Gniew i ruiny

ZAKAZANE SOJUSZE, ZAKAZANA MIŁOŚĆ...

Trinity w połowie jest aniołem. Połączona więzią ze swoim protektorem - gargulcem Zayne'em - współpracuje z demonami, aby powstrzymać apokalipsę, a jednocześnie stara się nie zakochać. Zwiastun się zbliża... ale kim tak naprawdę jest? Ludzkość może zostać wymazana z powierzchni Ziemi, jeśli Trinity i Zayne nie wygrają wyścigu z czasem, stając przeciwko złowrogim siłom.

Sytuacja się pogarsza, więc nocami patrolują ulice Waszyngtonu, poszukują zwiastuna - istoty, która bez wyraźnego powodu zabija zarówno strażników, jak i demony. Stos trupów rośnie, a bohaterowie odkrywają, że osobie bliskiej Zayne'owi grozi niebezpieczeństwo. Jednocześnie Trin uświadamia sobie, że ktoś pogrywa nią, dążąc do nieznanego jej celu.

Gniew narasta, uczucia wymykają się spod kontroli, aż staje się jasne, że wściekłość może zniszczyć ich wszystkich.

Informacje dodatkowe o Gniew i ruiny:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2023-06-07
Tytuł oryginału: Rage and Ruin
Tłumaczenie: Katarzyna Agnieszka Dyrek

Tagi: Interest age: from c 15 years

Kup książkę Gniew i ruiny

Gniew i ruiny - opinie o książce

Avatar użytkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2023-07-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

Wracamy do świata Trinity i Zayne'a, gdzie nadprzyrodzona walka trwa.

„-Jest o wiele ważniejszy niż ja i Ty, i moje oczy, i wszystko. Zabija strażników i demony. Musimy go odnaleźć i powstrzymać, zanim zacznie mordować ludzi - mówiłam cicho. - To jedyna ważna rzecz".

Prawda o Trin wyszła na jaw, teraz dziewczyna mieszka w mieście wraz ze swoim protektorem Zaye'nem. Po bitwie, w której zginął przyjaciel naszej głównej bohaterki, rozpoczęła się prawdziwa wojna. Nadchodzi Zwiastun, niestety nikt nie wie kim ani czym jest. Wszyscy obawiają się tajemniczej postaci, która zagraża ludzkości.

Jakie niebezpieczeństwo czeka na naszych bohaterów?

Po emocjonującym zakończeniu pierwszego tomu, czym prędzej zabrałam się za drugi. Nie mogłam się wręcz doczekać, aż zacznę czytać. Nie zawiodłam się i tym razem. Nie potrafiłam i nie chciałam się oderwać od lektury.

W tej części bliżej poznajemy postać Trinity, jej obawy, myśli, a także problemy, z jakimi musi się mierzyć na co dzień. Choruje bowiem na rzadką chorobę oczu, jej wzrok zanika, aż pewnego dnia całkiem przestanie widzieć. Jak ma stawić czoła złu, będąc niewidomą?

Zayne'a również jest bardzo ciekawą postacią, pod twardą maską strażnika kryje się wrażliwy i skrzywdzony chłopak.

Niejednej czytelniczce zawróci w głowie. Mnie już zawrócił i wkradł się w moje serduszko.

Fabuła została świetnie poprowadzona, wciąga czytelnika bez końca. Była również nieprzewidywalna i takie lubię najbardziej. Nie wiesz, co Cię czeka na kolejnych stronach powieści. Nieoczekiwanym zwrotem akcji okazała się współpraca z demonami, nawet polubiłam tych nicponi.

Wykreowany magiczny świat przez autorkę jest niesamowicie pociągający i uzależniający. Nie chcesz go opuszczać, a wręcz przeciwnie jeszcze bardziej chcesz się w nim zagłębić.

Zakończenie złamało mi serce, ja już chcę wiedzieć co, będzie dalej. Nie można przerywać w takim momencie. Czekam z niecierpliwością na kolejny tom.

A Wam gorąco polecam.

Obsesja
Jennifer L. Armentrout0
Okładka ksiązki -  Obsesja

Jest arogancki, apodyktyczny i… to facet DLA KTÓREGO MOŻNA UMRZEĆ. Hunter to bezlitosny zabójca. Ministerstwo Obrony trzyma go w garści, co nie...

Sztorm i Furia
Jennifer L. Armentrout0
Okładka ksiązki - Sztorm i Furia

Osiemnastoletnia Trinity Marrow potrafi widzieć i komunikować się z duchami i zjawami. Jej wyjątkowy dar stanowi część tajemnicy tak niebezpiecznej, że...