Gdzie słychać szepty

Co stało się zeszłego lata? Dlaczego zniknęły wszystkie wspomnienia tamtej mrocznej nocy, a została tylko tajemnicza blizna, niejasne poczucie niepokoju na widok ciemnego lasu i koszmary, które wracają po zmroku?

Gdy w spokojnym miasteczku Hollow ginie nastolatka, Tilia wie, że musi przełamać swój strach i zmierzyć się z demonami przeszłości. Może liczyć na pomoc kochających sióstr i niezwykłe moce, które kobiety w jej rodzinie od pokoleń czerpią z bliskości z naturą.

Zanurz się w opowieści, która otuli cię zapachem ziół, górską mgłą, szelestem liści... i przeszyje twoje serce lodowatym niepokojem.

Informacje dodatkowe o Gdzie słychać szepty:

Wydawnictwo: Books4YA
Data wydania: 2024-03-13
Kategoria: Young Adult
Tytuł oryginału: Bittersweet in the Hollow

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Gdzie słychać szepty

Dodaj cytat

Opinie o książce - Gdzie słychać szepty

W książkach kierowanych do młodych czytelników zdarza się, że wątki kryminalne łączą się z paranormalnymi, zaczerpniętymi rodem z powieści fantasty. Wszystko to jest też okraszone rozbudowaną fabułą obyczajową mocno osadzoną w konkretnym miejscu, przestrzeni lub grupie społecznej. O elementy te mocno zadbała Kate Pearsall tworząc trzymającą w napięciu, niepokojącą i zaskakującą powieść young adult "Gdzie słychać szepty". Tilia to siedemnastolatka mieszkająca wraz z trzema siostrami, mamą i babcią w niewielkim miasteczku Caball Hollow. Kobiety z rodu Jamesów cechują się nadprzyrodzonymi zdolnościami, przez co z jednej strony wielokrotnie służyły ludziom pomocą jako szeptuchy, ale z drugiej narażone były na liczne okrucieństwa z ich strony. Traktowano je bowiem jak wiedźmy. Tilia również ma specjalne umiejętności. Potrafi poznać emocje innych ludzi. Jednak gdy pewnej letniej nocy dziewczyna gubi się w lesie, a rankiem zostaje odnaleziona niedaleko miejsca zaginięcia, wśród lokalsów do głosu zaczynają dochodzić dawne legendy o człowieku-ćmie. Tilia ma tylko drobne przebłyski tego, co wydarzyło się tej feralnej nocy. Wie jedno - ktoś chciał ją zabić. Być może jest to ta sama osoba, która odpowiadała za śmierć czteroletniego Elama, który zaginął w lesie ponad dwadzieścia lat temu... "Gdzie słychać szepty" to powieść niepokojąca. To książka, w której przyroda, otaczająca bohaterów przestrzeń i powiązania z matką naturą zdają się żyć

Gdzie słychać szepty - opinie o książce

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka