Gdzie w Polsce na weekend

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2021-04-14
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 9788324062409
Liczba stron: 320
Język oryginału: polski

Ocena: 5 (1 głosów)

Fascynuje mnie Polska

Od lat robiłam mnóstwo notatek na temat różnych ciekawych miejsc w Polsce, które chciałabym odwiedzić i które pokazywałam na swoim blogu i Instagramie. To zarówno parki rozrywki, znane zamki i wielkie aglomeracje, jak i jaskinie, lochy, piękne formacje skalne czy małe miasteczka.

Chciałabym zarazić Was podróżowaniem po Polsce i poznawaniem jej zakątków - równie pięknych, niezwykłych i zaskakujących jak cuda natury i architektury, które jeździmy podziwiać do innych krajów.

Ta książka zawiera pomysły i ciekawostki dotyczące atrakcji w każdym województwie w Polsce. Dzięki poglądowym mapom pogrupowane i opracowane są tak, by przypadkiem nie przegapić wartych zobaczenia, a leżących koło siebie miejsc. Informacje o tym, gdzie można przyjechać z psem albo które trasy da się przejść z wózkiem dziecięcym, pozwolą idealnie dopasować cel podróży do oczekiwań oraz oszczędzić rozczarowań i frustracji. Nawet jeśli zdecydujecie się ruszyć na weekend w drugą część Polski dopiero w piątek rano, zupełnie nie znając okolic, w które się wybieracie, ta książka pomoże Wam odpowiednio zaplanować wyjazd. I na pewno nie pozwoli Wam się nudzić!

Mam nadzieję, że dzięki temu, co tu znajdziecie, wybierzecie się w podróż po naszym kraju, z której wrócicie odmienieni.

Tagi: Reportaż i dziennikarstwo śledcze

Kup książkę Gdzie w Polsce na weekend

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Gdzie w Polsce na weekend

Lubię, kiedy zapoznając, się z przewodnikiem podróżniczym po nieznanych mi do tej pory miejscach mogę zaczerpnąć wiedzy o nich, powrócić ponownie do nich.

Wiele z zaprezentowanych w tym oto przewodniku pt. ''Gdzie w Polsce na weekend'' autorstwa Pani Katarzyny Węgrzyn znam osobiście, gdyż byłam w nich.

Ciekawostką dla mnie w tym przewodniku pomysłowość, która okazała się mocnym walorem autorki, w którym chce pokazać, że są takie miejsca w Polsce, które warto odkrywać i smakować naszej polskości na nowo. To miło z jej strony, że ma taką pasję, o której chce opowiedzieć i chętnie podzielić się swoją wiedzą z Czytelnikami, którzy nie mieli okazji opisywanych przez nią miejsc poznać.

Spodobało mi się w tym oto przewodniku, że są rekomendowana forma zwiedzania, informacje dotyczące czasu potrzebnego na zwiedzanie atrakcji lub pobyt w niej, informacje dotyczące kosztów zwiedzania, odległości od większych miast, wskazówki dojazdu lub dojścia do danej atrakcji zamieszczone w słowie dodanym od redakcji.

Bardzo podobają się mi zaprezentowane w przewodniku zdjęcia, które stanowią całość, którą można zobaczyć w realiach i przekonać się, że warto, zwiedzić jest, to przedstawione miejsce.

Zwróciłam na kilka miejsc szczególną uwagę. Przykład. Muzeum Życia w PRL, Kazimierz Dolny, Zamek w Czorsztynie, Zamek w Gniewie, Ojcowski Park Narodowy, Beskid Sądecki, Muzeum Zabawek, Muzeum Mydła i Historii Brudu.

Należy jeszcze podkreślić, że zamieszczone w tym przewodniku informacje można je poprawić, jeśli są jakieś już podane w nim nieaktualne i to również może się spodobać Czytelnikowi.

Jedynymi dwoma minusami, które dostrzegłam w tym oto przewodniku to, że całościowy zamieszczony tekst wraz z jego odczytem stron w nim jest dla mnie zbyt małoczytelny.

Każdy z zapoznających się z tym przewodnikiem Czytelników wraz z rodziną znajdzie coś dla siebie, aby móc nie tylko pozwiedzać, ale i zaczerpnąć nowych sił w pięknych nieznanych do tej pory miejscach znajdujących się w 16 województwach.

Wydawnictwu Znak dziękuję za podarowanie mi do zrecenzowania przewodnika pt.'Gdzie w Polsce na weekend'' autorstwa Pani Katarzyny Węgrzyn.

Link do opinii

Kup książkę Gdzie w Polsce na weekend

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Strażnik Klejnotu
Katarzyna Rygiel
Strażnik Klejnotu
Król Myszy
Zuzanna Orlińska
Król Myszy
Cienie Paryża
Paulina Kuzawińska
Cienie Paryża
Pokaż wszystkie recenzje