Gruzińskie wino

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2020-05-06
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-665-0317-5
Liczba stron: 368

Ocena: 0 (0 głosów)

Miłosne rozterki, górskie widoki, zapach kolendry… Czy da się pogodzić codzienność z pragnieniami?

Kiedy Ana, trzydziestoletnia rozwódka, niespodziewanie dostaje propozycję wyjazdu służbowego do Tbilisi, w pierwszej chwili ma ochotę odmówić. Gruzja była dotychczas jej azylem, pachnącą kolendrą odskocznią od codzienności, a nie miejscem na biznesowe kolacyjki…

Wyjazd okazuje się dla Any przełomowy. Poznaje atrakcyjnego Timara. W wyniku dramatycznych wydarzeń trafia do szpitala, gdzie pojawia się brązowooki Giorgi – lekarz, który ratuje jej życie. Ana ma rozdarte serce. Obaj mężczyźni ukrywają swoje tajemnice. Co ich spotkało wiele lat temu, kiedy w Osetii Południowej wybuchła wojna? Kogo stracili?
Oczarowanej Gruzją bohaterce los zsyła kolejne słodko-gorzkie doświadczenia. Czy popijając pyszne wino, poznając uroki wioski Uszguli i szalejąc z przyjaciółkami w Tbilisi Ana znajdzie drogę do swojego szczęścia?

„W tobie jest Gruzja, dziewczyno. Ty nie wracasz tam do domu. Tu, przy nas, jest twój dom.” Przekonaj się, czy słowa starej Gruzinki się spełnią.

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Gruzińskie wino

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - redaktor
redaktor
Przeczytane:,
Gruzińskie wino Anny Pilip to krzepiąca opowieść o poszukiwaniu miłości, szczęścia i własnego miejsca na ziemi. To historia pokazująca, że nigdy nie jest za późno na wprowadzenie zmian w swoim życiu. I że nie wolno pozwolić, by cień przeszłości przesłonił nam słońce. Ana jest ponadtrzydziestoletnią rozwódką, którą rzeczywistość momentami nieco przytłacza. Mnogość obowiązków zawodowych i samotne wychowywanie dwóch córek sprawiają, że poza comiesięcznymi spotkaniami z przyjaciółkami Ana nie ma raczej zbyt wiele czasu, by zadbać o zaspokojenie własnych potrzeb ani na urlop w ukochanej Gruzji. Okazja do wyjazdu jednak się trafia – tyle, że zawodowa, nie prywatna. Ana ma reprezentować swoją firmę podczas ważnego spotkania w Tbilisi. Kobieta ma opory, by psuć wrażenia z ukochanego kraju obowiązkami zawodowymi, ale zostaje postawiona w sytuacji bez wyjścia. Wyjeżdża. Niestety, służbowy bankiet kończy się dla niej pobytem w szpitalu. Dwóch pracujących tam lekarzy przyprawia Anę o szybsze bicie serca. Czy wybierze posiadacza najpiękniejszych czekoladowych oczu, Giorgiego? A może porywczego Timara, który niespodziewanie zajmuje w jej życiu sporo miejsca? Na dodatek eks-mąż, zmęczony ciążową huśtawką nastrojów nowej partnerki, odnajduje przyjemność w towarzyszeniu córkom i Anie w codziennym życiu. Czy można zapomnieć o zdradzie? Czy Ana będzie gotowa, by ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Gruzińskie wino

Recenzje miesiąca
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Kieszonkowiec
Fuminori Nakamura
Kieszonkowiec
Obserwatorka
Alicja Sinicka
Obserwatorka
Restaurant day
Dorota Combrzyńska-Nogala
Restaurant day
Pokaż wszystkie recenzje