Grzechy matki

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2012-11-16
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788324144563
Liczba stron: 336
Tytuł oryginału: The Sins of The Mother
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Ewa Spirydowicz/ Maja Kittel

Ocena: 4.5 (4 głosów)

Najnowszy bestseller pierwszej damy powieści obyczajowej, autorki książek wydanych w rekordowym nakładzie 590 milionów egzemplarzy.

Emocjonująca, wzruszająca i pełna nadziei opowieść o rodzinie, o ironii losu, który sprawia, że dzieci powtarzają potępiane grzechy matki, i o miłości, która zwycięży wszystko.

Legendarna bizneswoman, ikona międzynarodowego przemysłu i handlu, uosobienie sukcesu. Ona tylko wie, ile za ten sukces zapłaciła... Olivia Grayson nawet nie zauważyła, kiedy jej czworo dzieci dorosło, zajęta budowaniem swojego światowego imperium meblarskiego. Żeby nadrobić stracone lata, co roku urządza wspaniałe wspólne wakacje, które mają być świadectwem jej matczynej miłości. Tego roku zabiera wszystkich ? córki, synów, synowe i wnuki ? na niezapomniany rejs luksusowym jachtem po Morzu Śródziemnym. Nie przeczuwa, że będzie musiała zmierzyć się ze swoją przeszłością i prawdą o swoich najbliższych, jakiej nie podejrzewała...

Kup książkę Grzechy matki

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Grzechy matki

Olivia Grayson to szanowana bizneswoman, matka czwórki dorosłych już dzieci. Nigdy nie poświęcała im zbyt dużo czasu, bo praca, mąż i babcia w domu, która zawsze miał dla wnuków czas. Teraz stwierdza, że dzieci mimo że miały do niej pretensje o brak czasu, zaczynają popełnia jej błędy. Ona stała się teraz wyrozumiała, organizuje wspólne wakacje i stara się wspiera wnuki w ich poczynaniach. polecam
Link do opinii
Avatar użytkownika - justyna39
justyna39
Przeczytane:2021-11-08, Ocena: 5, Przeczytałam,

Olivia Greyson znana przede wszystkim jako prezes zarządu firmy Factory słynie z cierpliwości i sumienności w wykonywaniu swojej pracy. Pochłonięta pracą kobieta niewiele czasu poświęca dzieciom, które w dojrzałym życiu miały żal do matki. Zwłaszcza dwoje dzieci postanowiło zerwać kontakt z matką. W późniejszym czasie kobieta stara się konsekwentnie utrzymywać poprawne realcje z dziećmi co nie jest łatwe, lecz... jak ułożą się relacje matki z dziećmi? Czy kobiecie uda się poprawić nieco napięte stosunki z bliskimi jej osobami?

 

"Grzechy matki" to niewątpliwie powieść zaliczająca się do tych interesujących i wciągających, o których nie sposób zapomnieć. Relacje między matką a dorosłymi już dziećmi są napięte i niepewne. Olivia Greyson, prezes zarządu a zarazem matka kilku dzieci, stopniowo po kilku latach buduje swoje imperium i przy okazji nie ma zbyt bliskiego kontaktu z dziećmi. Po wielu latach kobieta stara się wynagrodzić swoim bliskim brak matczynej obecności zapewniając co jakiś czas niezwykłe atrakcje jak choćby rejs jachtem pełen niezwykłych luksusów co nie wszystkim się podoba. Luiz - córka Olivii a zarazem kobieta po dwóch nieudanych związkach pragnie wydać własną ksiażkę.; Philip - syn Olivii pracujący u boku matki jako dyrektor finansowy a zarazem partner Amandy; Cass - najmniej związana z matką córka, która prowadzi własną firmę; John - syn Olivii również pracujący u boku matki jako księgowy a zarazem partner wykształconej Sarah. Wszyscy postanowili przybyć na rejs ( z wyjątkiem Cass ). 

 

Powieść wywarła na mnie pozytywne wrażenie, gdyż przedstawia nie tylko trudne relacje matki z dziećmi ale też inne wartości takie jak miłość czy uczciwość. Philip nie był zbyt mocno związany z matką a zarazem niezbyt szczęśliwy w związku z kobietą ceniącą bardziej własne stanowisko niż męża. Znajduje jednak oparcie w matce, na której może polegać. Olivia Greyson, mimo iż zajmuje wysokie stanowisko, nie odznacza się arogancją, lecz pracowitością. 

 

Sporym plusem tej powieści są oczywiście sami bohaterowie, którzy nie są pozbawieni wad. W ich życiu pojawiło się sporo potknięć i niedoskonałości - dzięki temu można odnieść wrażenie, iż jest to również powieść o słabościach i błędnych decyzjach podejmowanych przez człowieka. Uwagę przyciągają również charaktery bohaterów i ich zachowanie. 

 

Moją uwagę przykuły również relacje między Olivią a wnukami ( a zwłaszcza z Alexem ). Olivia zabiegała o uwagę wnuków bardziej nawet niż o swoich dzieci, gdyż nie chciała popełnić wiecej błędów. Jako dorosła osoba Olivia potrafiła być dyskretna i ostrożna co przemawia na jej korzyść. 

 

Uważam, że jest to bardzo ciekawa lektura zasługująca na uwagę. Polecam ją każdej osobie zainteresowanej dobrymi powieściami obyczajowymi. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - beatrycze66
beatrycze66
Przeczytane:2015-07-03, Ocena: 5, Przeczytałam, Przeczytałam przed 2015,
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2014-01-28, Ocena: 3, Przeczytałam, 2013,
Avatar użytkownika - Rzepusia
Rzepusia
Przeczytane:2013-03-27, Przeczytałam,
Inne książki autora
Pierwszy bal
Danielle Steel0
Okładka ksiązki - Pierwszy bal

Romans obyczajowy para bliźniaczek o różnych charakterach wobec balu debiutantek rozbuchane namiętności, konflikty rodzinne, wyraziste charaktery Zaproszenie...

Komplikacje
Danielle Steel0
Okładka ksiązki - Komplikacje

Hotel Louis XVI, jeden z najsłynniejszych luksusowych hoteli w Paryżu, ponownie otwiera swoje podwoje. Szacowni stali goście przybywają w towarzystwie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy