Fortnite

Przewodnik zawiera cenne wskazówki dla graczy, znacznie zwiększając ich szanse na przeżycie i pokonanie przeciwników za pomocą broni, narzędzi, zasobów i struktur.

Przybliża ściśle tajną wiedzę dla graczy o siedmiu podstawowych elementach rozgrywki:

Sekcja znaków/postaci, dostosowywanie i ulepszanie Spadochroniarstwo z autobusu bojowego i wybór idealnego miejsca lądowania Bezpieczna eksploracja wyspy i unikanie burzy Znajdowanie i zbieranie najlepszych broni, amunicji i łupów Pozyskiwanie zasobów (drewno, cegła i metal) Budowanie fortec i struktur Przetrwanie walki, aby stać się ostatnią osobą stojącą

Jako że rozgrywka w grze Fortnite Battle Royale nigdy nie przebiega tak samo, ten poradnik Fortnite uczy, jak dostosować strategie ofensywne i defensywne, aby radykalnie zwiększyć szanse na przetrwanie podczas każdej pełnej akcji bitwy.

To książka zarówno dla początkujących, jak i dla doświadczonych graczy. Początkującym pozwala szybko porzucić status ,,noob", a doświadczeni gracze otrzymają przewagę nad swoimi konkurentami dzięki działaniom szkoleniowym i samouczkom ze wskazówkami i trikami, których nie znajdą nigdzie indziej.

Informacje dodatkowe o Fortnite:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2019-01-30
Kategoria: Poradniki

Tagi: Publikacje popularne dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Fortnite

Fortnite - opinie o książce

Nieoficjalny przewodnik skierowany dla fanów gry multiplayer Fortnite. Wydana zaledwie 2 lata temu zrobiła wielki szum na rynku i prędko dostawała nominację do najlepszej gry multiplayer. Przygoda przeniesiona na ekrany komputerów, niszczenie przeciwników samotnie lub wraz z drużyną, survival połączony z video. Czym zawdzięcza taki sukces?

Jako recenzentka muszę dodać, że testowałam jednorazową rozgrywką, jednak nie jestem wielką fanką e-sportu i zrezygnowałam błyskawicznie z dalszego pogrążania się w swoich porażkach oraz mej drużyny. Może wrócę do tego i stanę się ekspertką wraz tym poradnikiem?

Jason R. Rich jest autorem wielu poradników informatycznych. Ostatni rok poświęcił rozwikłaniu zagadek gry Fortnite. Widać w nich jego wielkie zafascynowanie grą i chęcią większego poznawania jej. Precyzyjne i dokładne podejście sprawiło, że "nieoficjalny poradnik" bez problemu bym potraktowała jako formalny.

Muszę zachwalić wydanie i dokładne opisy. Osoba nie zorientowana w fabule gry, w chwilę zrozumie na czym ona polega. Od podstaw, początku, pierwszych kroków: wyboru postaci, broni, strategicznych miejsc, wytłumaczone czym się kierować. Właściwie opracowana cała metoda zwycięstwa. Mnóstwo zdjęć, które obrazują całe postępowanie, nie są zapychaczami stron, a służą dokładniejszemu wyjaśnieniu. Przeglądając książkę przyjemnie spogląda się na czytelny tekst, wyraźne obrazy, odpowiedni podział na rozdziały, podoba mi się jak wydawnictwo o to zadbało.

Mimo, że nie jestem fanką, to z przyjemnością to przeczytałam. Wiadomo, że nie wciągnęłam się jak w niesamowitą fabułę, ale ciekawił mnie fenomen gry. Widać, że jest ona bardzo skomplikowana, ale w sposób genialny. Wszystko się układa w całość i precyzja wykonania, tajne sekreciki pozwalają na urozmaiconą rozgrywkę. Autor wykorzystał ją do napisania dokładnego poradnika zdradzającego tajniki.

Myślę, że mogę z czystym sumieniem polecić go fanom rozgrywki. Na pewno pomoże im to bardziej rozwinąć się w swoich umiejętnościach i poznać więcej informacji. Niekoniecznie może to zaciekawić osobę nie interesującą się grą, ale wiadomo iż grupa odbiorców jest konkretnie określona, więc nie ma się co dziwić, gdy nie przypadnie im do gustu.
Gdy mam ocenić poradnik pod względem swego gatunku, to jestem jak najbardziej za. Mam wrażenie, że niczego nie brakuje. Krótka, mająca zaledwie ponad 100 stron, zwięzła, a równocześnie dokładna opowieść jak zwyciężyć, przez co ani nie zanudzi, ani nie umyka między wersami nic ważnego. Myślę, że podczas rozgrywki można by z niego skorzystać i zdobyć pierwsze miejsce. Jednak! Autor sam zwraca uwagę na to, że najważniejsze jest ćwiczenie, teoria jest ważna, lecz nie zostanie się najlepszym graczem po przeczytaniu poradnika!

Więc podsumowując: dla fanów, szczególnie młodszych, rozpoczynających rozgrywkę. Dla doświadczonych graczy czy też nie będących wielbicielem gry-niekoniecznie, lecz może być warto poznać pewne szczególiki powodujące urozmaicenie rozgrywki.

Fortnite (Tom 3). Fortnite. Advanced Strategies
Jason R. Rich0
Okładka ksiązki - Fortnite (Tom 3). Fortnite. Advanced Strategies

Nowy przewodnik z zaawansowanymi strategiami do najbardziej popularnej gry na świecie! Skierowany do czytelników w wieku od ośmiu lat poradnik Fortnite...

Fortnite (Tom 2). Fortnite. Secrets of the Island
Jason R. Rich0
Okładka ksiązki - Fortnite (Tom 2). Fortnite. Secrets of the Island

Skierowany do czytelników w wieku od ośmiu lat kolorowy nieoficjalny poradnik prezentuje graczom świat Fortnite: Battle Royale. Skupia się przede...