Gdzie słychać szepty

Ocena: 6 (1 głosów)

Co stało się zeszłego lata? Dlaczego zniknęły wszystkie wspomnienia tamtej mrocznej nocy, a została tylko tajemnicza blizna, niejasne poczucie niepokoju na widok ciemnego lasu i koszmary, które wracają po zmroku?

Gdy w spokojnym miasteczku Hollow ginie nastolatka, Tilia wie, że musi przełamać swój strach i zmierzyć się z demonami przeszłości. Może liczyć na pomoc kochających sióstr i niezwykłe moce, które kobiety w jej rodzinie od pokoleń czerpią z bliskości z naturą.

Zanurz się w opowieści, która otuli cię zapachem ziół, górską mgłą, szelestem liści... i przeszyje twoje serce lodowatym niepokojem.

Informacje dodatkowe o Gdzie słychać szepty:

Wydawnictwo: Books4YA
Data wydania: 2024-03-13
Kategoria: Young Adult
ISBN: 9788382995350
Liczba stron: 432
Tytuł oryginału: Bittersweet in the Hollow

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Gdzie słychać szepty

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Gdzie słychać szepty

W książkach kierowanych do młodych czytelników zdarza się, że wątki kryminalne łączą się z paranormalnymi, zaczerpniętymi rodem z powieści fantasty. Wszystko to jest też okraszone rozbudowaną fabułą obyczajową mocno osadzoną w konkretnym miejscu, przestrzeni lub grupie społecznej. O elementy te mocno zadbała Kate Pearsall tworząc trzymającą w napięciu, niepokojącą i zaskakującą powieść young adult "Gdzie słychać szepty". Tilia to siedemnastolatka mieszkająca wraz z trzema siostrami, mamą i babcią w niewielkim miasteczku Caball Hollow. Kobiety z rodu Jamesów cechują się nadprzyrodzonymi zdolnościami, przez co z jednej strony wielokrotnie służyły ludziom pomocą jako szeptuchy, ale z drugiej narażone były na liczne okrucieństwa z ich strony. Traktowano je bowiem jak wiedźmy. Tilia również ma specjalne umiejętności. Potrafi poznać emocje innych ludzi. Jednak gdy pewnej letniej nocy dziewczyna gubi się w lesie, a rankiem zostaje odnaleziona niedaleko miejsca zaginięcia, wśród lokalsów do głosu zaczynają dochodzić dawne legendy o człowieku-ćmie. Tilia ma tylko drobne przebłyski tego, co wydarzyło się tej feralnej nocy. Wie jedno - ktoś chciał ją zabić. Być może jest to ta sama osoba, która odpowiadała za śmierć czteroletniego Elama, który zaginął w lesie ponad dwadzieścia lat temu... "Gdzie słychać szepty" to powieść niepokojąca. To książka, w której przyroda, otaczająca bohaterów przestrzeń i powiązania z matką naturą zdają się żyć

Gdzie słychać szepty - opinie o książce

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka
Przeczytane:2024-02-16, Przeczytałam,
Recenzje miesiąca
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy