Gra cieni

Tom 1 cyklu Uroboros

Świat, w którym nie ma reguł. Dziewczyna, która igra z ogniem. Mężczyzna, który nie cofnie się przed niczym. Sześć lat po katastrofie nuklearnej. USA podnosi się z upadku po tragicznych wydarzeniach. Samozwańczy gubernator Stanford, chcąc osiągnąć swoje podłe cele, musi wyeliminować z gry byłego szefa mafii Uroboros, Logana Nevila. Szyki gubernatora krzyżuje tajemnicza dziewczyna, która z jakiegoś powodu ratuje bosa mafii, ściągając tym na siebie gniew Stanforda. W ten sposób zbiegają się drogi Azury Grados Valdez i Logana Nevila. On chce zdobyć dowód, który oczyści go z winy, a ona skrywa pewien sekret. Wkrótce okaże się, że jej tajemnica może wybudzić demony z jego przeszłości i rozpętać piekło gorsze niż to po wybuchu.

Informacje dodatkowe o Gra cieni:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2020-06-23
Język oryginału: Polska

Kup książkę Gra cieni

Gra cieni - opinie o książce

Avatar użytkownika - KarkaReads
KarkaReads
Przeczytane:2020-07-26,

“Sierra to twoje przeznaczenie. Świat się zmieni chłopcze. I wtedy ją znajdziesz. Upadną miasta, zginął ludzie. Wiele łez, dużo złego…”

USA sześć lat po katastrofie nuklearnej w końcu powoli zaczyna się podnosić z upadku. Gubernator Stanford chce osiągnąć swoje cele, przeszkadza mu jedynie Logan Nevil - jeden z szefów mafii Uroboros. Publiczną egzekucję krzyżuje młoda dziewczyna, Azura, która ratuje szefa mafii. Teraz nie tylko Logan jest na celowniku Stanforda, ale również ona. Logan chce zdobyć dowód, żeby udowodnić, że jest niewinny. Azura skrywa sekret, którego wyjawienie może wybudzić demony z przeszłości mężczyzny.

“Gra Cieni” to kolejna książka, która łączy w sobie romans i sensacje. Autorka zabiera nas do USA, które odbudowuje się po katastrofie nuklearnej. Rządzą tam władza, pieniądze i układy. Azura jest silną,  młodą kobietą, która wie czego chce od życia i kiedy postawi sobie cel, zawsze go zdobywa. Ma też swoje powody, żeby pomóc szefowi mafii Uroboros. Logan jest jednym z szefów mafii, jest też mężczyzną po przejściach. Chciałby wycofać się w cień i żyć z dala od mafijnego świata. Jednak Stanford nie chce mu dać spokoju i oskarża go o coś czego nie zrobił. “Gra Cieni” jest pełna zaskakujących zwrotów akcji i wciąga od pierwszej strony. Nie mogłam się oderwać i zarwałam nockę. Z niecierpliwością czekam na kolejną część.

RECENZJA PATRONACKA

Czasami nie mamy wpływu na to co szykuje nam los. Nie dość, ze musimy dźwigać na swych barkach doświadczenia przeszłości to jeszcze z niepewnością patrzeć w przyszłość. Przyszłość, która jawi się w ciemnych barwach. Z nadzieją wypatrujemy tego jednego jedynego promienia słońca, które da nam nadzieję.

Logan Nevil był szefem mafii Uroboros. Niestety gubernator Stanford dobiera się do władzy i jednym z jego celów jest zniszczenie przeciwnika. Tym przeciwnikiem jest nie kto inny jak Logan. Odliczając na ostatnie sekundy życia staje się rzecz niemożliwa. Logana zostaje porwany przez tajemniczego chłopaka. Już wkrótce okazuje się, że jest nim kobieta. Azura, którą już kiedyś spotkał i uratował jej życie. Ścieżki ich dróg się przecinają, jednak to nie będzie gładka niczym stół autostrada. Prędkość i emocje owszem ale droga wyboista i dziurawa niczym ser szwajcarski. Czy tych dwoje dojdzie do porozumienia? Czy znajdą wspólny język? A może się pozabijają zanim dotrą do celu?

Debiut Ani Tuziak juz od pierwszych stron uzurpuje sobie prawo do uwagi. Przyciąga ją, łapie w macki i nie daje odetchnąć. Genialnie skonstruowana akcja, i całą fabuła. Zdawać by się mogło ,ze to będzie tak dobrze znana nam mafia, tak dobrze znajomy romans i dreszczyk emocji. Ale to co stworzyła autorka jest niczym wulkan. Straszy i straszy a jak wybuchnie to zmiata z powierzchni ziemi. Kolejne wątki, jakie są dokładane tworzą zgrabną całość. Nie ma tu nudy - szkoda jej nawet szukać. Tu od początku uwagę pochłania wybuchowa para, która gotów jest się na wzajem pozbawić życia. Temperamentni, nieokrzesani i z ogromną siłą. Tylko jak każdy z nas, tak i oni maja swe sekrety. Świetnie główni bohaterowie zostali dobrani. Ich zaciętość, pasja, temperament i wiara w słuszność swej decyzji - to i wiele wiele więcej. Nawet Stanford jaki ciemny typ był tak wyważony swą mrocznością i bezwzględnością, że ciężko było go ignorować, czy pominąć. On także przykuwa uwagę. A świetna zagadką tej historii jest pewna kociczka, które wolałabym w realu nie spotkać. Do samego końca książka trzyma w napięciu i oczekiwaniu na cios. Na nieuniknione. Emocji masa i szarpie niczym rozpędzony wagonik górski, który w zastraszającym tempie zbliża się do leżącym przed nim przeszkody.

Autorka stworzyła dość realną historię. Historię, w której przecięły się drogi dwojga ludzi poznanych dawno temu. Teraz będą walczyć. Ze sobą, z przeciwnikiem, z demonami. Naszpikowana akcją i pełną paletą emocji wciąga niczym ruchome piaski. To nie jest jedna z tych historii, która zaciekawi i za chwilę zanudzi. O nie, tutaj jest wszystko to, co fan romansu, adrenaliny i dreszczyku emocji lubi. A do tego jest to pierwszy tom serii, która mnie osobiście powaliła na kolana. Zbierałam szczękę z podłogi. Już dawno nie przeczytałam tak wciągającej historii. Pozostał ogromny niedosyt. Już nie mogę się doczekać kontynuacji. Coś czuję, ze jeszcze nie raz autorka mnie zaskoczy. Jeśli was zaciekawiłam i jeśli w waszym guście jest ta pozycja to szybciutko czytajcie. Zatraćcie się i przenieście do Azury i Logana. Poznajcie na własnej skórze jak to jest przebywać w ich towarzystwie. Będzie niebezpiecznie, bezie mrocznie, bezie uzależniająco, szokująco i ... gorąco. Ta książka na dłuuugo pozostanie w sercach. Czyta się ja z zapartych tchem. Uwierzcie mi - wiem co mówię. A czytałam ją już nie raz. Po prostu świeżość na rynku wydawniczym, którą aż żal kończyć.

10/10

Gorąco polecam

Pomysł na książkę bardzo fajny, jednak nie polubiłam bohaterów. Nie rozumiałam ich zachowania. Po kolejny tom pewnie sięgnę, ale nie czekam na niego jakoś szczególnie.

Logan i Azura poznają się nietypowo, ponieważ ona ratuje go od kary śmierci. Tym aktem skazują siebie na ucieczkę przed samozwańczym gubernatorem. Czy podczas wspólnej wyprawy pozwolą sobie na uczucia? Czy boss mafii i zwykła dziewczyna mogą się w sobie zakochać?

Logan to były boss mafii, którego czekała śmierć na szubienicy. Z ratunkiem przychodzi mu Azura, która w ten sposób skazuje i siebie na wyrok śmierci, gdyż gubernator chce zemsty za ten czyn. Dwie różne osoby, lecz oboje uwielbiają igrać z losem.
"Gra cieni" to opowieść o świecie, który podnosi się po katastrofie nuklearnej. Poznajemy jak wiele zmian zaszło i jak bardzo zmienili się ludzie. Możemy to dostrzec na przykładzie Logana i Nicka, gdyż jeden został skazany za ich uczynki z przeszłości, a drugi wkupił się w łaski wroga. Tylko czy tak powinna wyglądać nierozerwalna więź przyjaźni?
Następnym przykładem jest Azura, która z miłej dziewczyny, która za sprawą wyrządzonej jej krzywdy zmieniła się w maszynę do zabijania i wpakowywania się w kłopoty. Czyli można powiedzieć, że główni bohaterowie są do siebie podobni.

Według mnie książka ta to ciekawa, a przede wszystkim intrygująca opowieść. Historia wciąga czytelnika w świat tajemnic, intryg i walki o sprawiedliwość. Główni bohaterowie dzięki wybuchowym wymianom zdań dodają tej książce humoru. Dodatkowo bohaterowie drugoplanowi dodają tutaj temperamentu i ciekawości.
Moim zdaniem powieść ta to emocjonalny, a raczej wybuchowy rollercoaster, który czuć na każdym kroku. Jak dla mnie autorka perfekcyjnie zadbała o to, by czytelnik nie mógł się oderwać od książki, gdyż dzięki zwartej akcji i fabule odbiorca zostaje pochłonięty w świat bohaterów, dzięki czemu czyta się ją szybko.

Podsumowując "Gra cieni" jest to rewelacyjna powieść dla osób, które uwielbiają tajemnice, akcje, a przede wszystkim niezwykłość, ponieważ takiej historii nie znajdzie się u innych autorów. Mam nadzieję, że kolejna część przygód Logana i Azury zostanie szybko wydana.

Moja ocena: 10/10

Szkocka diablica
Anna Tuziak0
Okładka ksiązki - Szkocka diablica

Po przeniesieniu z dwudziestego pierwszego wieku do szesnastowiecznej Szkocji Brice z czasem odnajduje się w nowych realiach. Przyzwyczaja się do ludzi...

Francuska kocica
Anna Tuziak0
Okładka ksiązki - Francuska kocica

Deja Vu – Francuska kocica to historia młodej kobiety zajmującej się na co dzień restaurowaniem dzieł sztuki. Któregoś dnia natrafia na obraz...