Gieśki. Księga przygód

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Czy chodząc do zwykłej podstawówki, można przeżyć niecodzienne przygody? Oczywiście! Wystarczy być Gieśkiem – pełnym humoru, nieco zuchwałym, odważnym i psotnym dziewięciolatkiem z klasy III G.
Krzysiek, Czesiek i Misiek wplątują się w kolejne awantury, walczą z porywaczem, polują na czarownice, wywołują duchy, zastawiają zasadzki i snują filozoficzne rozważania o sensie życia. Wciąż wystawiają na próbę cierpliwość rodziców i ulubionej nauczycielki, a przy tym docinają sobie i kłócą się zawzięcie. Mimo to każdy wie, że w sprawach ważnych można na nich polegać, bo doskonale rozumieją, czym jest lojalność i co w życiu liczy się najbardziej.

Zajrzyj do świata Gieśków. Tam zawsze się wiele dzieje, jest mnóstwo śmiechu, świetna zabawa, a ponadto znajdziesz w nim przepis na prawdziwą przyjaźń.

Informacje dodatkowe o Gieśki. Księga przygód:

Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 2019-11-04
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN: 978-83-66201-38-5
Liczba stron: 320

Tagi: dla dzieci

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Gieśki. Księga przygód

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Gieśki. Księga przygód - opinie o książce

"Trzej Gieśkowie (…) Prawie jak trzej muszkieterowie".


 
Uwielbiam Gieśków! Jakie to fajne dzieciaki, których trudno nie obdarzyć sympatią. Trudno również podczas czytania tej książki nie poczuć nostalgii za czasami szkoły podstawowej, kiedy każdy z nas odkrywał powoli prawidła rządzące światem. Taka literatura dla dzieci powinna gościć na półce w każdym domu.


 
Katarzyna Kielecka to mieszkanka Łodzi, pedagog specjalny i pracownik banku. Autorka od lat tworzy drobne formy literackie: wiersze, opowiadania, teksty piosenek i scenariusze przedstawień dla dzieci. Jest mamą dwójki dorastających muzyków. Zadebiutowała powieścią pt. "Sedno życia".


 
Krzysiek, Czesiek i Misiek to uczniowie klasy III G, nazywani Gieśkami. Energiczni dziewięciolatkowie nie narzekają na nudę, gdyż co chwilę wplątują się w kolejne przygody i tarapaty. Dzieciaki walczą z porywaczem, biorą udział w konkursie recytatorskim, a także wywołują duchy. Nad niesfornymi uczniami czuwa ich Giedź Naczelny, czyli wychowawczyni klasy, którą uwielbiają.


 
"Gieśki" to książka przeznaczona w głównej mierze dzieciom w wieku od 9 do 12 lat, ale nie ograniczałabym w jej przypadku przedziału wiekowego odbiorców, bowiem poznając przygody Krzyśka, Cześka i Miśka, sama dobrze się bawiłam, przenosząc się przy tym na chwilę w świat dzieciństwa. Trzej chłopcy, tworzący drużynę nie do rozbicia, skradli bowiem moje serce, a ich przyjaźń winna stanowić wzór do naśladowania.


 
Perypetie Gieśków to ukazane z rozwagą, w dużej mierze zabawne sytuacje, które wywołają na twarzach najmłodszych czytelników dużo uśmiechu. Chłopcy co chwilę ładują się bowiem w kłopoty, które generują nietuzinkowe wydarzenia. Autorka doskonale zdaje sobie jednak sprawę z tego, że wartościowa książka dla dzieci to nie tylko zabawa, ale także umiejętnie wpleciona w fabułę, warstwa edukacyjna, jaką można w przygodach trójki chłopców niewątpliwie odnaleźć. Mowa tutaj przede wszystkim o wymiarze tolerancji na różnych polach, o byciu wrażliwym na krzywdę drugiego człowieka, czy też o wartości dodanej pomagania. Płaszczyzna ta, w mojej opinii niezwykle istotna, stanowi kwintesencję książki, za pomocą której przemyca się to, co ważne i wartościowe. Podana w niezwykle przystępnej formie, w sposób lekki i nie nachalny, z pewnością trafi do każdego, młodego odbiorcy.


 
Katarzyna Kielecka dotyka także tematu zawodu nauczyciela i swoistej misji, jaka wiąże się z wykonywaniem tej specyficznej profesji. Kreując postać Pani Ani, wychowawczyni klasy III G, pokazuje jak w praktyce wygląda nauczyciel z pasją. Taki, którego po latach wspomina się z wielką nostalgią i z szacunkiem. W opozycji do tego obrazu, kreuje postać nauczycielki na zastępstwo, która z pewnością nie posiada odpowiedniego podejścia do dzieciaków. Muszę przyznać, że bardzo ujęła mnie niezwykle swobodna relacja, jaka wywiązała się pomiędzy Panią Anią, a jej klasą. Życzyłabym sobie, aby moje dziecko w przyszłości trafiło na taką nauczycielką z prawdziwego zdarzenia.


 
Pisząc o publikacji dla dzieci, nie sposób nie wspomnieć na temat jej warstwy wizualnej. Otóż książka została wydana w twardej oprawie z ilustracjami autorstwa Janka Janowskiego. Oczywiście, wolałabym, aby grafika była kolorowa, ale muszę przyznać, że ta posiada swój niezaprzeczalny urok. 


 
"Gieśki" to świetna propozycja na prezent. Książkę tę można czytać wraz z dzieckiem i zaśmiewać się przy tym z przygód, jakie przeżywają trzej niezwykle sympatyczni chłopcy. To niezwykle ciepła, optymistyczna i przede wszystkim mądra publikacja z ważnymi treściami, jakie warto przekazać najmłodszym czytelnikom.

 

https://www.subiektywnieoksiazkach.pl

Link do opinii
Avatar użytkownika - Rozpierducha
Rozpierducha
Przeczytane:2019-12-02, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Inne książki autora
Księżyc nad Vajont. Echo
Katarzyna Kielecka0
Okładka ksiązki - Księżyc nad Vajont. Echo

Współczesne Włochy. Karolina Cichońska ma nadzieję, że wakacyjny wyjazd scali jej małżeństwo; odbuduje więź z synami i pomoże odzyskać miłość męża. Tymczasem...

Pod tym samym niebem
Katarzyna Kielecka0
Okładka ksiązki - Pod tym samym niebem

Lilianna wiedzie szare życie zwykłej księgowej. Jej czas wypełnia córka, przyjaciółka Kinga oraz praca. Pewnego grudniowego dnia Lilianna...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy