Gra o miłość

Wydawnictwo: Harde
Data wydania: 2019-04-24

Trwająca przeszło dwadzieścia pięć lat historia miłości Polki i Francuza. Poznali się w 1992 roku podczas międzynarodowej wymiany młodzieży, gdy byli w wieku licealnym. Z nastoletniej fascynacji zrodziło się głębokie uczucie, które zostało wystawione na wiele życiowych prób. W powieści przedstawione są dwa interesujące środowiska - zawodowej piłki nożnej (Leo), mody (Martyna). Bohaterem jest tez Paryż, i - w mniejszym stopniu - Kraj Basków i Bretania.

Kup książkę Gra o miłość

Na podstawowym poziomie większość romansów opowiada o tym samym: o dwojgu ludziach, którzy z najróżniejszych przyczyn nie mogą się spotkać. Na szczęście Gra o miłość Marty Orzeszyny niejednokrotnie schemat ten przełamuje, bo to historia o dojrzewaniu na emigracji, o Francji, która nie ogranicza się tylko do pocztówkowych obrazków, a także o… piłce nożnej. Martyna podczas licealnej wycieczki do Francji poznaje Leo. Przystojny Francuz, obiecujący sportowiec szybko skrada serce dziewczyny z Polski. Ale oboje będą musieli przezwyciężyć wiele przeszkód o wiele poważniejszych niż tylko dzieląca ich odległość. Czy ta miłość może przetrwać? Marta Orzeszyna prowadzi swą historię dwutorowo, z jednej strony opisując wydarzenia rozgrywające się współcześnie, z drugiej – opowiadając o życiu Martyny od pamiętnego wyjazdu do Francji. Szybko okazuje się, że miłość Martyny i Leo, choć ważna dla fabuły, nie będzie tu najbardziej interesującym wątkiem. Dużo ciekawsze są przeżycia Martyny jako młodej kobiety, która trafiła do Francji jako au pair zanim jeszcze Unia Europejska otworzyła przed Polakami swe granice. Jej codzienność, poświęcenie, problemy, z jakimi się zmagała – to wszystko sprawy, które dziś wydają się tak odległe, że niemal nierzeczywiste. Inna rzecz, że za sprawą literatury dużo więcej dowiadujemy się o Polakach wyjeżdżających ...

Opinie o książce - Gra o miłość

Avatar użytkownika - kflorek
kflorek
Przeczytane:2019-08-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2019, 26 książek 2019,

Bardzo wciągająca opowieść o trudnej miłości. Książka lecz może zrazić na samym początku (u mnie tak było), to z biegiem czasu można się w niej zatracić. Polecam!

Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Jolanta Berezowska, Małgorzata Berezowska
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Hotel ostatniej szansy
Nicki Thornton