Gdzie jest Dory? Wielki zeszyt filmowy

Jeśli marzyło ci się kiedyś wielkie nurkowanie w oceanie, zanurz się w tej książce i przeżyj jeszcze raz przygody z Nemo, Marlinem i zapominalską Dory. Poznaj piękną opowieść o przyjaźni i wielkich przygodach małych rybek. Popłyń z oceanicznym prądem, dodając barw postaciom z podwodnego świata.

Informacje dodatkowe o Gdzie jest Dory? Wielki zeszyt filmowy:

Gdzie jest Dory? Wielki zeszyt filmowy - opinie o książce

Avatar użytkownika - testolandia
testolandia
Przeczytane:2016-08-12, Ocena: 6, Przeczytałam, Synek czyta,
Gdzie jest Dory? Wielki zeszyt filmowy to udane połączenie książki z kolorowanką. Barwne ilustracje przeplatają się z obrazkami do kolorowania, których jest aż 14. Zwięzła historia o Dory jest pełna humoru i idealnie nadaje się do pierwszych prób czytania przez dzieci. Dodatkową atrakcją są dwa arkusze z ponad sześćdziesięcioma naklejkami przedstawiające naszych bohaterów. Świetna propozycja, która idealnie się sprawdzi podczas wakacyjnych wojaży. Polecamy.

Seria książeczek Gdzie jest Dory oprócz ostatnio prezentowanej Gdzie jest Dory? Kocham ten film, składa się jeszcze ze Złotej księgi oraz Wielkiego zeszytu filmowego. Jestem z tego powodu niezwykle zadowolona, gdyż pierwsza książeczka bardzo mi się spodobała. Jak będzie z kolejnymi dwoma?

Ta pozycja idealna jest dla dzieci, które uwielbiają pisać po książeczkach! Wielki zeszyt filmowy oprócz tekstu, zawiera cały szereg rysunków przeznaczonych do kolorowania oraz wspaniałe naklejki, które dzieciaczki będą przyklejać gdzie się tylko da! Oczywiście książeczka opisuje losy Dory, podobnie jak jej poprzedniczki.

Cała seria idealnie nadaje się na prezent, zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Każdy znajdzie w nich coś dla siebie - wspaniałą historię, niesamowite ilustracje, które przenoszą czytelnika do zupełnie innego świata, obrazki przeznaczone do kolorowania oraz naklejki, umilające czas.

Seria książeczek Gdzie jest Dory jest wspaniała pod każdym względem. Gorąco polecam każdemu, kto ma ochotę sprawić odrobinę przyjemności swoim pociechom. Każde dziecko, zafascynowane filmową produkcją kontynuacji Gdzie jest Nemo, której podjął się Disney i Pixar będzie bardzo zadowolone z takiego prezentu. Dzięki niemu ponownie przeniesie się do podwodnego świata, by wspólnie z morskimi bohaterami, przeżyć fascynującą przygodę!

Avatar użytkownika - grejfrutoowa
grejfrutoowa
Przeczytane:2016-07-04, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Dory - mała, niebieska rybka cierpiąca na brak pamięci krótkotrwałej - przypomina sobie nagle coś ze swojego dzieciństwa. Widzi wspomnienie mamy i taty. To zmienia wszystko - Dory ma rodzinę! Gdzie oni są? Dlaczego nie jest z nimi? Co się stało? Dory postanawia się tego dowiedzieć. Razem z Marlinem i Nemo rusza na poszukiwania do Zatoki Kalifornijskiej, a po drodze przeżywa wiele nowych przygód. Odnajduje też nowe wspomnienia. Czy Dory przypomni sobie dzieciństwo? W kinach króluje film Gdzie jest Dory, a w księgarniach możemy spotkać pakiet książek z historią tej sympatycznej rybki. Gdzie jest Dory. Kocham ten film, Gdzie jest Dory. Złota księga i Gdzie jest Dory. Wielki zeszyt filmowy to propozycje Egmontu. Wszystkie trzy pozycje opowiadają tę samą historię, którą możemy zobaczyć w kinie. Odpowiednio ją jednak skrócono, by historia mogła się zmieścić w lekturach. Każda z książek ma nieco zmodyfikowany tekst, w zależności od wielkości pozycji. Wszystkie mówią jednak o tym samym, często nawet zdania są te same. Wycięto co prawda kilka scen, historia jest mniej bogata niż ta w filmie, ale zarys jest ten sam. Tekstu na stronach nie jest za wiele, dlatego młodzi czytelnicy bez problemu poradzą sobie z samodzielną lekturą. Najwięcej miejsca zajmują ilustracje - piękne, kolorowe kadry z filmu. Nie są to jednak stopklatki przeniesione na papier - odwzorowano sceny, rysując je. W Wielkim zeszycie filmowym mamy dodatkowo część obrazków niepokolorowanych. Możemy sami uzupełnić je kolorami. Tu też znajdziemy piękne naklejki z postaciami z bajki. Wszystkie książki wydano z dużą pieczołowitością. Wyglądają pięknie, ilustracje cieszą oko, a sama historia jest urocza, wzruszająca i bardzo ciekawa. Byłam jednak zdziwiona tym, że historie w trzech książkach są takie same. Spodziewałam się, że jedna z pozycji będzie opowiadać to, co było w filmie, a reszta będzie czymś na kształt dodatków - może nowych scen, może zagadek, ciekawostek z bajki. Mimo wszystko pozycje wydane przez Egmont są cudowne i cieszą oko. To lektura dla młodych czytelników, którzy będą się świetnie bawić przy tych książkach. Można w ten sposób przypomnieć sobie film i spędzić miło wieczór. Polecam, jeśli szukacie książek dla waszych pociech.
Avatar użytkownika - sulii
sulii
Przeczytane:2016-06-25, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Pamiętam, że jako mała dziewczynka dostawałam piękne książki od mojej cioci chrzestnej. Najbardziej cieszyłam się, gdy byli w nich bohaterowie z kreskówek Walta Disney'a. Te książki były dla mnie zawsze przepiękne i bardzo kolorowe. Mała magia we własnym pokoju. Chciałam, aby moi synowie też mieli takie miłe wspomnienia ze swoimi lekturami. I w ten o to sposób, w ręce najstarszego trafiły książki z serii "Gdzie jest Dory?". Są one adaptacją filmu, który właśnie zawitał do kin. Dokonała jej Suzanne Francis, a ilustracje są dziełem Disney Storybook Art Team. W tym momencie dostępne są trzy wersje tej książeczki - "Gdzie jest Dory? Złota księga", "Gdzie jest Dory? Kocham ten film", "Gdzie jest Dory? Wielki Zeszyt filmowy". Wszystkie opowiadają tę sama historię. Różnią się odrobinę ilością ilustracji. Ostatnia z pozycji dodatkowo oferuje naklejki oraz strony do malowania. Historia opowiada o rybce Dory, która cierpi na zanik pamięci krótkotrwałej. Jako małe stworzonko, przez swoją przypadłość gubi rodziców. Dojrzewa i nie wie do końca skąd pochodzi, ani gdzie jest jej rodzina. W trakcie swojej wędrówki poznaje błazenka Marlina oraz jego syna Nemo. To oni opiekują się Dory przez cały czas i to oni pomagają w poszukiwaniach jej rodziców. Oczywiście jest to proces pełen przygód i niespodzianek. Nagłe powroty pamięci, wyznaczają kolejne etapy poszukiwań. Nie brak tu momentów pełnych napięcia ( tylko dla dzieci...prawda...), ale także i dobrego humoru. Mój synek najpierw zapoznał się z rybką - bohaterką książki, potem zabrałam go do kina (pierwszy raz w życiu). Było to dla niego niezwykłe przeżycie. Zobaczenie tych bohaterów na dużym ekranie, jeszcze bardziej zbliżyło go do jego nowych książeczek. Potem biegał po domu ze swoją przyjaciółką Dory. Oczywiście największą frajdę sprawiły mu naklejki, które mógł naklejać w dowolnym miejscu, jednocześnie przypominając sobie postacie z bajki. Książka posiada niezwykłe ilustrację. Mnie przypominają mój świat dzieciństwa. Nie jestem pewna czy Filip też tak będzie to odbierał, w końcu teraz zabawki i książki są dużo bardziej kolorowe. Jedno jest pewne. Połączenie tych książeczek z filmem na pewno dało mu wiele radości, usprawniło jego pamięć, i pozwoliło na ciągłe powroty do swoich ulubionych bohaterów. Poza tym, poznał bardzo sympatyczną opowieść o przyjaźni i o tym, że nigdy nie należy się poddawać. Więcej recenzji na fifraku.blogspot.com Zapraszam!
Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2016-06-21, Ocena: 4, Przeczytałem,
DORY JEST TU! Mała rybka Nemo, jego tata Marlin i ich przyjaciółka Dory, zapominalska ryba zwana przez niektórych akwamaryną powracają! Znów można ich spotkać w kinie i znów można się cieszyć przygodami wesołej ferajny znanej wszystkim widzom już od trzynastu lat. A przy okazji można także zagłębić się w świat licznych publikacji, jakie pojawiły się właśnie na naszym rynku i spojrzeć na film ,,Gdzie jest Dory?" z wielu odmiennych perspektyw. Rybka Dory to przedstawicielka słynącego z akwamarynowej barwy gatunku pokolców królewskich. Trudno jednak rzec o niej by była jego typową reprezentantką - Dory ma bowiem problemy z pamięcią krótkotrwałą, przez co nie pamięta niczego, co wydarzyło się dawno, a aktualne wydarzenia zapomina niemal na bierząco. Odmiana była dla niej wyprawa w poszukiwaniu Nemo, dzięki której nie tylko przeżyła niezwykłą przygodę, ale przede wszystkim poprawiła swoją pamięć i znalazła przyjaciół. Teraz mieszka w sąsiedztwie małego Nemo i jego ojca i wszystko wydaje się układać idealnie. Aż pewnego dnia Dory zaczyna przypominać sobie, że przecież posiada także własną rodzinę i postanawia wyruszyć w podróż do zatoki kalifornijskiej by ją odnaleźć. Nemo i jego ojciec służą jej za towarzyszy, a pomaga im nie kto inny, jak doskonale znany całej trójce żółw Luzak. Wkrótce jednak Dory zostaje schwytana i trafia od Instytutu Oceanografii... ,,Gdzie jest Dory? Wielki zeszyt filmowy" to bardzo ciekawa propozycja dla dzieci, którym spodobał się najnowszy filmowy hit od Disneya i studia Pixar - i to ciekawa z kilku powodów. Po pierwsze w sposób prosty i przystępny przybliża (przypomina) treść ,,Gdzie jest Dory?", podając ją czcionką łatwą w samodzielnym czytaniu i w bogactwie ilustracji wykonanych przez Disney Storybook Art Team. Po drugie część stron książki to nic innego, jak kolorowanka z bohaterami i scenami filmu. A wreszcie po trzecie na wszystkich czeka porcja ponad 60 naklejek z Nemo, Dory i całą plejadą postaci znanych z ekranu. Jest więc kolorowo, jest wesoło, jest też mądrze i poruszająco, bo cała opowieść zawiera przecież morał i przesłanie, a wreszcie jest także dużo zabawy kredkami, farbami i flamastrami. Jednym słowem: Polecam. Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/06/21/gdzie-jest-dory-wielki-zeszyt-filmowy-disney-storybook-art-team/
Świat Księżniczek
Disney0
Okładka ksiązki - Świat Księżniczek

Walc Kopciuszka z księciem cudownej księżycowej nocy. Niezapomniana podróż Dżasminy na latającym dywanie. Pocałunek, który zbudził Śpiącą Królewnę. To...

Auta. Bądź mechanikiem Zygzaka
Disney0
Okładka ksiązki - Auta. Bądź mechanikiem Zygzaka

Dołącz do ekipy! Pomóż Zygzakowi McQueenowi wygrać wyścig. Posługuj się przy tym kluczem, młotkiem i śrubokrętem....

Forget Me Not
Julie Soto