Hellblazer. Tom 8

Kolejny tom opowieści o Hellblazerze, drugi z trzech autorstwa Jamiego Delano. Tym razem John Constantine, dążąc do osiągnięcia wewnętrznego spokoju, zburzonego stałym obcowaniem z duchami i demonicznymi stworzeniami, stara się nawiązać kontakty z żywymi ludźmi. Przystępuje do komuny hipisów i wraz z nimi przemierza kraj. Jednak nawet tu dosięga go mroczne przeznaczenie. Chcąc nie chcąc ponownie musi walczyć, aby piekielne moce nie zawładnęły światem.

Autorem scenariusza tego tomu jest pierwszy scenarzysta serii Jamie Delano (,,Animal Man"), natomiast za rysunki odpowiadają m.in. Richard Piers Rayner (,,Doktor Fate") i Mark Buckingham (,,Baśnie"). ,,Hellblazer" to najdłużej ukazująca się seria Vertigo (1988-2013). Na przestrzeni lat scenariusze przygód Johna Constantine'a pisało wielu znanych autorów, m.in. Garth Ennis, Paul Jenkins, Warren Ellis, Brian Azzarello, Neil Gaiman czy Grant Morrison.

Informacje dodatkowe o Hellblazer. Tom 8:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-11-18, Ocena: 5, Przeczytałem,

JOHN I LUDZIE

Wydawanie ,,Hellblazera" Jamiego Delano trwa. Zbiorcze albumy z tej serii miały co prawda skończy się po wydaniu runów Azzarello, Ennisa i Ellisa, ale wydawca zdecydował się - i chwała mu za to - dorzucić do tego klasyczne zeszyty Delano. Zeszyty, które wyjaśniły nam wiele luk w opowieści i stanowią pomost między ,,Saga o Potworze z Bagien" i ,,Hellblazerem" Grtha Ennisa. A przede wszystkim są po prostu kawałem rewelacyjnego komiksu dla dojrzałych czytelników, który poznać jest warto o wiele bardziej, niż można by sądzić.

Ileż można znieść ciągłych walk z duchami, demonami i innymi bytami nadprzyrodzonymi? Nawet ktoś taki, jak John Constnatine, cyniczny paranormalny detektyw, może mieć dość. Dlatego teraz postanawia odetchnąć od swojej misji i znaleźć się bliżej ludzi i człowieczeństwa. Czy jednak wstąpienie do komuny u wyprawa przez cały kraj pozwolą mu znaleźć ukojenie, czy jednak mroczne siły upomną się o swoje, a John znów będzie musiał zawalczyć o losy naszego świata?

Lucky Luke kontra Pinkerton
Okładka ksiązki - Lucky Luke kontra Pinkerton

Lucky Luke, słynny pogromca bandytów, jest największą legendą Dzikiego Zachodu... ale tylko do czasu, gdy pojawia się Allan Pinkerton. Jego doskonale zorganizowana...

100 Fiszek. Niemiecki w podróży
Okładka ksiązki - 100 Fiszek. Niemiecki    w podróży

Niemiecki Fiszki 100 W podróży to wygodny zestaw 100 słówek i wyrażeń najbardziej przydatnych w podróży. Dzięki fiszkom bez problemu zrobisz zakupy, zamówisz...