Gwiazdy Euro 2024

Mistrzostwa Europy to najważniejsza piłkarska impreza zaraz po mundialu. Walka o prym i futbolową chwałę na Starym Kontynencie w 2024 roku rozegra się na niemieckich boiskach. To właśnie Niemcy po raz trzeci w historii będą gościli najlepsze reprezentacje narodowe Europy, które powalczą o mistrzostwo.

Gospodarze turnieju o dziwo nie znajdują się w gronie faworytów do głównej wygranej, bo po raz pierwszy od wielu lat mają bardzo przeciętny zespół. Nikt ich jednak nie skreśla, bo ekipa Die Mannschaft będzie grała u siebie, a jak mówi stare piłkarskie porzekadło - gospodarzom pomagają czasem nawet ściany.

Kto zatem będzie nowym mistrzem Europy? Czy obrońcy tytułu Włosi postarają się po raz kolejny o niespodziankę, wznosząc puchar po raz drugi w historii imprezy? Która drużyna okaże się ,,czarnym koniem" zawodów i zaskoczy wszystkich? Czy Francja pod wodzą genialnego Kyliana Mbappe, który jest już mistrzem świata, podbije Europę? Czy Anglia dyrygowana przez super-strzelca Harry'ego Kane'a, udowodni wreszcie swoją siłę na Starym Kontynencie? Ostatniego słowa nie powiedział też Cristiano Ronaldo i ekipa Portugalii, która przynajmniej na papierze dysponuje kapitalną drużyną o uznanych nazwiskach.

Więc kto? Niech wygra najlepszy!

W tej książce znajdziecie sylwetki, zdjęcia i historie piłkarzy, o których m.in. mowa powyżej. Poznacie ich drogę na piłkarski szczyt i przekonacie się, jak wiele poświęcili, by dziś błyszczeć na stadionach świata. To o nich mówi się, że są dziś światowymi gwiazdami futbolu, a my przedstawiamy Wam tych, którzy aktualnie rządzą w Europie.

Informacje dodatkowe o Gwiazdy Euro 2024:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2024-04-02
Kategoria: Sport

Tagi: piłka nożna Publikacje o sporcie i rekreacji dla dzieci i młodzieży Dzieci od ok. 10 lat

Kup książkę Gwiazdy Euro 2024

Droga do sławy. Jak zostaje się gwiazdą
Mirosław Winiarczyk0
Okładka ksiązki - Droga do sławy. Jak zostaje się gwiazdą

Każdy chłopak, który od małego ugania się za piłką, marzy o jednym - zostać wielką gwiazdą futbolu i grać w najlepszych klubach świata, przy pełnych trybunach...

Gwiazdy mundialu. Bramkarze
Mirosław Winiarczyk0
Okładka ksiązki - Gwiazdy mundialu. Bramkarze

Mówi się o nich, że są szaleni. Panuje w środowisku piłkarskim opinia, że brak im piątej klepki. Od bramkarzy zależy wiele, ich błędy są bowiem błędami...

Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska