Gra bez końca

Gra biznesowa jest grą nieskończoną. Gracze mogą być znani i nieznani. Nowi mogą dołączyć w dowolnym momencie. Każdy gracz ma własną strategię i zasadniczo poza prawem nie ma stałych zasad. Nie ma określonego początku ani końca. Nie ma też zwycięzców ani przegranych. Gracze po prostu rezygnują, jeśli uznają to za stosowne. Skoro biznes jest grą nieskończoną, liderzy biznesu powinni przestać grać w grę skończoną. Zatem nie jest istotne, kto wygra, kto jest najlepszy. Ważniejsze jest budowanie silnej i zdrowej organizacji, która wytrzyma próbę czasu.

W tej książce przywództwo jest pokazane w niespotykany sposób. Imperatyw wyciskania z ludzi imponującej efektywności zastąpiły fundamenty przywództwa z nieskończonym nastawieniem. Awans, nagroda czy wygrana walka budzą rozkoszny dreszczyk, ale nie należy na tym opierać swojej przyszłości. Jeśli jesteś przekonany do słusznej sprawy i postanawiasz pracować nad tą wizją przyszłości tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu, rok po roku, oznacza to, że zwyciężasz. Nawet jeśli nie masz pojęcia, ile może to potrwać. Po prostu: samo dążenie nadaje znaczenie pracy i życiu. Dzięki tej książce przekonasz się, że nieskończone nastawienie lidera pozwala mu budować silniejsze, bardziej innowacyjne i inspirujące organizacje. Przyszłość świata leży w rękach takich przywódców.

Książka wyjaśnia pięć podstawowych zasad nieskończonego lidera:

postęp powinien być słuszny należy budować zaufanie w zespole godny rywal zasługuje na uwagę należy postawić na elastyczność odwaga przewodzenia musi być okazana

Nieskończona gra. Nieskończone zwycięstwa!

Informacje dodatkowe o Gra bez końca:

Wydawnictwo: Onepress
Data wydania: 2020-09-30
Kategoria: Zarządzanie i marketing
Tytuł oryginału: The Infinite Game
Tłumaczenie: Marcin Machnik

Kup książkę Gra bez końca

Gra bez końca - opinie o książce

Avatar użytkownika - Nektrus
Nektrus
Przeczytane:2021-10-05, Ocena: 5, Przeczytałem,

Ciekawe podejście do świata. Książka warta przeczytania i zastanowienia się nad tego typu podejściem. Jeśli nie do wszystkiego do części rzeczy może się sprawdzić nieskończone podejście do życia.

Simon Sinek0
Okładka ksiązki - Liderzy jedzą na końcu. Dlaczego niektóre zespoły potrafią świetnie współpracować, a inne nie

Inspiruj ludzi, buduj silne zespoły, zostań genialnym przywódcą! Wyczekiwana kontynuacja światowego bestsellera Zaczynaj od DLACZEGO. Jak wielcy liderzy...

Zaczynaj od DLACZEGO. Jak wielcy liderzy inspirują innych do działania
Simon Sinek0
Okładka ksiązki - Zaczynaj od DLACZEGO. Jak wielcy liderzy inspirują innych do działania

Książka została wyróżniona w kwartalnym przeglądzie najważniejszych książek (lato 2013) opublikowanego przez THINKTANK. Zapraszamy do lektury przeglądu...