Harem

Orient, erotyzm Wschodu, Baśnie z tysiąca i jednej nocy oraz dramat kobiety islamu. Ta tematyka fascynuje coraz szersze rzesze Europejczyków. Niestety, nic, co pasjonujące, nie jest w stanie ustrzec się przed ludzką tendencją do koloryzowania faktów, upiększania i dopisywania do opowieści „z życia wziętych” nadmiernie fantastycznego ub sensacyjnego tła. Nie inaczej ma się sprawa haremu. Niniejsza książka powstała właśnie z myślą o wszystkich tych, których ciekawią realne przyczyny i okoliczności powstania instytucji muzułmańskiego haremu. Ewa Peisert-Snarska przystępnym językiem przybliża wiarygodny obraz haremu i wyjaśnia kontrowersje z nim związane. Obala mity, wyłuskuje prawdziwą historię z towarzyszącej jej fantazyjnej otoczki, jednocześnie nie odzierając legendy ze specyficznej magii Orientu. Autorce udało się oddzielić ziarno prawdy od plew popkulturowego fantazjowania i ukazać harem takim, jakim jest w rzeczywistości. Nie oznacza to jednak, że egzotyczny czar zmysłowej rozkoszy bezpowrotnie prysł.

Informacje dodatkowe o Harem:

Wydawnictwo: Studio Truso