Hajmdal: Bunt

Wydawnictwo: Drageus Publishing House
Data wydania: 2019-06-19
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788365661999
Liczba stron: 432

Tom 3 cyklu Hajmdal

Ocena: 5 (2 głosów)

Potężny drednot „Hajmdal” zostawia za sobą księżyce Monarchy i przemierza olbrzymie terytorium Cesarstwa Bahiriańskiego, gdzie w każdym systemie czyha flota nieprzyjaciela. Admirał Nathaniel Kashtaritu podejmuje ryzykowną grę z wrogiem. Stawką jest śmierć albo ocalenie. 
Wśród załogi, zmęczonej i zniechęconej, zaczynają się skrywane szepty, tajne spotkania, knowania i intrygi. 
Na pokładzie wybucha bunt. 

Tymczasem gdzieś w nieznanej przestrzeni, na żyjącym okręcie Khon-Ma, ludzie budzą się z letargu. Próbują zrozumieć, co się stało. Wśród pytań bez odpowiedzi jasne jest tylko jedno. Toch-em umiera.
Jak potoczą się losy Federacji Terrańskiej? Czy Ezra Leahy i jego towarzysze przetrwają nadciągającą burzę?
Kosmos skrywa niezgłębione sekrety.

Tagi: Fantastyka

Kup książkę Hajmdal: Bunt

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2019-08-08, Przeczytałem,
Dobrymi chęciami jest Kosmos wybrukowany Po Buncie B.V.Larsona (trzeci tom cyklu Star Force) przyszedł czas na Bunt Dariusza Domagalskiego (trzeci tom cyklu Hajmdal). To tak naprawdę różne rodzaje buntu, choć oba mają miejsce w odległej przestrzeni kosmicznej. Załoga drednota „Hajmdal” ucieka przed wrogami, których nagle jest tak wiele, jak gwiazd w galaktyce. Ich śladem podążają zjednoczeni (przynajmniej w tym jednym celu) wrogowie. Ciągle trzeba przebijać się przez nieprzyjazne systemy planetarne. Wymuszać pomoc, układać się na chwilę i szybko wyruszać dalej. Admirał Nathaniel Kashtaritu nie chce wyjawić celu podróży. Ponadto podejmuje swoistą grę z wrogo nastawioną rasą, w której systemie znaleźli się uciekinierzy. Nie wszystkim się to podoba. Wielu wolałoby zaprzestać walki, osiąść gdzieś na stałe i żyć w spokoju, popijając piwo i delektując się mięsiwem. Taka właśnie grupa wykorzystuje okazję, by zaatakować zwolenników posiadania własnego miejsca (planety) w Kosmosie. Założenia, że przewrót będzie bezkrwawy, okazują się – jak zwykle – fikcją. Dochodzi do bratobójczej walki, do tak typowej przy wszystkich rewolucyjnych ruchach przemocy, zabójstw, gwałtów. Szczytna jakoby idea i broń dają poczucie bezkarności, z której wielu bardzo chętnie korzysta. Przy takiej okazji można również rozstrzygnąć na swoją korzyść wszelakie osobiste ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Hajmdal: Bunt

Na Hajmdalu wybucha bunt. Ludzie nie wierzą iż admirał bezpiecznie doprowadzi ich do jakiegokolwiek celu. Są zmęczeni ciągłą ucieczką. 

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Pod tym samym niebem
Katarzyna Kielecka;
Pod tym samym niebem
Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę
Ktosiek 2.0
Beata Piliszek-Słowińska
Ktosiek 2.0
Niedzielna dziewczyna
Pip Drysdale
Niedzielna dziewczyna
365 stron życia 2020
oprac. Justyna Wrona, Hubert Wołącewicz
365 stron życia 2020
Zawsze i na zawsze
Jenny Han
Zawsze i na zawsze
Grypa. Sto lat walki
Jeremy Brown
Grypa. Sto lat walki
Relikwiarz
Elżbieta Bielawska
Relikwiarz
Pokaż wszystkie recenzje