reklama

Gdzie narozrabiał kruk. Wyspiarski świat Sachalina i Kurylów

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-02-10
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 9788381395496
Liczba stron: 300
Język oryginału: polski

Ocena: 4 (1 głosów)

Sachalin i Wyspy Kurylskie to jedne z najsłabiej udokumentowanych zakątków świata. Książka ta więc jest unikatowa na polskim rynku reportaży podróżniczych.

W czasach kiedy świat się skurczył, kiedy wszędzie można dotrzeć w zaledwie 48 godzin, kiedy nawet najdalsze zakątki ziemi to miejsca już oswojone przez człowieka, okazuje się, że są rejony nietknięte ludzką ręką.

Andrzej Piotrowski - przyrodnik, muzealnik, podróżnik i fotograf - odkrywa dla nas taką właśnie Rosję. Archipelagi bezludnych wysp, kilometry plaż, na których nie znajdziemy śladu ludzkiej stopy, rzeki pełne ryb, rzadko odwiedzane pasma górskie i olbrzymie przestrzenie porośnięte tajgą. A brunatne niedźwiedzie, amurskie tygrysy, koty bez ogona, kłębowiska łososi na tarle, ponad metrowe amonity, wiśniowe bursztyny, wulkany błotne, tunele lawowe - to tylko niektóre z tamtejszych cudów.

To opowieść nie tylko o dalekiej podróży i przyrodzie, ale też o zaskakujących spotkaniach i wielkim sercu mieszkańców tych krain, które są położone - jak pisze sam autor - ,,dalej niż daleko", wzbogacona o polskie wątki, jak choćby losy Bronisława Piłsudskiego, mapy oraz oryginalne zdjęcia.

Tagi: Klasyczna literatura podróżnicza

Kup książkę Gdzie narozrabiał kruk. Wyspiarski świat Sachalina i Kurylów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Gdzie narozrabiał kruk. Wyspiarski świat Sachalina i Kurylów

Reportaż sklejony z kilku podróży autora, zaczyna się opowieścią o transsibie i podróżą przez kontynent, żeby zahaczyć o koleje ludzkich losów, rodzin rozrzuconych w dalejkiej tajdze, zdanych na łaskę natury i własne siły. O losy ludzi zawieszonych pomiędzy walkami narodów, którzy starają się zachować autonomię swoich małych narodów, pilnując tradycji i własnej historii, aby nie uległa zapomnieniu. 

Link do opinii
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Immunitet
Remigiusz Mróz
Immunitet
Witraże
Agnieszka Lis
Witraże
Consilio
Danuta Marć
Consilio
Królewska rozgrywka
Melisa Łada
Królewska rozgrywka
Czarne Wzgórza
Nora Roberts
Czarne Wzgórza
Jutro pokochamy Rzym
Magdalena Kołosowska
Jutro pokochamy Rzym
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy