Freak Fighter

Ocena: 3.67 (3 głosów)

Gruby ma wspaniały pomysł na biznes – będzie organizował freak fighty, walki osób najbardziej popularnych w Internecie. Wszystko układa się świetnie, „kasa leci”, organizacja się rozwija i przyciąga młodych widzów. „Dymy” przed walkami i skłócanie walczących sprawdzają się znakomicie. Do organizacji trafia Janek. Czy zepsuty, niemoralny świat doprowadzi go do upadku? Walki, pieniądze, imprezy, narkotyki… To nie może się dobrze skończyć.

Informacje dodatkowe o Freak Fighter :

Wydawnictwo: Ridero
Data wydania: 2023-11-10
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788383518510
Liczba stron: 178

więcej

Kup książkę Freak Fighter

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Freak Fighter - opinie o książce

Gruby, prowadzący kanał na YouTubie, wpada nagle na pomysł, by zorganizować walki osób bijących rekordy popularności w internecie. Jego plan dochodzi do skutku. Mężczyzna zakłada federację Glory MMA, do której pewnego dnia trafia Janek. Jak młody muzyk disco polo odnajdzie się w nowej rzeczywistości? Jaki wpływ będzie miał na niego dotąd nieznany świat?

 

Jeśli miałabym określić gatunek tej powieści, byłoby mi niezmiernie ciężko to zrobić, gdyż znajdziemy w niej połączenie kilku gatunków. Grono odbiorców również może być zróżnicowane, ponieważ zarówno kobiety jak i mężczyźni znajdą w niej coś dla siebie. Akcja rozgrywa się dość szybko i natkniemy się na kilka jej zwrotów, które potrafią zaintrygować. Styl autora okazał się lekki i prosty, ale okraszony wulgaryzmami czy slangiem – jednak to jak najbardziej zrozumiałe, biorąc pod uwagę treść czy opisywane środowisko.

 

Oprócz walorów rozrywkowych pisarz poruszył kilka ważnych problemów: DDA, wpływ wychowania w patologicznej rodzinie na dalsze życie, nałogi bądź współuzależnienie. Ukazał w pełnej krasie jaki wpływ na naszą egzystencję może mieć popularność lub osoby, z którymi przebywamy. R. K. Jaworowski emu udało się doskonale przedstawić funkcjonowanie grup streamerów, influencerów i cenę jaką często muszą zapłacić, by znaleźć się w gronie pseudocelebrytów oraz jak bezlitosna bywa branża rozrywkowa. Widzimy, jak ci niby idole przedziewają maski - dla kilku chwil sławy potrafią brutalnie, bezkompromisowo walczyć, aby zdobyć upragniony "hajs" i chodź na chwilę zabłysnąć w showbiznesie. Widać także, iż autor świetnie rozeznaje się w temacie sportu, walk MMA oraz gal, które są organizowane.

 

Ten dość nietypowy, moim zdaniem, pomysł na fabułę czytało mi się przyjemnie. Żałuję jednak, że lektura skończyła się właśnie w takim momencie oraz z takim finałem. Aczkolwiek sadze, iż był to celowy zabieg autora, żeby ostrzec młodych ludzi przed zgubnym wpływem internetowych lanserów, używek czy hejtu.

Link do opinii

,,Nie ma znaczenia, czy masz styl, reputację czy pieniądze. Jeśli nie masz dobrego serca, nie jesteś niczego wart" -- Louis de Fun?s 

 

Bardzo mocna i wstrząsająca historia współczesnych youtuberów. Nagrywają często bezmyślne filmiki, tylko po to, żeby zarobić na tym kupę kasy. Nastolatkowie idą za takimi osobami jak w ogień, nie wiedząc, że ich idole zakładają maski. Niektórzy dla pieniędzy potrafią ujawnić najbardziej intymne historie. Autor R.K. Jaworowski w swojej książce "Freak Fighter" porusza ten temat. Zobaczycie, co młodzi ludzie są w stanie zrobić dla sławy i pieniędzy. 

Poznacie dwudziestosześcioletniego maniaka gier komputerowych i najsłynniejszego youtubera w Polsce Jacka Grubalakiego. Jego pseudonim, to Gruby. To bardzo niedobry typek. Dla pieniędzy nie cofnie się dosłownie przed niczym. Nie wiem, jak ktoś taki może mieć tylu fanów. Nie podobał mi się jego wypowiedzi. Używa prawie same wulgaryzmy. Dlatego nie polecam tej książki osobom niepełnoletnim. 

Co wymyślił Gruby, żeby zdobyć jeszcze więcej pieniędzy i zyskać jeszcze więcej obserwatorów? Będzie organizował freak fight, walki MMA dla najbardziej popularnych osób w internecie (celebrytów). Ile na tym zarobi? Co zyska, a co straci? Przekonacie się o tym, czytając tę książkę. 

Poznacie jeszcze jednego głównego bohatera Janka. Stanie się jednym z uczestników freak fight. Czy jego nagła popularność przyniesie mu chwałę? Co na to powie jego rodzina? Czy jego brat będzie szczęśliwy z popularności Janka?

Oczywiście w tej książce spotkacie jeszcze więcej postaci. Ich słownictwo mnie przeraża. Proste dialogi pokazują inteligencję takich youtuberów, którzy mają parcie na popularność i kasę. Szkoda, że takich osobników oglądają młode osoby i biorą ich sobie za wzór. Uczą się przy tym ich słownictwa i niestety później nie potrafią się dobrze wysłowić. Nie lubię walk MMA, bo nie popieram przemocy. Nie rozumiem tego parcia na kasę. Czy dla niej warto okaleczać swoje ciało? Czy warto tracić zdrowie?

Nie lubię ludzi, którzy dla minuty sławy potrafią sprzedać sekrety innych. Tutaj niestety poznacie takie osoby. 

Dziękuję autorowi, że zwrócił uwagę na ten trudny temat. Nikt nie kontroluje youtuberów, a oni robią i mówią, to co chcą, zapominając, że obserwują ich nieletni. Dosłownie samowolka. 

Wracając do książki, to niestety nie podobało mi się zakończenie. Szkoda, że autor nie napisał dłuższej historii. Ta powieść ma tylko 160 stron. Tutaj naprawdę dużo się dzieje i miejscami można się pogubić. Mam nadzieję, że następna książka będzie dłuższa i bardziej rozbudowana. 

Cieszę się, że ją przeczytałam. Uświadomiła mi, że ten, kto ma dar do przyciągania pieniędzy, nie zawsze jest inteligentny. Niestety bohaterowie tej powieści inteligencją nie grzeszą.

Uważajcie na to co się dzieje w Internecie i na YouTube. 

Plotki, ploteczki, skandale i skandaliki przyciągają obserwatorów, a co za tym idzie -- pieniądze. Z tego żyją youtuberzy i tak zwane internetowe hieny. Bądźcie ostrożni. Uważajcie na ludzi pokroju Grubego. 

 

Link do opinii
Avatar użytkownika - AnnaBook
AnnaBook
Przeczytane:2023-12-04, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

Historia zaczyna się bardzo niewinnie. Pewnego dnia Gruby, który utrzymuje się z internetowych filmików, dzięki jednej przelotnej znajomości zainteresował się walkami MMA. W związku z tym, że miał głowę na karku, wpadł na pomysł stworzenia gali, na której mieli walczyć celebryci, youtouberzy i inne wirtualnie popularne osoby. Gdy znalazł sponsora, organizacja imprezy ruszyła pełną parą. Gala zakończyła się ogromy sukcesem. Gruby rozpędzał się w pomysłach i tworzył coraz to bardziej widowiskowe walki. Na jednej z nich przez przypadek znaleźli się dwaj bracia tworzący niszowe disco polo. Jeden z nich - Janek, będąc świadkiem nachalnego zachowania się jednego z uczestników imprezy wobec hostessy, stanął w jej obronie. Nawet nie przypuszczał, że tym samym jego dalsze losy zostały przesądzone...

 

 

Do książki podchodziłam trochę jak do jeża, albowiem tematyka wydawała mi się daleka od tej, którą się interesuję. Autor jednak przyjemnie mnie zaskoczył. Nie jestem zbytnio obeznana w świecie internetu i podczas lektury stwierdziłam, że to nawet i dobrze. Wiem tyle, ile potrzebuję, by wykonywać swoją pracę. Wirtualny świat to świat pełen blichtru, obłudy, dążenia do jak największej popularności i zarobienia jak największych pieniędzy nie zważając na nic: ani na krzywdę innych, ani na prywatność. Liczy się tylko kasa, zasięg oglądalności i sława. Autor opisał świat biznesu pełen animozji, imprez, narkotyków i zepsucia moralnego. Kluczem do sukcesu jest robienie zadym i ukazanie drugiego człowieka jako głupka, by móc się z niego naigrywać. Czy ktoś, kto w ten świat się zagłębi, będzie mógł jeszcze odzyskać normalne życie? Fabuła była dość dynamiczna, dialogi proste i bez polotu, ale według mnie pasujące do opisywanego środowiska.

 

Podsumowując, książka doskonale ukazuje fałsz i obłudę internetowego świata, czyta się dobrze i szybko, ale jednak nie wzbudzała większych emocji.

 

 

Za możliwość zapoznania się z treścią książki dziękuję Autorowi.

 

Link do opinii
Inne książki autora
Rebecca Thompson. Kamień dusz
Rafał Krzysztof Jaworowski0
Okładka ksiązki - Rebecca Thompson. Kamień dusz

Kontynuacja przygód Rebecci Thompson młodej Brytyjki, która zostaje wojownikiem walczącym w obronie świata. Tym razem Rebecca i wojownicy świątyni stoczą...

Rebecca Thompson. Król Upiorów
Rafał Krzysztof Jaworowski0
Okładka ksiązki - Rebecca Thompson. Król Upiorów

Rebecca Thompson młoda Brytyjka dowiaduje się, że ma ogromną moc i zostaje zrekrutowana przez Kai Wanga. Podczas pobytu w świątyni Sajozu poznaje wielu...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Medea z Wyspy Wisielców
Magda Knedler
Medea z Wyspy Wisielców
Wylot
Olesia Ivchenko
Wylot
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy