Grace

,,Grace" to krótkie opowiadanie kryminalne przeznaczone dla dorosłych czytelników. Tytułowa Grace to śliczna i młoda kobieta wplątana w mafijne porachunki z przeszłości. Słoneczna Korsyka czy surowe i krwawe Wilczyce? Kto wygra krwawą intrygę? Czy zwycięży miłość czy władza? Grace zaprasza do swojego niezwykłego świata.

Informacje dodatkowe o Grace :

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-11-07

Tagi: Lublin

Kup książkę Grace

Grace - opinie o książce

Miałam okazję nieco wcześniej zapoznać się z twórczością Pana Pawła Janiszewskiego, który to potrafi dzięki użyciu nowej pomysłowości dającej wiele do myślenia o występujących głównych bohaterach powstających na każdym szczeblu opisywanych krótkich rozdziałów w zależności od gatunku, który lubi się czytać.

Miło jest, kiedy czyta się książki zapowiadające się mrocznie, ciekawie i tajemniczo nie wiedząc, jacy będą nowi bohaterzy, a może tylko na pozór zachowują się idealnie, potrafią, namieszać z czasem tak, że odbiorca ma kłopot z rozszyfrowaniem ich zróżnicowanych pod każdym względem charakterów.

Czy można, w tychże bohaterach odkryć samego siebie tego nie wiemy, dopóki się o tym nie przekonamy, poznając występujących głównych bohaterów?

Autor przyzwyczaił, czytelników do klimatycznego stylu w literatury dla dzieci konsultując swoje uwagi we współpracy z synem Mikołajem oraz do kryminałów, a tym razem czeka na wielu z jego odbiorców zaskoczenie.

Po przeczytaniu, co będzie główną treścią nie ukrywałam pozytywnych w odbiorze emocji po zapoznaniu się książką pt. ''Grace'' autorstwa Pana Pawła Janiszewskiego.

Na pierwszy rzut oka spodobała mi się okładka książki. Taka wyrazista i ten rudy kolor związany na ogół z charakterem, który daje dużo do myślenia na wielu płaszczyznach szczególnie w życiu dorosłym.

Książkę tę czyta się szybko dzięki skonstruowanym krótkim rozdziałom.

Miałam po raz pierwszy okazję wysłuchać tę książkę w audiobooku.

Mogłam dzięki wielokrotnemu słuchaniu czytanego tekstu przez lektora zrozumieć główna treść, kto w niej gra pierwsze i najważniejsze skrzypce, bo można się bardzo pomylić i stwierdzić czy tytułowa Grace, czy jednak ktoś inny zechce się ujawnić i ujawnić skrywany wachlarz wypełniony niebezpieczną maską toksycznego sprawdzianu samego siebie prowadząc trudny do odszyfrowania oraz przejścia życiowe tor przeszkód przygotowany przez nieprzewidziany los.

Pan Paweł Janiszewski to przykład pisarza lubiącego podejmować się ciekawych twórczych wyzwań. Pisze zrozumiałym językiem z dodatkiem odrobiny pikanterii i poczucia humoru dopasowanego do każdego z występujących w tej książce bohaterów.

Jakie zrobi, na Was wrażenie tytułowa Grace oceny z jej postępowań dokonajcie, sami obserwując, jej dotychczasowe poczynania uwzględniając w nich role pozostałych bohaterów oraz zwróćcie uwagę, co dla niej jest ważne miłość czy władza?

Panu Pawłowi Janiszewskiemu dziękuję za to, że mogę, krok po kroku doceniać kunszt jego pisarskiego warsztatu pracy przedstawionego z perspektywy uważnych obserwacji życia codziennego.

Warto przeczytać to opowiadanie kryminalne.

Dzięki autorowi Pawłowi Janiszewskiemu przeczytałam jego opowiadanie pod tytułem "Grace". Jest to bardzo krótka historia. Dosłownie przeczytałam ją w ciągu 15-20 minut. Niestety nie powaliła mnie na kolana. W krótkim czasie dużo się dzieje. Nie poznałam dobrze głównych bohaterów, więc nie mogłam się z nimi zżyć. Szkoda, że autor postawił na tak krótką formę. Dłuższa historia byłaby lepsza.

Spotkałam w niej: Grażynę zwaną Grace, jej męża Bruna i jej pierwszą miłość Adama. Nasza bohaterka leci do Polski na szkolny Zjazd. Ma się odbyć w jej rodzinnych stronach w Wilczycach. Tam dojdzie do dość makabrycznych rzeczy, których nie będziecie się spodziewali.

"Grace" nadaje się tylko dla dorosłych czytelników.

Jeżeli lubicie, krótkie opowiadania kryminalne to sięgnijcie po tę książkę.

Popękani
Paweł Janiszewski0
Okładka ksiązki - Popękani

Zbiór wierszy....

O Mikołajku, który nauczył swego Tatę się uśmiechać
Paweł Janiszewski0
Okładka ksiązki - O Mikołajku, który nauczył swego Tatę się uśmiechać

,,O Mikołajku, który nauczył swego Tatę się uśmiechać" to krótka bajka dla każdego, zarówno dla dziecka jak i dla dorosłych. W tej opowieści główny bohater...