Gianca

Tom 0 cyklu Kraina Martwej Ziemi

Posłuchajcie Arka Olsona, który z dryfującej wśród chmur wyspy trafił na pokład latającego okrętu. Opowie wam, jak z chłystka zmienił się w powietrznego pirata, co burzom się nie kłania. Opowie o żaglach, które wypełnia wiatr, o prętach burzowych wysuniętych przez ambrazury i o ventusach, z którymi żeglują płanetnicy. Ale przede wszystkim opowie o swym wielkim marzeniu, aby zajrzeć pod dno powietrzne, którego przekroczyć nie sposób. Witajcie na pokładzie Gianki. Oprzyjcie się wygodnie o reling i nadstawcie uszu.

Gianca to niezależna fabuła rozwijająca świat wykreowany w cyklu Kraina Martwej Ziemi. Do tej pory nakładem SQN Imaginatio ukazały się Krew i stal oraz Grom i szkwał – przygodowe powieści fantasy osadzone w realiach przypominających średniowiecze i okraszone elementami słowiańskiego bestiariusza.

Informacje dodatkowe o Gianca:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2017-03-17

Kup książkę Gianca

Gianca - opinie o książce

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2020-01-15, Ocena: 3, Przeczytałam, 2020, 52 książki 2020, Fantasy, E-booki,

Arek Olson z dryfującej wśród chmur wyspy trafił na pokład latającego okrętu. Opowiada jak z chłystka zmienił się w powietrznego pirata.

"Gianca" Jacka Łukawskiego należy do cyklu "Kraina martwej ziemi" jest to 0.5 tom tego cyklu.

Zawiera zaledwie trzydzieści stron. Jednak każda z nich przepełniona jest ogromnymi odczuciami i wrażeniami bohatera. Przynajmniej w moim odczuciu.

Powieść należy do fantastyki.

Nie jest to do końca typ za którym przepadam, ale zdecydowanie miło mi się czytało.

Avatar użytkownika - liver_
liver_
Przeczytane:2021-02-22, Ocena: 4, Przeczytałem, 12 książek w 2021 roku,
Krew i stal
Jacek Łukawski0
Okładka ksiązki - Krew i stal

Gdy krew bohaterów zrosi Martwą Ziemię, stal będzie musiała dosięgnąć zdrajców. Sto pięćdziesiąt lat po powstaniu Martwej Ziemi z twierdzy...

Pieśń i krzyk
Jacek Łukawski0
Okładka ksiązki - Pieśń i krzyk

Gdy bogowie odwracają twarze, pieśń zwycięstwa i krzyk rozpaczy niosą się wśród bezkresu Martwej Ziemi. Arthorn, niegdyś przykładny oficer, po...