domu, który tak mocno wpłynął na jej psychikę, że wyrosła na obsesyjną czyścioszkę.

Mija czas, bohaterka wraz z niepełnosprawnym mężem spodziewają się dziecka, dlatego też ze wszystkich sił stara się odciążyć domowy budżet, pragnąc sobie dorobić jeszcze przed narodzinami dziecka. Postanawia wykorzystać swój talent do sprzątania najbardziej zasyfionych zakamarków.

Vera angażuje się w biznes akwizytorski sprzedając odkurzacze piorące. Z początku jest rewelacyjnie, aż trafiła do domu, którego progu nie powinna była nigdy przekroczyć.

Jak się domyślacie, trafiła do domu psychopaty, gdzie wszechobecny brud, smród będzie niczym wobec walających się wszędzie kobiecych szczątków i przemocy jakiej przyjdzie jej doznać...

Ta książka jest niepokojąca jak tylko się da. Do Very czujemy sympatię i trzymamy za nią kciuki, aby jej się w życiu powiodło, a to sprawia, że mimo drastycznych scen czytamy dalej.

Aron umiejętnie opisuje zasyfione miejsca, brud czy zapachy. Czułam się... brudna! Absolutnie obrzydliwe i zarazem fantastyczne. Opis odrażającego flei jest genialny. Normalnie widziałam tego śmierdzącego psychola przed sobą, z glutami ciągnącymi się z nosa... Dawno nie czułam takiego obrzydzenia jak przy tej książce!

Ta historia jest niesamowicie pokręcona i chora, do tego tak brutalna, że mój mózg krzyczał. Autor nie ustaje w środkach, krew leje się gęsto, a ludzkie szczątki idą na mielonkę .

To jedna z najbardziej chorych rzeczy jakie w życiu czytałam.

Chętnie sięgnę po potworną kontynuację, ale wpierw muszę wybielić mózg po lekturze.

Fani splatterpunku pokochają tę książkę!
To co, kto chętny się ubrudzić?