Grzechy mojej siostry

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-02-17
ISBN: 9788381950954

Czy chciałabyś być lepszą wersją siebie? Ile poświęcisz, by się nią stać?

Rita i Lila to siostry, które w dzieciństwie przeszły przez piekło przemocy domowej, jednak z czasem ich drogi rozeszły się, a siostrzana miłość została wystawiona na próbę.

Dorosłe już siostry próbują ułożyć sobie życie - wychodzą za mąż i starają się zapomnieć o traumatycznych przeżyciach. Niestety, z upływem czasu okazuje się, że nie zdołały uciec przed nieszczęściem, które nad nimi ciąży.

Rita, będąca w trakcie sprawy rozwodowej nie przebiera w środkach, aby uwolnić się od dramatu rozgrywającego się w zaciszu jej domu.

Właśnie wtedy, po latach milczenia zjawia się w jej życiu Lila, która ujawnia, że jej mąż się nad nią znęca, a ona sama nie może złożyć pozwu o rozwód, bo jej małżonek jest nietykalny. Po latach rozłąki, na schodach ich rodzinnego domu, w którym siostry doznały tyle przemocy i smutku, Lila prosi Ritę, aby ta pomogła zabić jej męża.

Kim tak naprawdę są siostry, co je łączy a co dzieli? Kto zginął, a kto zabił?

Tagi: Thrillery i suspens

Kup książkę Grzechy mojej siostry

Opinie o książce - Grzechy mojej siostry

Trudno mi o tej książce pisać. Początek był spokojny, może nawet nudnawy a później pękła moja dusza...
Ta cała historia dotknęła mnie niezwykle mocno. Z każdą stroną coraz bardziej zastanawiałam się co jest prawdą a co złudzeniem.
Myślałam czy właśnie tak wyglądają narodziny zła? Czy zło mieszka w nas czy nam je przekazują? Czy można mu się przeciwstawić?
Niezwykła historia dwóch sióstr Rity i Lili. Dorosłych kobiet, które jako dzieci zaznały niewyobrażalnego piekła. Poznajemy ich dzieciństwo jak i czas kiedy są już dojrzałe.
Czuję się tą opowieścią niezwykle poruszona i jak na prawdziwy thriller psychologiczny przystało poczułam zimno na plecach.
Książka świetnie poprowadzona, dostajemy delikatne sygnały na temat tego co mogło się wydarzyć na prawdę. Wnikamy w umysł Rity, poznajemy Lile i myślimy, która dziś jest tą złą. Która z nich ociera się o prawdę. Napisałabym chętnie więcej ale ja się po prostu boję, że zbyt wiele się dowiecie. A trzeba ją przeczytać, wejść w ten świat, dać się mu zaskoczyć, poczuć te wszystkie emocje jakie ja poczułam ??? pozwolić rozbić się naszemu wyobrażeniu.
Niewiarygodna książka, świetny debiut!!!!!!!! Wielkie gratulacje dla Autorki

*** Czy chciałbyś być lepszą
wersją siebie?🤔 ***

Rita i Lila to siostry, które w dzieciństwie przeszły przez piekło przemocy.
Gdy dorosły, ich drogi się rozeszły.
Obie próbowały szczęśliwie ułożyć sobie życie, niestety to im się nie udało.Taka przeszłość nigdy nie daje o sobie zapomnieć.
Kiedy Rita wraca do rodzinnego domu i jest przekonana, że nareszcie pokonała wszystko to,co złe...rozlega się pukanie do drzwi.
Na progu staje Lila i prosi ją o pomoc.

Dawno nie czytałam tak dziwnej, pokręconej i przerażającej książki.
Do dzisiaj jak o niej myślę to mam ciarki na rękach.
Teraźniejszość miesza się tutaj z przeszłością tworząc niezły bigos i momentami sama nie wiedziałam, gdzie się znajduję i czy aby nie zwariowałam.
Krzywda jaka została wyrządzona dziewczynkom krzyczy z każdej kartki, a zakończenie zabija gwoździami każdą komórkę naszego ciała.

Nie rozumiem, jak można być takim potworem nie tylko bijąc, ale dając nieme przyzwolenie na tak okrutną przemoc.
A najgorsze jest to, że mam pełną świadomość tego,że takie historie jak ta dzieją się w wielu domach i to właśnie w nich rozlega się niemy krzyk.

Ogromnie Was zachęcam do czytania, pomimo tego, że wiem, że po jej przeczytaniu już nic nie będzie takie samo

I oto nadszedł ten dzien?.Przestawiam Wam Moim mili moja? pierwsza Rekomendacje? w tym roku.I to jaka?! Ta historia jest naprawde? wyja?tkowa i nieszablonowa.Gwarantuje?,z?e takiego thrillera jeszcze nie czytalis?cie.Ba!Takiego thrillera juz? dawno u Nas nie było.

Olga Kruk @olgakrukautor stworzyła oszałamiaja?ca opowies?c?.O takich polskich debiutach trzeba mo?wic? a wre?cz głos?no krzyczec?.Historia,jaka? uraczyła nas tu autorka jest nie tyle mroczna co przeraz?aja?co bolesna,wstrza?saja?ca i niebezpiecznie wcia?gaja?ca.Ta historia sprawi,z?e na długo po jej przeczytaniu utkwi ona w Twoje pamie?ci a zakon?czenie zagwarantuje,z?e dodatkowo be?dziesz zbierac? szcze?ke? z podłogi.

Rita i Lilka to siostry,kto?re w młodos?ci przeszły istne piekło.Ich dziecin?stwo niosło ze soba? wiele smutku i cierpienia.Jako dorosłe kobiety pragna? ułoz?yc? sobie z?ycie z dala od bolesnych wspomnien? i ran.Jednak ta tragiczna przeszłos?c? nie daje o sobie zapomniec?.Bowiem kiedy Rita pro?buje uwolnic? sie? ze szpono?w tych koszmarnych demono?w na progu jej spokojnego dota?d domu pojawia sie? ONA.Jej młodsza siostra.Po latach milczenia i krzywd rany zno?w sie? niebezpiecznie otwieraja?.Krwawia? i wołaja? o pomoc.Czy Rita zdoła uchronic? siostre? ?Siebie?Ile moz?na jeszcze pos?wiecic??
GRZECHY MOJEJ SIOSTRY to rewelacyjny thriller psychologiczny,kto?ry potrafi dogłe?bnie wstrza?sna?c? i namieszac? w głowie.Oryginalna fabuła nie tylko intryguje.ale wcia?ga w mroczne i niebezpieczne zakamarki umysłu.Dla mnie to prawdziwa BOMBA! Ty przekonaj sie? sam.
Zatem jestem ogromnie ciekawa Twoich wraz?en? .Podziel sie? nimi z Nami koniecznie !
Ekscytuja?cej i elektryzuja?cej lektury z?yczy
Natalia Rudy Lisek
@filiamrocznastrona @wydawnictwofilia