Head First JavaScript. Edycja polska

Poznaj język JavaScript w niekonwencjonalny i zadziwiająco skuteczny sposób!

Dziś statyczne witryny WWW giną w ogromnej masie podobnych sobie stron, przy braku zainteresowania współczesnych użytkowników sieci. Aby się wyróżnić, trzeba zaproponować oglądającym coś innego niż tylko ładnie sformatowany tekst i schludną grafikę. Jednym z pomysłów na zwiększenie atrakcyjności witryny WWW jest wprowadzenie na nią elementów interaktywnych. Istnieje wiele rozwiązań służących do tworzenia takich elementów. Jednym z najczęściej wykorzystywanych jest JavaScript. Ten interpretowany po stronie przeglądarki język pozwala między innymi na kontrolowanie niemal wszystkich elementów HTML w oparciu o obiektowy model dokumentu (DOM), obsługę zdarzeń generowanych przez użytkownika i weryfikację poprawności danych wprowadzanych do formularza.

Dzięki książce "Head First JavaScript. Edycja polska" poznasz JavaScript w nietypowy, a przy tym bardzo skuteczny sposób. Ponieważ została ona napisana w oparciu o najnowsze teorie uczenia się, błyskawicznie przyswoisz sobie wiedzę o tym języku. Nauczysz się osadzać kod JavaScript w dokumentach HTML, przetwarzać dane i sterować wykonywaniem skryptu za pomocą konstrukcji warunkowych. Dowiesz się, jak korzystać z obiektowego modelu dokumentu, tworzyć i obsługiwać pliki cookie oraz procedury obsługi zdarzeń. Poznasz także techniki programowania obiektowego i sposoby wykrywania czy usuwania błędów. Przeczytasz również o technologii AJAX, opierającej się na języku JavaScript. Podstawowe elementy JavaScript Praca ze zmiennymi Interakcja z przeglądarką Wyrażenia warunkowe i pętle Organizacja kodu i korzystanie z funkcji Obiektowy Model Dokumentu Obiekty w JavaScript Testowanie skryptów Wykorzystanie JavaScript w technologii AJAX

Twój czas jest cenny -- wykorzystaj go na poznanie JavaScript z pomocą nowoczesnych metod nauki!

Informacje dodatkowe o Head First JavaScript. Edycja polska:

Head First JavaScript. Edycja polska - opinie o książce

Ajax. Niezbędnik projektanta dynamicznych aplikacji
Michael Morrison0
Okładka ksiązki - Ajax. Niezbędnik projektanta dynamicznych aplikacji

Wykorzystaj gotowe rozwiązania w technologii AJAX! Jak wykorzystać technologię AJAX? Jak wykonać najczęściej spotykane zadania? Jak zwiększyć interaktywność...