Grzeszny rok

Jaka pora roku jest najlepsza na miłość? W którym miesiącu uczucia i namiętności płoną najmocniej? To oczywiste, że na te pytania nie ma jednoznacznych odpowiedzi, ale to nie znaczy, że nie można ich szukać... W tej książce robi to trzynaście czołowych polskich autorek literatury kobiecej. I to jak! Miłość, pożądanie i seks wypełniają cały rok: od stycznia do grudnia, od wiosny do zimy.

Informacje dodatkowe o Grzeszny rok:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-01-12
ISBN: 9788328719439

Tagi: Romans współczesny bóg

Kup książkę Grzeszny rok

Jeśli myślisz, że wsadzisz mnie do jakiejś wanny i każesz mi namydlać sobie łeb, po czym namawiać MOJE DZIEWCZYNY, żeby kupiły jakiś szampon z hibiskusa czy innego gówna tylko dlatego, że teoretycznie ja myję tym głowę, to chyba zwiedzałaś jakąś budowę i spadła ci na łeb cegła!

Grzeszny rok - opinie o książce

Avatar użytkownika - Patka96x
Patka96x
Przeczytane:2024-01-28,

Grzeszny Rok

Czy Waszym zdaniem jest jakaś pora roku, która jest najlepsza na miłość? 🤔

Ja zawsze myślałam, że wiosna jest najlepsza bo wtedy wszystko budzi się do życia, nawet uczucia. Ale tak naprawdę to można się, w każdej chwili zakochać, nikt z nas nie zna dnia ani godziny, kiedy ta miłość przyjdzie. Czyż nie jest tak? 🤔

A jak myślicie w którym miesiącu uczucia i namiętności płoną najmocniej? 🤔
To oczywiste, że na te pytania nie ma jednoznacznych odpowiedzi. Ale zawsze można szukać i testować każdy mówiąca 🤭🤣😇
W tej antologii robi to aż trzynaście polskich i wspaniałych autorek literatury kobiecej. I to jak! 😁

Antologia o miłości napisana przez 13 autorek. Każde opowiadanie jest inne, ale każde jest zdecydowanie za krótkie, ja chce więcej. Każda historia bardzo mi się podobała, lubię czytać o miłość 😍 ♥.
Jak to w każdej antologii jest, że nie wszystkie autorki się zna i tym razem poznałam aż sześć autorek. I bardzo się z tego cieszę. Bardzo chce w wolnej chwili poznać twórczość tych autorek.

Polecam Wam ogromnie 😍.

Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️

Avatar użytkownika - zaczytanaEdyta
zaczytanaEdyta
Przeczytane:2023-03-13, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Antologia stworzona przez 13 cudownych autorek. Znajdziemy w niej opowiadania napisane przez K. N. Haner, Kingę Litkowiec,  K. C. Hiddenstorm, Joannę Gajewczyk, D. B. Foryś, Małgorzatę Falkowską, Alicję Skirgajłło, Izę Maciejewską, Anielę Wilk, Martę Matulewicz, Darię Skiba, Annę Crevan oraz Paulinę Świst.
Każde z opowiadań w jakiś sposób nawiązuje do konkretnego miesiąca. Znajdziemy w niej fajnych bohaterów, dużo emocji, uczuć oraz namiętności.
Niby nie jestem wielką fanką opowiadań, ale spędziłam z tą książka miło czas. Podoba mi się pomysł i sposób w jaki została wydana, a dużym plusem jest zamieszczony kalendarz na końcu każdego opowiadania. Można się z niego czegoś dowiedzieć.
Jedne historię były lepsze, inna trochę mniej mi się podobały. Jedne były lepiej dopracowane, inne gorzej. Muszę jednak przyznać, że żadna z historii mnie nie zawiodła. Każda miała w sobie coś ciekawego. Jest to dla mnie duży plus.
Do moich ulubionych należy historia dziewczyny, która na siłowni poznaje miłość. Uprowadzona dziewczyna, która jechała żeby rozpocząć nowe życie. Opowieść o nastoletniej miłości, która po latach odżywa na nowo. Były wokalista ratujący młodą kobietę. Para uwięziona w górskiej chacie, a także opowieść o dwójce złodziei. Jednak moim faworytem jest bardzo tajemnicza i mroczna  historia, która wyszła spod pióra Kingi Litkowiec. Kurcze, ależ mnie zaciekawiła historia Chloe i Czarnego Kręgu.
Większość z Autorek miałam już okazję poznać wcześniej, ale miło było poznać pióro nowych dla mnie twórców.
Myślę, że z czystym sumieniem mogę polecić tę książkę. Będziecie mogli wybrać, które z opowiadań jest waszym ulubionym. 🖤
Dziękuję Wydawnictwu Muza oraz Grzeszne Książki za egzemplarz. ❤️

To moja pierwsza antologia, którą przeczytałam w tym roku i chyba coraz częściej się przekonuje, że co za dużo to nie zdrowo. Już mam chyba przesyt antologii, mimo że nie czytałam ich w ostatnim czasie jakoś dużo, ale chyba czas zrobić sobie dłuższą przerwę od opowiadań.

W książce pod tytułem „Grzeszny rok” znajdziecie dwanaście opowiadań. Każde z nich dotyczy innego miesiąca w ciągu roku, i na końcu znajduje się trzynaste krótkie opowiadanie autorstwa Pauliny Świst.

Pomysł na sposób wydania tej antologii bardzo mi się podobał. Po każdym z dwunastu opowiadań mamy rozpiskę z kalendarza, jakie nietypowe święta czekają nas w danym miesiącu. To chyba najbardziej przypadło mi do gustu z całej antologii.

Za co cenię takie zbiory opowiadań? Za to, że mogę poznać twórczość i styl pisania autorki/autora i przekonać się, czy to na pewno coś, co mnie zainteresuje. Świetnie, że w tej antologii (jak dla mnie) było wiele nowych nazwisk, z którymi nie miałam wcześniej styczności. Jednak im więcej czytam takich książek tym coraz szybciej one mnie nudzą. Może powinnam czytanie takiej książki rozłożyć bardziej w czasie? Nie mam pojęcia, zazwyczaj czytam dwa opowiadania dziennie i brakuje mi takiego momentu zaskoczenia, bo wiem, czego się spodziewać w innych historiach.

Jednak tu odniosłam wrażenie, że niektóre opowiadania (oczywiście nie wszystkie), zostały niedopracowane. Zdarzały się pomyłki w imionach, zwroty, które moim zdaniem są absurdalne, bo niby jak można kogoś przewrócić wzrokiem? Osobiście do błędów ortograficznych i interpunkcyjnych się nie czepiam, bo sama robię ich bardzo dużo, nigdy nie byłam orłem w tej dziedzinie. Jednak mylenie imion to już mnie drażni i odnoszę wrażenie, że autorka opowiadania napisała je, aby napisać i by było cokolwiek. Tak jakby nikt tego więcej nie czytał.

Całą antologię oceniam na 5/10. Świetnie, że miałam możliwość poznać twórczość wielu nowych autorek. Jednak na dłuższy czas chyba muszę odpocząć od zbiorów opowiadań. Was zachęcam do przekonania się na własnej skórze, czy antologie to cos dla Was, czy też nie.

Przed wami 12 krótkich opowiadań na każdy miesiąc plus jedno gościnnie. Każda z tych historii opowiada o miłości i różnych jej blaskach. Bo jak sami dobrze wiemy, miłość nie zawsze kończy się happy endem, czasem ma też swoje mroczne strony. Z niektórymi autorkami miałam przyjemność zapoznać się już wcześniej podczas czytania ich książek, z innymi natomiast spotykam się pierwszy raz. Antologie chociaż nie są moją ulubioną formą, to jednak dają możliwość poznania bliżej twórczości wielu autorów naraz. Dlatego od czasu do czasu lubię sięgnąć i po nie. Grzeszny rok to ciekawa antologia z ciekawymi historiami, w kilku przypadkach chętnie zobaczyłabym zamiast opowiadania całą powieść. Nie mogę powiedzieć też, że każde z tych opowiadań mnie porwało, gdyż tak nie było. Niemniej czytało się ciekawie.

Szkocki pocałunek Joanny Gajewczyk, w którym występuje przystojny Colin oraz Łucja z synem pokazują nam, że człowiek ma prawo być szczęśliwym, nawet pomimo tego, że naszej bohaterce najważniejsze wydaje się dobro syna. Niestety nie zawsze to tak działa, bo czasem trzeba po prostu zawalczyć o własne dobro.
Saint Patrick’s Day Darii Skiby skradło moje serce. Irlandia i jej klimaty od dawna mnie fascynują, a autorka zabiera nas w podróż po tym pięknym kraju. Lily i Sean to niezwykła para, która po drodze trafia na przeszkody. On pragnie jej pokazać, że się zmienił, Ona jest niepewna czy słuchać głosu serca czy też rozumu. Doskonale wie, jak bardzo Sean ją zranił, jednak nie sposób się wyprzeć uczucia, które wciąż do niego czuje. Zdecydowanie chciałabym, aby Daria napisała kiedyś całą powieść właśnie o tych bohaterach.

„- Dasz mi w końcu spokój? – zapytałam, tym sposobem okłamując samą siebie. Tak naprawdę wciąż biłam się z myślami. Pójść za głosem rozsądku czy posłuchać serca? Ono krzyczało: „Daj mu chociaż szansę, przecież kochasz go od dawna i pomimo wszystko nie potrafisz przestać”. Jednak wtedy na drugim ramieniu przysiadał rozum i przypominał, jak bardzo cierpiałam przez tego chłopaka i jak jeszcze mógł mnie zranić. Mnie i co gorsza siebie samego. A to bolało chyba najbardziej.”

The Passenger Anieli Wilk w pewien sposób przestrzega nas, żebyśmy nie zabierali autem obcych osób, gdyż nigdy nie wiemy na kogo trafimy i jakie ten ktoś będzie miał intencje. Julita i Czarny zabiorą was w podróż pełną przygód. Przygotujcie się zatem na potężną dawkę adrenaliny.
Kolejny lipiec Małgorzaty Falkowskiej pokaże nam, że uczuć nie da się oszukać i nawet pomimo ukrywania tego co łączy dwójkę osób, nie jesteśmy w stanie tego robić w nieskończoność. Jeśli się kogoś pokocha, to nawet najbliższa nam osoba, w końcu to zrozumie.
Oni wrócili Kingi Litkowiec zabierze nas w tajemniczą, a zarazem mroczną historię Chloe, która niejednokrotnie przyprawi nas o dreszczyk emocji.
Między nami D.B. Foryś porywa nas w świat uroczej, a zarazem przebiegłej Aleks oraz Wolfiego. Świat złodziejaszków, przekrętów i ciekawych bohaterów. Foryś zdecydowanie potrafi budować napięcie między swoimi postaciami. To kolejna historia, którą widziałabym przekształconą na powieść.

„Mogłam się przekomarzać, mimo wszystko dobrze wiedziałam, jak to się zakończy. Chociaż nie chciałam powiedzieć tego głośno, podświadomie już podjęłam decyzję. Nie wiedziałam tylko, czy właściwą.”

W górskiej chacie Alicji Skirgajłło zabrało mnie w klimatyczne miejsce i niezwykłą historię pokazującą nam nie tylko napięcie między Jasmine i Bastienem, ale również rozpaczliwe wołanie o miłość rodzicielską, której się nie otrzymało. I to trzecia historia, którą na pewno widziałabym jako całą powieść.

„Po raz pierwszy od dawna znowu poczułam się dla kogoś ważna, a także wartościowa i piękna. Taka byłam dla niego. Dla mężczyzny, którego prawie nie znałam. Wpadłam na niego przypadkiem. Przypadkiem trafił do mojego domu. Przypadkowo wylądowałam z nim w łóżku, aż w końcu przypadkowo się w nim zakochałam. To banalne, a jednak prawdziwe.”

Muszę przyznać, że ta antologia nawet się udała. Każde z opowiadań w jakiś sposób zwróciło moją uwagę. Jedne mniej, drugie bardziej. Jeśli jednak chodzi o całość, było całkiem interesująco. Autorki bowiem w całkiem różny sposób przedstawiły nam oblicza miłości. Z wielką przyjemnością poznawałam każde kolejne opowiadanie i występujących w nich bohaterów.

Miłość nie jest łatwym uczuciem. Czasem wymaga od nas poświęceń, innym razem wyprowadza nas na manowce. Czasem uskrzydla, innym razem wywołuje ból. Niemniej każda z tych historii pokazuje nam, że zawsze warto szukać własnego miejsca na ziemi i walczyć o swoje, a miłość będzie nas zaskakiwać w najmniej spodziewanym momencie.

"Grzeszny rok" to antologia, która przedstawia nam oblicza miłość w różnorodny sposób. Będzie pikantnie, namiętnie, ostro, zabawnie, mroczno i intrygująco. Jeśli lubicie takie mieszanki, koniecznie musicie sięgnąć po tę pozycję.

Avatar użytkownika - ksiazkowa_nutka
ksiazkowa_nutka
Przeczytane:2022-03-13, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Ostatnio, dziki uprzejmości wydawnictwa miałam możliwość poznania antologii "Grzeszny rok". Jest to fajny zbiór opowiadań, natomiast tym razem nie porwał mnie stuprocentowo.

Zdecydowanie najlepszym opowiadaniem, takim moim number one jest to stworzone przez Kingę Litkowiec. Kompletnie mnie wciągnęło i nie zgadzam się tylko z jednym Kinga!!!! W takim momencie się nie kończy no 😭😭😭 ja chcę kontynuację. Nie ważne czy w formie pełnoformatowej książki czy opowiadania, ale chcem no 😭🤣 jestem niezaspokojona, nienasycona i czekam.......

Było jeszcze parę opowiadań fajnych więc polecam Wam tą antologię 😏 szczególnie jeśli lubicie historię pełne namiętności i innych emocji wplecionych w życiowe sytuację 😏

Avatar użytkownika - Ksiazkasercemwdl
Ksiazkasercemwdl
Przeczytane:2022-03-19, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2022,

😈Recenzja😈

"Grzeszny rok" jest to antologia, która zabiera nas w podróż 13 niesamowitych opowiadań, na każdy miesiąc w roku. Tylko właśnie, jest ich 13, a miesięcy mamy 12. Tutaj zawitała dla nas niespodzianka, jaka? O tym musicie przekonać się już same.

Każde z tych opowiadań sprawiało, że od samego początku byliśmy pod jego wpływem. Wciągały nas w głąb swojej historii. Niejednokrotnie zostałam zaskoczona. To, co dzieje się w tych opowiadaniach to czysta magia. Każda antologia ma w sobie plusy i minusy, ale ta jest genialna i po prostu dla mnie wszystko było idealne, no może poza tym, że z chęcią przeczytałabym kontynuację tych opowiadań.
Miały one szczęśliwe, jak i nieszczęśliwe zakończenia, ale tak już musi być... Nie każda historia musi kończyć się jak w bajce, prawda?

13 niesamowitych autorek, których w większości pióro miałam okazję poznać, ale zostałam też miło zaskoczona przez autorki, których twórczości jeszcze nie znam. Sprawiły, że poczułam nową i nieznaną energię.

Jeśli chcecie spędzić rok w niegrzecznej atmosferze to właśnie antologia " Grzeszny rok" powinna trafić w wasze posiadanie 😈🔥

Avatar użytkownika - anastasiyaadryan
anastasiyaadryan
Przeczytane:2022-01-25, Ocena: 5, Przeczytałam,

Sięgacie po antologie? Lubicie opowiadania?
Ja zdecydowanie tak. Szukam w antologiach przede wszystkim opowiadań ulubionych autorów. Tego typu zbiory są też dobrym sposobem na odkrywanie nowych nazwisk. Czytelnik może poznać pióro nieznanych dotąd autorów i przekonać się, czy dany styl lub tematyka przypadną mu do gustu.
W antologii "Grzeszny rok" pisarki z grupy literackiej Euforia umieściły pikantne historie na każdy miesiąc.
Kasia Haner stworzyła mega gorące opowiadanie o znalezieniu szczęścia i pokonywaniu własnych ograniczeń.
Mnie, lutowej dziewczynie, opowiadanie z tego miesiąca autorstwa Pani Gajewczyk bardzo przypadło do gustu. Dało nadzieję, że absolutnie każdy zasługuje na miłość i dla niej warto zaryzykować.
Daria Skiba stworzyła uroczą opowieść o dawaniu drugiej szansy.
Primaaprilisowa historia M. Matulewicz była zaskakująca. No cóż, jesteśmy tylko ludźmi... 😉
Iza, jak to Iza, jak zawsze życiowo, jak zawsze w punkt, bez lukru i blichtru, z najlepszymi teksciorami ever... No uwielbiam.
Aniela Wilk zaserwowała czytelnikom niezwykle emocjonującą historię o tym jak przypadkowe spotkanie może zmienić życie.
M. Falkowska stworzyła zmysłową opowieść o zakazanej miłości, która przetrwała lata.
Karina Hiddenstorm trafiła w mój słaby punkt, gdyż na samą wzmiankę o gwiazdach rocka robi mi się ciepło 🙈😂😅
Anna Crevan oczarowała mnie egzotyczną i tajemniczą historią miłości. Zdecydowanie będę chciała poznać bliżej bohaterów i ich świat.
Kinga Litkowiec wykreowała bardzo intrygujące stowarzyszenie i bohaterów z tajemniczą przeszłością.
Opowiadanie D. B. Foryś porwało mnie niczym najlepszy film sensacyjny.
Alicja Skirgajłło rozpaliła zmysły i stworzyła niesamowity grudniowy górski klimat.
Paulina Świst gościnnie sylwestrowo rozwaliła system baaardzo w swoim stylu 🎉🎉🎉

Sięgając po tę książkę byłam bardzo ciekawa opowiadań Izy Maciejewskiej i Pauliny Świst. Obstawiałam, że będą najlepsze i nie zawiodłam się.
Ogromnym zaskoczeniem, a raczej odkryciem była dla mnie K. Hiddenstorm i jej historia. Nie wiem do końca czy stylem, czy tematyką trafiła w mój gust, a może i jednym, i drugim. Nie znałam wcześniej pióra autorki, a dziś już wiem, że książki Kariny muszą znaleźć się na mojej półce.

Bardzo dziękuję @grzeszne_ksiazki za egzemplarz recenzencki, a wam polecam czytać i odkrywać.

‘Grzeszny rok’ to antologia, w której znajdziemy 13 krótkich historii, napisanych przez polskie autorki. Twórczość niektórych z Pań jest mi dobrze znana, a z niektórymi było to moje pierwsze spotkanie. Od razu muszę dodać, że tytuł książki jest adekwatny do zawartości.

Każda z historii odpowiada jednemu miesiącowi, plus dodatkowo na końcu mamy trzynaste odpowiadanie przypisane do sylwestra, taki bonus dla czytelników od Pauliny Świst. Na końcu każdej historii, poza ostatnią, znajduje się kalendarz miesięczny, w którym przedstawione zostały nietypowe święta. Jest to ciekawy i oryginalny dodatek, dzięki któremu wiem, teraz kiedy jest dzień ciasta lodowego.
W książce mamy do czynienia z różnymi autorkami a co za tym idzie z różnymi stylami pisania. Całościowo czytało się bardzo dobrze i szybko, za co wielkie brawa dla autorek. Nie dość, że zapewniły lekki, przyjemny styl to jeszcze wprowadzają czytelnika we wspaniały klimat adekwatny do miesiąca, za który ‘odpowiadają’. Jak to przy takich książkach bywa, jedne opowiadania podobały mi się bardziej a inne trochę mniej, lecz to jest właśnie piękno antologii, że każdy może w nich znaleźć historię, która najbardziej mu się spodoba.
Żeby tradycji stało się zadość, to i w tym zbiorze natrafiłam na jedno opowiadanie, które najbardziej wkradło się do mojego serca. Historia Kingi Litkowiec zatytułowana ‘Oni wrócili’ najbardziej zapadła mi w pamięć, a to za sprawą dużej dozy tajemniczości oraz mrocznego charakteru. Jest to historia, którą z chęcią przeczytałabym w rozszerzonej formie. Oczywiście, nie oznacza to, że reszta historii jest gorsza, absolutnie nie, jest po prostu inna, ale też wprowadza czytelnika w wyjątkowy nastrój. Wielkie brawa dla autorek za taką różnorodność. To też jest kolejny plus dla antologii, niby jedna książka a taka różnorodność.

Gorąco polecam sięgną po nią i znaleźć swój grzeszny miesiąc i dajcie o nim znać w komentarzu.
Za możliwość poznania i zrecenzowania tych niesamowitych historii dziękuję wydawnictwu muza oraz autorką.

Zbiór opowiadań to świetny sposób na poznanie twórczości wielu autorów, historie są krótkie i mają szczęśliwe zakończenie, więc możemy być pewni, że miło spędzimy z nimi czas.
Grzeszny rok to książka z pikantniejszymi opowieściami, w których można się rozmarzyć, jest tam nutka szaleństwa, miłości, a nawet sceny łóżkowe, czyli coś dla lubiących niegrzeczne historie.
Na przeczytanie książki skusiłam się, ponieważ nie znam prawie wszystkich autorek, które ją współtworzyły, więc chciałam zobaczyć czy ich twórczość przypadnie mi do gustu. Ciężko w takich przypadkach ocenić całość, ponieważ każda autorka jest inna, za to oceniając każde opowiadanie, rozpisałabym się tak, że pewnie nikt nie dotrwały do końca, więc trzeba nastawić się na to, że w książce znajdziemy bardzo grzeszne sceny, ale też takie naprawdę romantyczne. To, co zmieniłabym to kolejność, styczeń zdecydowanie powinien być grudniem, bo wielu może odstraszyć od czytania to, co się tam znajduje, czyli przyrodzenie aż do kolan, trójkąty i setny orgazm w ciągu nocy mnie to nie przekonuje, szczerze to miałam ochotę dalej nie czytać tej książki. Pomimo niesmaku postanowiłam iść dalej i spotkałam opowiadanie z marca, które jak dla mnie było najlepsze, stara miłość, która nadal trwa i widać, że jest prawdziwa, na tym przykładzie widać, że można napisać coś pikantniejszego, ale subtelnie i tym samym zadziałać na wyobraźnię czytelnika. Coś, co mi się bardzo spodobało to kartka z kalendarza każdego miesiąca i wypisane wszystkie święta nietypowe, jestem w szoku, ile ich jest, ponieważ ja znałam tylko kilka, a jest to świetny pomysł celebrowania każdego dnia.
Nie żałuję, że sięgnęłam po tę książkę, bo dzięki niej przekonałam się, że nie polubię się z twórczością pewnych osób, za to chętnie sięgnę po książki innych autorek, oczywiście każdy ma inny gust, więc zachęcam do przeczytania i wyrobienia sobie własnej opinii.

"Grzeszny rok" to antologia 12 gorących opowiadań, które rozpalą zmysły. Bonusem jest opowiadanie Pauliny Świst przeznaczone na sylwestra. Każde opowiadanie jest inne, każe zupełnie zaskoczy a jedyne co je łączy to miłość, która bohaterowie odnajdują na końcu. W mniej lub bardziej zaskakującej formie. I muszę przyznać, że każde z nich ma w sobie to cos co sprawia, że chętnie bym przeczytała tę historię jako książkę z rozwinięciem. Opowiadania są podzielone na 12 miesięcy i tak je będę tytułować.

Styczeń to historia Celi, która siostra bliźniaczka wciągnęła do siłowni, gdzie poznała Leo....

Luty to historia Łucji samotnej matki, kontra nie chce otworzyć się na nową miłość i Colina. Nieświadomie prawie były mąż pomaga jej podjąć decyzję....

Marzec  To historia Lilly, która che wrócić do Irlandii ale wacha się czy opuścić rodzinny kraj. Na zielonych wyspach ma przyjaciółkę i kogoś, kogo poznała w kraju. Czy się odważy wyjechać?

Kwiecień to historia Arletty, która przygotowuje się do ślubu. Jedna noc w clubie zmienia wszystko. Czy Arlecie wyjdzie to na dobre?

Maj to historia Julii , która po latach spotyka była miłość. Piotr zostawił ja, by się zaopiekować byłą dziewczyną. Teraz na nowo rozkwita ich miłość. tylko czy oby na pewno Piotr ma dobre zamiary?

Czerwiec to historia Julity, która zabiera po drodze autostopowicza. Czarny to tajemniczy facet, który jak się okazuje nie jest zwykłym facetem, który prosi o podwiezienie....

Lipiec to historia July, która wybiera się na imprezę urodzinową brata. Tylko że ona nie chce tam jechać bo spotka Colina, z którym łączył ją dziwny układ. Raz do roku spędzali ze sobą upojna noc....ale rok temu była to ich ostatnia. Czy oby na pewno?

Sierpień to historia Johna i Ava. On były muzyk, który zaszył się na odludziu ona młoda fanka, która pracuje dla producenta. Czy Ava jest szczera?

Wrzesień to historia Sary i Artura. Znają się od dzieciństwa ale dopiero pustynna burza i tajemniczy amulet ich połączył.

Październik to historia Chleo i tajemniczego Czarnego kręgu. Ona chce odejść , ucieka ale nie na długo. Czym jest czarny krąg nie zdradzę, ale ta historia podziała na wasze zmysły...

Listopad to historia Aleks, która jest dobra w kradzieży. Pewnego dnia okrada Wolfganga, który składa jej nietypową propozycję....

Grudzień to historia Jasmine, która nie czuła się dobrze w rodzinnym domu. Gdy ucieka i trafia do odludnej chatki myśli, że odnajdzie spokój. Tego samego dnia zjawia się tam niespodziewanie syn właścicieli. Co z tego wyniknie?

Bonusem jest opowiadanie Sylwester, który mam wrażenie to historia prawdziwa lub niej autorki.

Każe opowiadanie jest świetnie napisane, nie potrafię wybrać, które mi się najbardziej podoba. Bohaterowie dobre wykreowani i jednym minusem jest to, że za szybko się kończą. Dodatkowym plusem jest zakończenie opowiadań kalendarzem , w którym mam podane wydarzenia z danego miesiąca.  Każda z bohaterek ma w sobie siłę, i nie jest pustą laleczką. Panowie są twardzi, intrygujący i pociągający. Jeśli miałabym  dostać ultimatum,  musiałabym jednak wybrać to jedno to chyba tajemnicy Czarny krąg zaintrygował mnie. Uwierzcie na końcu zrobi się gorąco i z przyjemnością bym przeczytała cała historie w pełnej wersji. Polecam ta antologia was zaskoczy.

💋RECENZJA PRZEDPREMIEROWA💋

Powtarzam to za każdym razem, uwielbiam antologie.
Możliwość przeczytania, krótkich historii, poznanie wielu bohaterów i emocji, a przede wszystkim zapoznanie się z twórczością i pomysłami, nieznanych mi jeszcze autorek, to właśnie jest prawdziwa przyjemność.

Antologia „Grzeszny rok”
jest tak poprowadzona, że każde opowiadanie, ma miejsce w jednym z miesięcy całego roku, a dodatkowo na końcu każdej historii mamy kalendarz dni całego miesiąca i przypadające święta. Np w dzień moich imienin przypada „dzień lodów”🤣😈🍦
Także koniecznie sprawdzicie interesujące Was daty😉
Poziom i styl znanych mi już autorek jest wspaniale  uwidoczniony, z wszystkimi charakterystycznymi cechami, które bawią, szokują, ale nie odbiegają od innych ich pozycji.
Natomiast autorki, których twórczości jeszcze nie miałam okazji poznać, nie odbiegają ani trochę od pozostałych. Reasumując cała antologia tworzy świetną całość. A różnorodność opowiadań, bohaterów i ich historie, są idealną całością.
Ostro, pikantnie, zagadkowo, ale też zabawnie,wzruszająco i namiętnie.

Gorąco polecam.

To była niesamowita przyjemność  Udanego roku

💋 Styczeń „Nowy rok, nowa ja”
K.N. Haner/Katarzyna Nowakowska - strona autorska

„-Sugerujesz, że mam być delikatny? Oczywiście zakładając, że…dasz mi sprawdzić, czy na prawdę tak bardzo lubisz oral i ostry sex”

Celia i Gloria, dwudziestojednoletnie bliźniaczki, całkowicie różnią się od siebie. Gloria ma boskie ciało, lubi imprezować i korzystać z życia. Celia natomiast, dziewczyna o apetycznych kształtach,po nieudanym związku, stroni od facetów i imprez.
Wszystko zmienia karnet do bardzo znanej i siłowni i gorący Leo.
Oj cóż to za niegrzeczna historia, która zaczyna się na prawdę bardzo niewinnie.
Niezmienny pikantny styl Kasi - lubię to!

💋 Luty „Szkocki pocałunek”
Joanna Gajewczyk/J.G. Latte - strona autorska

„Spora część mnie bardzo chciała ponownie poczuć smak jego ust. Jeszcze większa pragnęła siły, stanowczości i uczucia tego mężczyzny,ale największa wyła na alarm, ostrzegając mnie przed niebezpieczeństwem”

Rozwódka, Łucja, która zatraciła gdzieś po drodze kobiecość, radość, a przede wszystkim samą siebie i Colin, kolega z pracy - postawny, długowłosy szkot z polskimi korzeniami. Czy warto postawić wszystko na jedną kartę? Czy warto walczyć o siebie? Wszystko może się zdążyć, gdy swe malutkie paluszki zamacza roztropny siedmiolatek.
Historia Łucji choć niełatwa to dla każdej kobiety, może być niezłym kopniakiem w tyłek i to w każdym tego słowa znaczeniu.

💋Marzec „Saint Patrick Day”
Daria Skiba - strona autorska

„Długo jeszcze będziesz uciekać przed samą sobą, Lil?”

Trudny wybór zostać w Irlandii czy wracać do Polski. W dzień świetego Patryka wszystko się może zdarzyć. Uczucia, które niewygasły, do kogoś kto nie jest tego wart. A może jednak uda Seanowi dotrzeć z powrotem do Lil. A wszystko w irlandzkim klimacie i nadciągającego huraganu.
Słodko/gorzka historia i walka z uczuciami.

💋Kwiecień „Prima aprilis”
Marta Matulewicz Autorka

„Co miałam teraz zrobić? Postanowiłam postąpić jak Scarlett O’Hara i pomyśleć o tym jutro”

Arletta za moment wychodzi za mąż. Od trzech lat w szczęśliwym związku z Robertem. Gdy jednak w prima aprilis wychodzi z przyjaciółką na drinka, hipnotyzujące spojrzenie pewnego mężczyzny, nie powstrzymuje jej przed przedślubną zdradą. Konsekwencje tego wspaniałego seksu będą zaskakujące dla wszystkich. I najważniejsze … nigdy nie róbcie nic wbrew sobie, natomiast, nie wahajcie się nigdy robić tego co na prawdę pragniecie…nawet, jeśli to może być tak niegrzecznie niemoralne ;-)))
Niespodziewana, nieoczywista, taka niegrzeczna i świetna historia.
Zaskakujące i dobre to:-)

💋 Maj „Majowa burza” lIza Maciejewska - strona autorska

„-Gdybym była na jego miejscu, już rozglądałabym się za kimś, kto cię zlikwiduje.Ty stwarzasz zagrożenie dla otoczenia”

Kiedy Julia przed kilkoma laty, zakochała się w o dziesięć lat starszym Piotrze, myślała, że jest najszczęśliwsza na świecie. Sytuacja sprawiła, że wybrał inną i to z nią założył rodzinę. Zrozpaczona i wykorzystana dziewczyna, wyjeżdża, ale nikim nie jest w stanie zastąpić Piotra. Teraz jest burmistrzem, ale widząc Julię, znowu pragnie z nią być … a może tylko mieć?
Niektóre kobiety to na prawdę zdradliwe suki, ale niektórzy faceci to dopiero bezwzględne kutasy.
Noooo Iza to mnie zaskoczyłaś, ale w sumie nie, to jest właśnie Twój niepowtarzalny, szokujący i taki Hot niegrzeczny styl.

💋Czerwiec „The Passenger” Aniela Wilk - pisarka

„Chociaż kusił jak jasna cholera. Był dziki i nieobliczalny, miał hipnotyzujące spojrzenie i ponadprzeciętnie apetyczne ciało zabijaki i złego chłopca”

Pożegnanie pracy w korpo i chłopak zdrajca, sprawia, że Julita, zostawia wszystko za sobą i samotnie wyrusza na wybrzeże. W trasie, lituje się nad idącym w ciemności autostopowiczem i zabiera go, mimo dreszczy emocji i nieprzewidywalnym ciągiem tej pochopnej decyzji, która może wpłynąć na jej, a nawet na jego życie. Sensacyjnej opowiadanie, którego finału, pewnie nikt się nie spodziewa.

💋 Lipiec „Kolejny lipiec” Małgorzata Falkowska strona autorska

„Po raz pierwszy w życiu czułam coś podobnego. Coś co sprawiało, że nie chciałam się zatrzymać”

July, od najmłodszych lat kocha się w przyjacielu swojego starszego brata. Od lat spotyka się z nim tylko raz w roku, a ich wspólna tajemnica, zaognia się z roku na rok. Tego lata ma już nie być tak samo, ale czy na pewno.
Lubię takie historie, sama kochałam się w przyjacielu mojego starszego brata i.. do dziś żałuję, że nie byłam tak odważna jak July.
Historia emocjonująca i pikantna zarazem.

💋 Sierpień K.C. Hiddenstorm - pisarka

„Ukrywasz się przed glinami?Wyszłaś zrywać kwiaty?”

Judas Alman kiedyś gitarzysta zespołu Alchemy, teraz odludek na pustkowiu w swojej chacie i dwoma oddanymi psami i nagle dosłownie z drzewa spada mu młoda piękna dziewczyna.
Ava od zawsze podkochiwała się w swoim idolu, a teraz ma szansę spełnić swoje młodzieńcze fantazje i może coś jeszcze, ale czy ten przystojny samotnik będzie jej dopełnieniem, a może wręcz odwrotnie.
Ostro z humorem, ale też zaskakująco. Karina potrafi zakręcić i omamić swoimi historiami czytelnika.

💋 Wrzesień „Pustynna burza” Anna Crevan

„Kobiece serce to najbardziej niezrozumiała rzecz na tym świecie dla faceta”

Znają się od dziecka,przez moment nawet znaczyli dla siebie coś więcej,ale dopiero pustynia i tragiczna sytuacja w jakiej się znaleźli zbliża ich do siebie. Zauroczona Malakiem, jak okazuje się przebiegłym i bezdusznym Egipcjaninem, Sara, teraz pokłada jedyną nadzieję w Arturze. A wszystko za sprawą legendy i pewnego amuletu. Artur, który jest przy niej od zawsze, teraz też robi wszystko, by wyrwać ich z piaskowej opresji. Nawet wejść w układ ze spotkanymi na pustyni beduinami.Pustynia, noc w oazie sprawia, że tych dwoje odnajduje to czego szuka…
Tajemniczo, gorąco i namiętnie…

💋Październik „Oni wrócili” Kinga Litkowiec strona autorska

„Po etapie wypierania i wmawiania sobie, że mam urojenia, zrozumiałam, że oni mówili poważnie. Jestem ich własnością na zawsze”

Przeszłość Chloe dopada ją w najmniej spodziewanym momencie.
Ash, Richie, Colton, Ray - Czarny krąg, z którego uciekła, nie mogąc kontynuować, niedopuszczalnej relacji.

Wow Kinga, jak ja lubię Twoje gorące konfiguracje🤩 sama jedna i tyle seksownego dobra. Zagadkowo,mrocznie i tak bardzo niegrzecznie…Wyobraźnia ciągu dalszego, a także tego co było przed, Hot Level.

💋Listopad „Między nami” D. B. Foryś - strona autorska

„Któregoś razu po prostu nadarzyła się sprzyjająca okoliczność. Skorzystałam z niej, a jak tylko posmakowałam zmieszanego z zachwytem strachu, wiedziałam już, że stanie się moim narkotykiem”

Aleks, przeprowadzając się do Warszawy, nie sądziła, że tak szybko, będzie musiała się sama utrzymać. Zwyczajna praca jej jakoś nie satysfakcjonowała, toteż, ze swoimi psychologicznymi umiejętnościami, wspaniale  potrafiła okraść dosłownie każdego. Jedną z ofiar, przebiegłej i świetnej w swoim fachu dziewczyny, okazuje się Wolfgang. Co będzie musiała zrobić, aby odpokutować swoją kradzież..
Ale fajne i zaskakujące opowiadanie. Dreszczyk emocji i nutka pikanterii.

💋 Grudzień „W górskiej chacie…” Alicja Skirgajłło- strona autorska

„Ja tylko pragnęłam nieco uwagi,zrozumienia i słowa kocham”

Jasmine, od dziecka była samotna. Wcześnie straciła mamę, a jej ojciec senator, szybko znalazł sobie nową żonę i córeczkę. Bogata dziewczynka zamknięta w złotej klatce, bunt, seks, narkotyki, odwyk i samotność. Jasmine próbuje znaleźć swoją drogę i swoje miejsce na ziemi. A może i przypadkowo poznany Bastien, pomoże jej to odnaleźć.
Historia zagubionej bogatej dziewczynki, która zmienia totalnie totalnie życie.
Pikantnie i z humorem, ale też wzruszająco.

💋”Sylwester” Paulina Świst

„Jeśli myślisz,że wsadzisz mnie do jakiejś wanny i każesz mi namydlać sobie łeb,po czym namawiać MOJE DZIEWCZYNY,żeby kupiły jakiś szampon z hibiskusa czy innego gówna,tylko dlatego,że teoretycznie ja myję tym głowę,to chyba zwiedzałaś jakąś budowę i spadła ci na łeb cegła”

Sylwester Pauli vel Niny Hałas i jej boskiego Marcinka.
Krótko zwięźle i na temat potraktował nasz Hałas,pewną napompowaną Lalunię,która chciała zostać…jej managerem.
Śmiesznie,ostro i stanowczo za krótko.Paulina Świst i jej bohaterki z ciętym i zajebiscie dosadnym językiem :-)
Uwielbiam !!?

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2022-01-09, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

"Grzeszny rok" to antologia oferująca dwanaście opowiadań, na każdy miesiąc roku. Dodatkowo po każdej historii otrzymujemy kartkę z kalendarza, z opisem każdego dnia danego miesiąca, co by pamiętać o ważnych datach. A dzięki gościnnemu udziałowi Pauliny Świst Sylwestra będziemy mogli spędzić w doborowym towarzystwie Marcina i Pauliny, znanym czytelnikom z książki "Chechło". Jest namiętnie, niegrzecznie i bardzo grzesznie! A przekrój opowiadań jest naprawdę szeroki i każdy znajdzie w tej antologii coś dla siebie.
A kogo poznamy w tych opowiadaniach i czyje historie rozbudzą nasze chęci na więcej?
*Celię, która wraz z Nowym Rokiem, zmuszona jest do pójścia na siłownię. Czy wraz z rokiem pojawią się też nowe perspektywy, np. na miłość?
*Łucję, która jest w trakcie rozwodu. Czy ta samotna matka zdecyduje się zaryzykować i ponownie postawić na szali swoje serce?
*Lily, która dzieli swoje życie między Polską a Irlandią. Czy w końcu gdzieś osiądzie na stałe?
*Arlettę, która lada moment stanie na ślubnym kobiercu. Czy jeden niewinny wieczór z przyjaciółką wpłynie na jej zaplanowaną przyszłość?
*Julię, która mimo upływu lat nie zapomniała o swojej wielkiej miłości. Czy spotkanie po latach zmieni jej życie?
*Julitę, która właśnie rzuciła pracę i chcę zacząć wszystko od nowa. Czy tajemniczy autostopowicz jej w tym pomoże?
*July, która od lat podkochuje się w przyjacielu brata. Czy kolejna wspólna impreza będzie dla niej szansą na miłość czy może możliwością zamknięcia tego etapu?
*Johna, dla którego sierpień zawsze był znaczący. Czy na odludziu uda mu się uniknąć tego, co zaplanowało dla niego przeznaczenie?
*Sarę, która pośród pustynnej burzy będzie starała się przetrwać wraz z Arturem. Czy te trudne warunki sprawią, że ta dwójka w końcu stanie się sobie bliższa?
*Chloe, która zrobiła wszystko, by zacząć życie od nowa. Czy gdy dogoni ją przeszłość będzie w stanie się od niej odwrócić czy powróci do tego, co zna najlepiej?
*Aleks, która jest perfekcjonistką w swoim fachu. Czy niefortunna ofiara, którą wybrała zmieni jej przyszłość składając jej propozycję nie do odrzucenia?
*Jasmine, która nigdy nie była bezproblemową córką. W grudniu odcięła się od poprzedniego życia, czy kolejny grudzień także będzie dla niej znaczący?
Jak zwykle w zbiorach opowiadań każdy znajduje historie, które przemówią do niego mocniej niż inne. Mnie ogromnie zaczarowało opowiadanie K. C. Hiddenstorm, z uwagi na niezwykły klimat, nietuzinkowych bohaterów i świetnie opowiedzianą, pełną komplikacji historię. Natomiast całe moje czarne serce skradła Pani Iza Maciejewska, która przedstawiła nad wyraz realistyczną historię, która ogromnie wyróżnia się na tle pozostałych. Jednak wszystkie opowiadania mają to "coś", są dopracowane do perfekcji i wciągają w przedstawianą tam rzeczywistość. Taka antologia to świetne wejście w Nowy Rok i ogromna dawka grzechu na cały 2022 :-) Wszystkich fankom niegrzecznych historii z pewnością się spodoba.

Avatar użytkownika - magdalenalesz
magdalenalesz