Gdzie w Polsce na weekend

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2021-04-14
Kategoria: Podróżnicze

Fascynuje mnie Polska

Od lat robiłam mnóstwo notatek na temat różnych ciekawych miejsc w Polsce, które chciałabym odwiedzić i które pokazywałam na swoim blogu i Instagramie. To zarówno parki rozrywki, znane zamki i wielkie aglomeracje, jak i jaskinie, lochy, piękne formacje skalne czy małe miasteczka.

Chciałabym zarazić Was podróżowaniem po Polsce i poznawaniem jej zakątków - równie pięknych, niezwykłych i zaskakujących jak cuda natury i architektury, które jeździmy podziwiać do innych krajów.

Ta książka zawiera pomysły i ciekawostki dotyczące atrakcji w każdym województwie w Polsce. Dzięki poglądowym mapom pogrupowane i opracowane są tak, by przypadkiem nie przegapić wartych zobaczenia, a leżących koło siebie miejsc. Informacje o tym, gdzie można przyjechać z psem albo które trasy da się przejść z wózkiem dziecięcym, pozwolą idealnie dopasować cel podróży do oczekiwań oraz oszczędzić rozczarowań i frustracji. Nawet jeśli zdecydujecie się ruszyć na weekend w drugą część Polski dopiero w piątek rano, zupełnie nie znając okolic, w które się wybieracie, ta książka pomoże Wam odpowiednio zaplanować wyjazd. I na pewno nie pozwoli Wam się nudzić!

Mam nadzieję, że dzięki temu, co tu znajdziecie, wybierzecie się w podróż po naszym kraju, z której wrócicie odmienieni.

Tagi: Reportaż i dziennikarstwo śledcze

Kup książkę Gdzie w Polsce na weekend

Opinie o książce - Gdzie w Polsce na weekend

Lubię, kiedy zapoznając, się z przewodnikiem podróżniczym po nieznanych mi do tej pory miejscach mogę zaczerpnąć wiedzy o nich, powrócić ponownie do nich.

Wiele z zaprezentowanych w tym oto przewodniku pt. ''Gdzie w Polsce na weekend'' autorstwa Pani Katarzyny Węgrzyn znam osobiście, gdyż byłam w nich.

Ciekawostką dla mnie w tym przewodniku pomysłowość, która okazała się mocnym walorem autorki, w którym chce pokazać, że są takie miejsca w Polsce, które warto odkrywać i smakować naszej polskości na nowo. To miło z jej strony, że ma taką pasję, o której chce opowiedzieć i chętnie podzielić się swoją wiedzą z Czytelnikami, którzy nie mieli okazji opisywanych przez nią miejsc poznać.

Spodobało mi się w tym oto przewodniku, że są rekomendowana forma zwiedzania, informacje dotyczące czasu potrzebnego na zwiedzanie atrakcji lub pobyt w niej, informacje dotyczące kosztów zwiedzania, odległości od większych miast, wskazówki dojazdu lub dojścia do danej atrakcji zamieszczone w słowie dodanym od redakcji.

Bardzo podobają się mi zaprezentowane w przewodniku zdjęcia, które stanowią całość, którą można zobaczyć w realiach i przekonać się, że warto, zwiedzić jest, to przedstawione miejsce.

Zwróciłam na kilka miejsc szczególną uwagę. Przykład. Muzeum Życia w PRL, Kazimierz Dolny, Zamek w Czorsztynie, Zamek w Gniewie, Ojcowski Park Narodowy, Beskid Sądecki, Muzeum Zabawek, Muzeum Mydła i Historii Brudu.

Należy jeszcze podkreślić, że zamieszczone w tym przewodniku informacje można je poprawić, jeśli są jakieś już podane w nim nieaktualne i to również może się spodobać Czytelnikowi.

Jedynymi dwoma minusami, które dostrzegłam w tym oto przewodniku to, że całościowy zamieszczony tekst wraz z jego odczytem stron w nim jest dla mnie zbyt małoczytelny.

Każdy z zapoznających się z tym przewodnikiem Czytelników wraz z rodziną znajdzie coś dla siebie, aby móc nie tylko pozwiedzać, ale i zaczerpnąć nowych sił w pięknych nieznanych do tej pory miejscach znajdujących się w 16 województwach.

Wydawnictwu Znak dziękuję za podarowanie mi do zrecenzowania przewodnika pt.'Gdzie w Polsce na weekend'' autorstwa Pani Katarzyny Węgrzyn.

Gdzie w Polsce do miasta
Katarzyna Węgrzyn0
Okładka ksiązki - Gdzie w Polsce do miasta

Przez lata podróżując po Polsce, odwiedzałam nie tylko kopalnie, góry, zamki czy parki narodowe, ale i nasze największe miasta. Zawsze fascynowała mnie...

Immunitet
Remigiusz Mróz