Herkules agent międzygalaktyczny. Małgosia, dziewczynka z lodówki. Tom 1

Pierwszy tom zabawnej opowieści science fiction o Herkulesie i Marlonie - uczniach kosmicznej akademii szkolącej przyszłych agentów mających chronić dzieci w całej galaktyce. Niestety na razie przyjaciele są najgorszymi uczniami w szkole... W czasie jednego z zadań spotykają Małgosię - bardzo dziwną ziemską dziewczynkę, która zamyka się w lodówce i garściami pożera kostki lodu. Czy uda im się pomóc Małgosi i zdać do kolejnej klasy w szkole agentów? Jedno jest pewne: czeka ich ciężka przeprawa... Autorem scenariusza tej międzygalaktycznej historii jest belgijski scenarzysta komiksowy i dramaturg Vincent Zabus (,,Le Monde selon François"), a zilustrował ją Antonello Dalena, znany polskim czytelnikom m.in. z serii ,,Ernest i Rebeka" oraz ,,Smerfy i świat emocji".

Informacje dodatkowe o Herkules agent międzygalaktyczny. Małgosia, dziewczynka z lodówki. Tom 1:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2022-10-26
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Hercule agent intergalactique 1

Kup książkę Herkules agent międzygalaktyczny. Małgosia, dziewczynka z lodówki. Tom 1

Herkules agent międzygalaktyczny. Małgosia, dziewczynka z lodówki. Tom 1 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2022-11-15, Ocena: 6, Przeczytałem,

Popkulturowy Kociołek:

Od pierwszej strony mamy tutaj do czynienia z bardzo przyjemną, dobrze skonstruowaną (ale zarazem prostą) kosmiczno-humorystyczno-przygodową historią, kierowaną głównie do młodszego czytelnika. Lekkie żarty i przygodowa otoczka są tutaj priorytetem, na której twórca buduje o wiele bardziej złożoną historię. Opowieść, w której znalazło się również trochę miejsca na bardziej dramatyczne i zaskakujące fragmenty.

Pochłaniając kolejne strony albumu, czytelnik coraz lepiej poznaje dobrze wykreowanych bohaterów, zanurza się w mocno zwariowanym świecie i uświadamia sobie, że nie wszystko dotyczące postaci jest piękne, zabawne i beztroskie. Za zachowaniem Małgosi kryją się bowiem wielkie niepokoje i emocje. Vincent Zabus stara się poruszyć tu kilka trudniejszych kwestii, tak aby album stał się dla odbiorcy nie tylko dawką dobrej rozrywki, ale również dał mu troszkę do myślenia. Nie jest to oczywiście element nadmiernie rozbudowany, ale zdecydowanie powinien on poruszyć emocje młodego odbiorcy.

Rembrandt
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Rembrandt

Album ten powstał w związku z wystawą, poświęconą rysunkom i rycinom Rembrandta w zbiorach polskich, jaką Muzeum Narodowe w Warszawie przygotowało z okazji...

Fizyka. Cz. 3. Liceum
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Fizyka. Cz. 3. Liceum

*Fizyka jądrowa i jej zastosowania *Budowa i ewolucja Wszechświata *Jedność mikro- i makroświata. Publikacja zawiera rozwiązania zadań krok po kroku do...