Grób mojej siostry

TRZYMAJĄCY W NAPIĘCIU THRILLER PEŁEN PUŁAPEK I NAGŁYCH ZWROTÓW AKCJI

Tracy Crosswhite przez lata kwestionowała fakty dotyczące zniknięcia jej siostry. Nie wierzy, że Edmund House, przestępca seksualny oskarżony i skazany za zamordowanie Sary, jest faktycznym sprawcą tej zbrodni. Licząc, że uda jej się odnaleźć prawdziwego mordercę i wymierzyć sprawiedliwość, Tracy wstępuje do policji i zostaje detektywem w wydziale zabójstw w Seattle, poświęcając się bez reszty tropieniu przestępców. Gdy ciało Sary zostaje odnalezione w pobliżu ich rodzinnego miasta na północy Gór Kaskadowych w stanie Waszyngton, Tracy ze zdwojoną energią rzuca się w wir pracy, by odnaleźć odpowiedzi na pytania, które dręczą ją od lat. Szukając prawdziwego zabójcy siostry, odkryje tajemnice, które podważą jej wspomnienia z przeszłości, i otworzy drzwi śmiertelnemu niebezpieczeństwu.

„To jedna z najlepszych książek, jakie przeczytałam w tym roku” Lisa Gardner

Informacje dodatkowe o Grób mojej siostry:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2017-03-08
ISBN: 978-83-7985-947-4
Tytuł oryginału: MY SISTER'S GRAVE
Tłumaczenie: Lech Z. Żołędziowski

Kup książkę Grób mojej siostry

Grób mojej siostry - opinie o książce

"Grób mojej siostry" Roberta Dugoni to pierwsza z cyklu książek o detektyw Tracy Crosswhite. Przed dwudziestoma laty zaginęła Sara, młodsza siostra Tracy. Dziewczyna zniknęła wracając z turnieju strzeleckiego, na którym siostry były razem. To tragiczne wydarzenie ogromnie wpłynęło na dalsze życie Tracy, jej rodziny i wszystkich mieszkańców miasteczka. W wyniku śledztwa przeprowadzonego przez miejscowego szeryfa, został oskarżony i skazany za zamordowanie Sary Edmund House, przestępca seksualny, który niedawno wyszedł na wolność. House przyznał się do winy, jednak nigdy nie wyznał gdzie ukrył ciało Sary. Tracy od początku ma wątpliwości co do winy Edmunda, coś jej się nie klei w tej sprawie. Dręczą ją pytania, które nie zostały zadane w trakcie procesu. Po tych wydarzeniach Tracy, która była nauczycielką chemii, zweryfikowała swoje życiowe plany. Wstąpiła do policji i została detektywem w wydziale zabójstw w Seattle. Bez reszty poświęciła się tropieniu przestępców. Jednocześnie przez wszystkie te lata prowadzi prywatne śledztwo w sprawie śmierci siostry. Zebrane przez nią dowody i informacje podważają śledztwo sprzed lat, w wyniku którego skazano Housa. Gdy po dwudziestu latach w okolicy rodzinnego miasteczka zostają odnalezione ludzkie szczątki, szybko potwierdza się, że są to szczątki Sary. Od tej pory śledztwo Crosswhite nabiera rozpędu. Kobieta jest niemal pewna, że House został wrobiony i odsiaduje wyrok niesłusznie. Co jeśli ma rację i prawdziwy morderca nadal jest na wolności? Tracy nie spocznie póki nie dowie się prawdy, zrobi wszystko aby doprowadzić sprawę do końca. Kobieta prosi o pomoc Dana, przyjaciela z młodości, a obecnie prawnika. Wspólnie próbują doprowadzić do zweryfikowania winy Edmunda i wznowienia śledztwa w sprawie śmierci Sary. Jednak są osoby, którym bardzo się nie podoba, że Tracy rozgrzebuje tę sprawę. Szukając prawdziwego zabójcy Crosswhite odkryje tajemnice, które podważą jej wspomnienia z przeszłości i ściągnie (nie tylko na siebie) śmiertelne niebezpieczeństwo. Myślę, że odnośnie fabuły nic więcej nie można napisać aby nie zdradzić zbyt wiele. Pozostaje zachęcić innych do sięgnięcia po tę książkę, aby sami się przekonali czy Tracy miała rację i co z tego wszystkiego wyniknie. "Grób mojej siostry" bardzo dobrze,szybko się czyta. Początkowo można mieć wrażenie, że historia nieco się wlecze, jednak w miarę pokonywania kolejnych rozdziałów coraz bardziej się rozkręca i akcja nabiera tempa. Autor co chwilę podsuwa wskazówki, które tak naprawdę mają nas zmylić, aby ostatecznie zaskoczyć zakończeniem. Jest to książka napisana na naprawdę przyzwoitym poziomie, która wciąga i trzyma w napięciu. Polecam

Avatar użytkownika - MonikaP
MonikaP
Przeczytane:2017-05-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Początek trochę niemrawy, ale później się rozkręca, nie zniechęcajcie się! Małe miasteczko, zabójstwo sprzed lat i siostra ofiary, która nie wierzy, że skazany został właściwy człowiek. Po latach zostają odnalezione zwłoki i śledztwo rusza od początku. Wciągnęło mnie i to bardzo! Serio! Bardzo dobre! Polecam miłośnikom mocnych wrażeń!
Avatar użytkownika - Pistacjovaa
Pistacjovaa
Przeczytane:2017-03-09, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Tracy wstępuje do policji w Seattle, ponieważ chcę odnaleźć zaginioną 20 lat temu siostrę Sarę Crosswhite. Nigdy nie odnaleziono jej zwłok, jednak za jej "domniemane" zabójstwo został oskarżony Edmund House, który wcześniej odsiedział wyrok m.in. za seks z szesnastolatką. Pewnego dnia na dawnym terenie Cascadii, obok zapory Cascade Falls zostają odnalezione zwłoki Sary. Tracy, która od początku nie wierzyła w wine oskarżonego. Postanawia wrócić do rodzinnego miasteczka i przeprowadzić śledztwo na własną rękę. Pomaga jej w tym adwokat Dan O'Leary. Niestety ktoś ciągle próbuje odwieźć dwójkę znajomych od pomysłu rozgrzebywania przeszłości. Tajemnicza postać, która śledzi Tracy i zagraża zarówno jej życiu jak, i życiu Dana. Nie pomaga również Szeryf, który za wszelką cenę stara się zniechęcić Tracy do podejmowania jakichkolwiek działań. Jaki miał związek z tą sprawą? Czy za kratkami, wyrok odsiaduje właściwy człowiek? Książka R. Dugoniego zasługuję na wiele pochwał. Muszę przyznać, że od pierwszej strony cała historia bardzo mnie wciągnęła, jednak rozwijała się powoli, tak aby czytelnik mógł wszystko zrozumieć i "przetworzyć". W ciągu zaledwie kilku stron akcja nabrała niesamowitego tempa i czytałam powieść z zapałem i ekscytacją. Na jaw zaczęły wychodzić kolejne tajemnice z przeszłości, dowody, a także zaczęły pojawiać się nowe postacie, które miały bardzo ważny związek ze śmiercią Sary. Do samego końca nie wiedziałam, kto tak naprawdę stoi za tą straszną zbrodnią. Autor w znakomity sposób bawił się moimi emocjami i podejrzeniami :). Ostatnio bardzo polubiłam czytać książki w których znajdują się adwokaci, rozprawy sądowe, a tego tutaj nie zabrakło, co dodatkowo zwiększyło ocenę książki :). Jeśli szukacie naprawdę dobrego kryminału z zaskakującym zakończeniem, koniecznie musicie sięgnąć po tę pozycje! :)
Avatar użytkownika - RudaRecenzuje
RudaRecenzuje
Przeczytane:2017-03-19, Przeczytałam,

20 lat temu zaginęła siostra Tracy. Kobieta nigdy nie pogodziła się z tragedią, która zniszczyła jej rodzinę i wpłynęła na całe jej życie. Pewnego dnia otrzymuje możliwość, by jeszcze raz zmierzyć się z przeszłością i nareszcie przekonać się, co wydarzyło się w dzień zaginięcia Sary.

Z Robertem Dugonim spotkałam się po raz pierwszy, a takie spotkania wywołują najwięcej emocji. Czy styl autora przypadnie mi do gustu? Czy polubię bohaterów? Czy poczuję napięcie charakterystyczne dla thrillerów? Szczególnie zaintrygowała mnie okładkowa rekomendacja, porównująca twórczość autora do dzieł Cobena i Grishama, których książki uwielbiam.

Dugoni zaprasza nas do świata niepokojącego i wypełnionego koszmarami przeszłości. Do rzeczywistości, w której zamknięte sprawy wciąż nie dają spokoju, a dziś niebezpiecznie przypomina wczoraj. Atmosfera niepewności towarzyszy nam od pierwszych stron, kiedy to poznajemy detektyw Tracy Crosswhite i wraz z nią, wciąż na nowo, wracamy do dnia zaginięcia jej siostry. Ani przez chwilę nie dziwi, że kobieta nigdy nie pogodziła się z utratą najbliższej jej osoby, bo jak by mogła? Szczególnie, że nigdy nie odnaleziono szczątków Sary, a winny, odsiadujący karę w więzieniu, nie do końca pasuje do tej sytuacji.

Polubiłam Tracy. Spodobała mi się jej determinacja w dążeniu do poznania prawdy o zaginięciu siostry, niezwykła siła i konsekwencja. Takie odważne kobiety zawsze wywołują we mnie ciepłe uczucia, zwłaszcza, gdy towarzyszy im ważny cel. Poszukiwania prowadzone przez Tracy intrygują, budzą napięcie, wzmagają nasz apetyt na więcej. Od początku czujemy, że w tej sprawie coś nie gra i z wielką ciekawością podążamy za nią, by poznać prawdę.

Pierwsza część książki jest nieco mniej ekspresyjna. Dugoni na spokojnie powraca do dnia zaginięcia, z pamięci bohaterki przywołuje ulubione wspomnienia dotyczące siostry, zapoznaje nas z bohaterami. Co jednak najciekawsze, nie sprawia to, że czytelnik pozwala sobie na oddech czy ma chęć od tej historii się oderwać. Wbrew przeciwnie. Czytamy szybko, chłonąc tę historię, kolejnych bohaterów, nowe okoliczności i zwroty akcji, a im dalej tym więcej, tym ciekawiej. Dugoni pięknie posługuje się słowem, opowiada sprawnie, lekko, nie waha się i nie wprowadza zbędnych wątków. Wszystko zostało przemyślane, zapisane i dopracowane.

Warto wspomnieć o dwóch elementach, uzupełniających i urozmaicających całość. Pierwszy z nich to proces sądowy, którego obecność w powieści zawsze liczę jej na duży plus, zwłaszcza, kiedy tak jak tu nie jest on zbyt długi i nie nuży. Drugą z kwestii jest romans między bohaterami. Zazwyczaj jestem bardzo przeciwna wpychaniu wszędzie namiętności, ale w tym przypadku sprawdza się ona idealnie, a związek jest ciepły, piękny i w oczywisty sposób narzucający się sam.

W dobrym thrillerze nie może zabraknąć kilku elementów. Przede wszystkim atmosfery napięcia, interesującej zagadki, pilnie strzeżonej tajemnicy. W przypadku braku tych fragmentów całość nigdy nie będzie kompletna ani dobra. Dugoni zdaje się świetnie o tym wiedzieć i o żadnej z tych kwestii nie zapomina. Im więcej się dowiadujemy, tym więcej zdaje się być przed nami ukryte. Każda rozwiązana zagadka prowadzi do kolejnych tajemnic. W trakcie czytania czujemy niepokój i niepewność, ale wielka ciekawość nie pozwala nam odłożyć książki. A dodatkowo otrzymujemy bohaterów, których ciężko jednoznacznie podzielić na dobrych i złych. Serdecznie polecam.

Avatar użytkownika - Sheti
Sheti
Przeczytane:2017-03-19, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
Grób mojej siostry to pierwszy tom cyklu z detektyw Tracy Crosswhite. Kobieta ta porzuciła niegdyś zawód nauczycielki i wstąpiła do szkoły policyjnej, aby odnaleźć mordercę swojej siostry. Od lat na własną rękę prowadzi śledztwo, choć teoretycznego sprawcę mordu już dawno skazano. Tracy jednak nie wierzy w jego winę. Wydaje jej się, że Edmund House został wrobiony. Tylko przez kogo? Kto tak naprawdę zabił Sarę? I dlaczego? Przełomem okazuje się chwila, w której zostaje znaleziony bezimienny grób, a w nim ludzkie szczątki. Dzięki badaniom okazuje się, że należą do Sary. Czy teraz Tracy będzie w stanie odnaleźć prawdziwego zabójcę? Nie da się nie zauważyć tego, że siłą napędową, która kieruje główną bohaterką jest sprawa niezwykle osobista. Tracy w pewien sposób obwinia się za śmierć siostry, gdyż tego feralnego wieczora jakieś 20 lat temu zostawiła ją samą, bez opieki. Choć zawsze, jako starsza siostra, opiekowała się Sarą i broniła ją przed złem tego świata, to nie udało jej się zapobiec temu tragicznemu obrotowi wydarzeń. Choć nie wiemy, czy Tracy w ciągu swojej kariery policyjnej prowadziła inne dochodzenia - ale zapewne tak - to to jest pierwszym które dokładnie poznajemy, jest bardzo osobiste. Mimo wszystko dobrze sobie radzi jako detektyw, nawet w tak trudnej dla niej sytuacji. Wiadomo, minęło już sporo czasu od śmierci Sary, ale jest to wydarzenie, które ciągnie się za Tracy i nie daje jej spokoju. Ta kobieta nie spocznie, póki nie pozna prawdy. Zawzięta dusza! Robert Dugoni w bardzo ciekawy sposób zaprezentował całe dochodzenie. Z jednej strony wiele wskazuje na to, że Edmund House rzeczywiście jest winien zbrodni, za którą otrzymał słuszny wyrok. Ale jednak sama Tracy widzi, że część dowodów została spreparowana. Śledztwo, które zostaje na nogo rozgrzebane po 20 latach nigdy nie jest czymś łatwym, bowiem ciężko o nowe wskazówki, ciężko o nowych świadków, ciężko też dokładnie pamiętać - szczegół w szczegół - co się wtedy wydarzyło. Choć jak spojrzę na to z dalszej perspektywy, znając już zakończenie tej powieści, wydaje mi się, że motyw ten jest dosyć dziwny. Jakby zrobiony na siłę. To tak jakby iść krętą drogą tylko po to, żeby coś na siłę sobie utrudnić. Nie wiem, czy Robert Dugoni miał to zaplanowane od początku, czy może gdzieś zbłądził, ale chyba miałam chętkę na lepsze rozwiązanie tej sprawy. Mimo wszystko książka potrafi naprawdę wciągnąć. Choć nie ukrywam, że spodziewałam się czegoś więcej po punkcie kulminacyjnym, to historia Tracy przypadła mi do gustu. Jest napisana porządnym i konkretnym językiem, a autor dobrze sobie radzi z opisywaniem miejsc, w których rozwija się akcja. Jego opisy są bardzo barwne i plastyczne, co pomaga w wytworzeniu dobrego klimatu i atmosfery. Nie jestem pewna, czy mogę tutaj mówić o trzymającej w napięciu akcji, bowiem chyba tylko niektóre końcowe sceny charakteryzują się czymś takim, jednakże samo dochodzenie śledzi się z zaangażowaniem. Problematyczne są jednak retrospekcje z przeszłości, bowiem chwilami nie mamy pewności, w którym punkcie czasowym się znajdujemy. Czy przed porwaniem? Czy po porwaniu Sary? Czy kilka miesięcy po jej śmierci, czy może jednak wracamy do innego momentu? Zdecydowanie pomocne mogłyby się tutaj okazać daty na początku każdego rozdziału, a przynajmniej tych, w których mamy do czynienia z przeszłością. Nie brakuje tutaj dobrego zaprezentowania całej problematyki, która zawsze towarzyszy dochodzeniom. Często autor przenosi nas do sądu, ukazuje przesłuchania świadków, daje czysty obraz tego, jak złożoną procedurą jest śledztwo w sprawie śmierci. Pięknie zobrazowano również siostrzaną więź - zarówno w retrospekcjach, w których Sara jeszcze żyje, jak i w tym dozgonnym oddaniu Tracy i chęci przywrócenia sprawiedliwości. Nawet w punkcie kulminacyjnym pojawia się ten motyw, a i w całej powieści przewija się życie osobiste głównej bohaterki. W wielu aspektach trzymanie za nią kciuków wydaje się być rzeczą całkowicie naturalną. To kobieta, która z łatwością zyskuje sympatię czytelnika. Grób mojej siostry to dobry thriller, który czyta się z ogromną przyjemnością. Mimo kilku drobnych minusów ciężko jest oderwać się od lektury. Uważajcie zwłaszcza wtedy, gdy należycie do osób czytających w autobusach! Dwa razy prawie przegapiłam swój przystanek! Myślę, że przyjemnością sięgnę po kolejne tomy przygód Tracy, ciekawi mnie, co też w następnej kolejności zafunduje jej Robert Dugoni. Tym razem mieliśmy do czynienia ze sprawą bardzo osobistą, która była nie lada wyzwaniem. A co będzie dalej? Kto wie! Mam nadzieję, że autor ma w głowie wiele dobrze skonstruowanych pomysłów, które w umiejętny sposób przeleje na papier, abym mogła cieszyć się jego twórczością po raz kolejny! www.bookeaterreality.blogspot.com
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2017-03-13, Mam,
ZAPRASZAM NA BOOKDETECTIVE http://bookdetective.pl/recenzje-grob%20mojej%20siostry.html Przyznam, że bardzo wysoko postawiłam poprzeczkę książce ,,Grób mojej siostry" autorstwa Roberta Dugoni. Thrillery Wydawnictwa Albatros zawsze robiły na mnie pozytywne wrażenie, więc z góry potraktowałam autora jak pisarza z wyższej półki. Przez chwilę przeszło mi nawet przez myśl, że może za bardzo kieruje się tym, jakiej jakości powieści wydawnictwa dotychczas czytałam. Choć książkę połknęłam w dwa dni po jej otrzymaniu, to nie wyrwałam się zbyt szybko z opublikowaniem recenzji i postanowiłam podesłać powieść koleżance i zweryfikować, czy moja pozytywna ocena jest uzasadniona, czy aby nie kieruje się już ugruntowaną opinią. Kiedy usłyszałam ,,zgadzam się z Tobą na 100%" to wiedziałam że mogę wrzucić recenzje podpisując się pod nią wszystkim czym mogę. Zacznijmy jednak od początku. W życiu czasem spotykają nas tragedie. Takie z którymi potrafimy się zmierzyć, jak również te, które zostawiają w nas stałą rysę. Jedną z trudniejszych sytuacji jest ta, kiedy bliska nam osoba znika. W myśli cały czas mamy, że może gdzieś jest, może ktoś ją krzywdzi, cierpi, a my nie możemy jej pomóc. Tracy Crosswhite, główna bohaterka, policjantka, ma właśnie takie doświadczenia za sobą. Wiele lat wcześniej zaginęła jej siostra, Sara Crosswhite. Jest wiele pytań które nie dają spokoju policjantce - czy aby na pewno ślad po Sarze zaginął, czy może ktoś go po prostu skutecznie zatarł. Jednak policja w sprawie siostry Tracy, znajduje winnego. Edmund House, bo o nim mowa, zostaje skazany i trafia do więzienia. Nasza bohaterka nadal ma watpliwości co do jego winy, żeby nie powiedzieć, że w ogóle w nią nie wierzy. Co więcej ciała Sary nie znaleziono i sprawa nadal jest niejasna. Tracy po tych wydarzeniach wstępuje do policji i poświęca się walce z przestępczością. Pion w którym pracuje nie jest łatwy, ponieważ są to przestępstwa ciężkiego kalibru. Któregoś dnia niedaleko jej rodzinnej miejscowości zostaje znalezione ciało. Okazuje się że to... Sara ! Tracy wraca w rodzinne strony, choć jest to dla niej ciężkie. Zaczyna ,,węszyć" i w konsekwencji sprowadza niebezpieczeństwo nie tylko na siebie. Grzebiąc w przeszłości policjantka poznaje historie o których nie chciałaby wiedzieć. Aby poznać bohaterkę autor równolegle wprowadza wątek obyczajowy, jednak nie ma w tym przesytu i zdecydowanie wzbogaca całość historii, ale przede wszystkim postać głównej bohaterki. Czytelnik lepiej ją poznaje, choć przyznam że czekam na jeszcze więcej "Trecy w Trecy" w drugim tomie. Autor buduje bardzo dobrze emocje. Tajemnice, dreszczyk, napięcie i mroczny klimat. Całość składa się na atmosferę dobrego thrillera. Czytając czułam wzrastające napięcie. Co się wydarzy, jakie prawdy zostaną ujawnione. To na pewno książka która wpływa na emocje. Optymistyczne jest to, że to dopiero początek, ponieważ ,,Grób mojej siostry" jest pierwszym tomem z serii o Tracy Crosswhite. Polecam. ZAPRASZAM NA BOOKDETECTIVE http://bookdetective.pl/recenzje-grob%20mojej%20siostry.html
Avatar użytkownika - Bookendorfina
Bookendorfina
Przeczytane:2017-03-08, Ocena: 4, Przeczytałam,
"Tu idzie o moje życie. A wcześniej chodziło o życie mojej siostry i rodziców. O życie całej społeczności Cedar Grove. To, co wydarzyło się dwadzieścia lat temu, wywarło wpływ na życie wszystkich." Zapowiada się ciekawy i pasjonujący cykl kryminalny, warto na niego zwrócić uwagę. Intrygująca fabuła, wzbogacona elementami thrillera, zaskakującymi zwrotami akcji, prowadzona w emocjonującym i dynamicznym rytmie. Wszystko utrzymane w atmosferze ponurego miasteczka, które utraciło dawny blask w wyniku rozegranej w nim tragedii przed dwudziestoma laty. Tragedii naznaczającej jego mieszkańców przenikliwie i trwale. Natychmiast po przekroczeniu granic Cedar Grove wyczuwamy, że otula go mroczna i posępna tajemnica, intensywnie przypominająca o swoim istnieniu i domagająca się natychmiastowego ujawnienia. Co tak naprawdę stało się z Sarą Crosswhite, młodą dziewczyną, której ciało zostało teraz przypadkowo odnalezione przez myśliwych? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje starsza siostra ofiary, Tracy Crosswhite, śledcza sekcji ciężkich przestępstw kryminalnych w Saettle. Jej powrót do miejsc z dzieciństwa, determinacja w ujawnieniu prawdy, nieustępliwa postawa potwierdzenia własnych podejrzeń i przypuszczeń, staje się wyjątkowo kłopotliwa i niewygodna dla części mieszkańców Cedar Grove. Kobiecie i jej sprzymierzeńcowi, Danielowi O'Leary, właścicielowi miejscowej kancelarii prawnej, sprytnemu i dociekliwemu adwokatowi, zaczyna grozić poważne niebezpieczeństwo. Dlaczego komuś tak bardzo zależy na zatuszowaniu okoliczności morderstwa, skoro ten kto je popełnił, od dawna odbywa już karę w więzieniu? Autor umiejętnie stopniuje napięcie, wprowadza wiele niepokoju i wzburzenia w rozgrywający się scenariusz zdarzeń, urozmaica go sensacyjnymi wątkami, sprawnie utrzymując uwagę czytelnika. Przenosimy się między innymi na salę sądową uczestnicząc w interesującym i wymownym procesie. Nie zabrakło również wątków obyczajowych z prywatnego życia głównej bohaterki, zajmujących odniesień do jej przeszłości, stopniowo odkrywających nowe fakty i skłaniających do ich wielokierunkowej interpretacji. Książkę przeczytałam właściwie na jedno posiedzenie, wciągnęła mnie w swój świat, oferując intrygującą rozrywkę czytelniczą, przyjemnie spędzone czterysta stron. Może liczyłam na mocniejsze zakończenie, bardziej zaskakujące, ale tak też jest dobrze, gdyż nie brakuje w nim elektryzującego dreszczyku emocji. bookendorfina.pl

Jak się okazuje można napisać bardzo dobry kryminał, thriller , w którym na każdej stronie nie leje się krew i droga do rozwiązania nie jest uścielana trupami. Autor, którego kolejne książki będę czytała z przyjemnością. Tu akcja zagęszcza się po każdej przeczytanej stronie, napięcie stale rośnie. Czy zabójca młodej dziewczyny miał sprawiedliwy proces? A jeśli były jakieś uchybienia to czy powinien być taki proces powtórzony? Czy rzeczywiście był zabójcą? Książka bardzo wciągająca. Nie mogłam przerwać, ponieważ chciałam szybko dowiedzieć się co wydarzy się na następnej stronie, następnego dnia i dotrzeć do zakończenia, którego to w takiej formie zupełnie się nie spodziewałam. Czytam kolejna pozycję.

Przyznam szczerze, że początek mnie nie zachwycił i byłam pewna, że odłoze tę książkę po przeczytaniu jeszcze kilku rozdziałów. Na szczęście doczytałam z czego bardzo się cieszę. Historia Tracy jest bolesna i bardzo wzruszająca. Jej siostra zaginęła i pewne jest, że najprawdopodobniej nie żyje. Siostra nie mogąc zapomniec ani pogodzić się z tym faktem wstępuje do policji i zaczyna prowadzic własne śledztwo. Tak mija 20 lat i zostają odnalezione szczątki ciała Sary. Teraz zaczyna sie wyścig by jak najszybciej znaleźć zabójce.

Tutaj nic nie jest takie jakim sie wydaje. Jeżeli myślicie że od początku wiecie kto jest zły a kto dobry to przestancie się łudzić. Nic nie wiecie. Ja sama sie o tym przekonałam po przeczytaniu tej powieści.

Bardzo klimatyczna książka z interesującą fabułą.

Avatar użytkownika - Gramona97
Gramona97
Przeczytane:2019-05-30, Ocena: 6, Przeczytałam,

Wow, wow i jeszcze raz wow. To właśnie lubię. Zagadka śmierci z przed lat, poczucie zagrożenia, szybka akcja, ciągła niewiadoma, komu ufać, a kogo się wystrzegać. Kiedy ciało dawno zaginionej siostry Trecy Crosswhite zostało odnalezione niedaleko ich miejsca zamieszkania, ta postanawia dowiedzieć się za wszelką cenę, co się stało. Pomaga jej prawnik, bardzo przystojny Dan. Czy zagadkę da się rozwikłać? Czy skazany został niewinny? Tempo wydarzeń jest ogromne. Jeśli lubisz takie trillery, musisz mieć tą książkę na półce. Ja lecę po drugą część.

Avatar użytkownika - jagna1978
jagna1978
Przeczytane:2019-03-24, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Glowna bohaterka jest Tracy.Mloda dziewczyna wstepuje do akademii policyjnej poniewaz chce rozwiklac sprawe smierci swojej siostry.Pomimo ,ze domniemany morderca odsiaduje juz kare za jej zabicie Tracy ma watpliwosci co do jego winy.Szczatki jej siostry zostaja znalezione po wielu latach i dopiero wtedy zaczyna sie dla dziewczyny prawdziwa walka nie tylko o wyjasnienie okolicznosci smierci siostry ale takze o wlasne zycie.Czy uda jej sie rozwiklac zagadke i czy ona sama uniknie smierci.Poczatek troche nudny i haotyczny ale w miare czytania akcja sie rozkreca.Mnie ksiazka nie "powalila".

Avatar użytkownika - emilla2421
emilla2421
Przeczytane:2017-12-01, Ocena: 4, Przeczytałem,

Tracy Crosswhite 20 lat temu straciła siostrę. W śledztwie poszlakowym został skazany Edmund House, przestępca seksualny nigdy nie wierzyła że on jest prawdziwym sprawcą. Zostaje znalezione zwłoki i znowu otwierają się stare rany. Tracy chce znelźć odpowiedzi na wiele pytań i dorwać prawdziwego morderce czy miała racje czy się nie myliła. Książka opiera się głównie na przeprowadzeniu ponownego przesłuchania i zadaniu niewygodnych pytań. W sumie za dużo to się w niej poza przesłuchaniem nic wielkiego nie dzieje. No w sumie do przeczytania ale dla fana wielkich kryminałów troce malo policyjnego śledztwa tego mi w tym zabrakło.

Brudna sprawa
Robert Dugoni0
Okładka ksiązki - Brudna sprawa

Cykl z detektyw Tracy Crosswhite Książka autora dwukrotnie nominowanego do nagrody Harper Lee oraz nagrody Edgara Allana Poe Ucieczka z miejsca wypadku...

Na polanie wisielców
Robert Dugoni0
Okładka ksiązki - Na polanie wisielców

Detektyw Tracy Crosswhite ma doświadczenie w rozwiązywaniu spraw, które z braku dowodów policja odkłada na półkę. Kiedy więc dawna...