Hiena z Kaprovicz

Jak mówi stare elfie powiedzenie: „Gdzie człowiek, tam rodzi się chaos”. Chaos nazywający się Kornelia Azatka.

Nie od razu po przyjeździe do nowej pracy na stanowisko zarządcy Nekropola człowiek dowiaduje się o tych, zdawałoby się, tylko kilku niedomówieniach. Nekro to śmierć! Nell nie jest zarządcą bogatych i wpływowych staruszków, ale hieną cmentarną. Na dodatek Kaprovicze to miasto pełne elfów, a Nekropole jest elfim cmentarzem. I umarlaki żyją! Nell wpada w tarapaty tuż po przyjeździe do Kaprovicz, myląc korytarze w Urzędzie Miasta. Elfy nie są dobre i przyjazne, nawet nie są podobne do elfów Tolkiena. Są wredne, wyrachowane i dzielą się klasowo. To podli uwodziciele jak Vincent Zura; pyskate feminelfki jak Iwra Lasocka; i królowe ciemności niczym Liv – jedna z tych ubóstwianych sióstr: „Ooo… Ultarty…”, do tego przefarbowana czarownica.

Przygody Nell rozpoczyna pasmo przezabawnych sytuacji: zostaje miejscową swatką, jest kilkakrotnie porywana, popada w niełaskę księżniczek szlacheckich, wdając się w liczne bójki nieprzystające urzędnikowi publicznemu, i urządza najpiękniejsze popijawy na elfim cmentarzu. Credo hieny cmentarnej brzmi: „Przetrwać, gdy hiena jest na samym końcu hierarchii bytności”. Nie jest przecież winą Nell to, że nikt nie przygotował ludzi w zakresie elfickiego savoir-vivre i nie wyjaśnił, dlaczego pocałunki wszystkich elfów smakują truskawkami z bitą śmietaną. Opowieść o Nell – niefrasobliwej hienie cmentarnej, która swoim ludzkim poczuciem humoru wprowadza nieład do uporządkowanego elfiego świata.

Informacje dodatkowe o Hiena z Kaprovicz:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2024-03-15

Kup książkę Hiena z Kaprovicz

Hiena z Kaprovicz - opinie o książce

[Reklama] WasPos

Patronat medialny

Czy można sobie samemu na własne życzenie skomplikować życie? Oczywiście, że tak. Najlepszym dowodem na to jest najnowsza powieść Eweliny Marii Mantyckiej.
   Autorka przenosi czytelnika oczyma wyobraźni do Kaprovicz. To krainy, gdzie wszystko jest możliwe. To właśnie tu jest magia. To właśnie tu do głosu dochodzą między innymi elfy i czarownice. A w sam środek tego zupełnie nieznanego świata, zasad tutaj panujących, wkracza zadziorna, niepokorna buntowniczka. Człowiek! Kobieta, która zostaje hieną cmentarną!
   Och, ale się pysznie ubawiłam! Ta historia wciąga. Dosłownie zasysa. Z każdej strony wypływa ogrom emocji i różnorakich wrażeń. Wyobraźnia wariuje i zasysa wszystko jak gąbka by nie pominąć choć kropelki tej fascynującej fabuły.
   Jestem pod ogromnym wrażeniem dopieszczenia tej lektury. Każdy kolejny wątek został rozbudowany na maksa. Kreacja bohaterów na szóstkę - a trochę ich się tutaj nazbierało, heheh. Nella jest cudowna. Unikalna i naprawdę niefrasobliwa. Jej odwaga i wola poprawy jakości życia budzi podziw. Nieprzewidywalna i nieoczywista - lubi zaskakiwać czytelnika w najmniej oczekiwanym momencie. A to lubię. Bardzo.
    Bajkowy klimat. Czuć tę wyjątkowość. Ciepła, urocza, zabawna. Taka właśnie jest ta książka fantasy. Ale żeby nie było zbyt lekko i słodko autorka umiejętnie lawiruje pomiędzy cięższymi zagadnieniami, tak bardzo podobnymi do współczesności.
   Kolejny plus za nawiązanie do miejscowości autorki. Fajny pomysł i moim zdaniem trafiony w punkt.
   Co tu mogę jeszcze napisać. Jestem tą książką dosłownie oczarowana. Autorka z niebywałą lekkością porusza się w wybranej przez siebie tematyce. Dostarcza emocji i skutecznie odrywa od rzeczywistości przenosząc do realiów, do jakich osobiście odważyłabym się choć chwilowo przenieść.

Polecam

▪️▪️▪️
#ewelinamariamantycka #hienazkaprovicz #waspos #patronatmedialny #patronatmedialnyzłotowłosejiksiążki #recenzja #wyzwaniegranicepl #bookforyou #literaturakobieca #czytampolskie #czytamlegalnie #bookstagram #książkowo #książkohilizm #bookaddict #czytamwszędzie #allthebooks #zksiążkąwkadrze #amreading #powieść #booking #czytamsercem #booksmylove #booktography #instaksiążka #bookart #książkidlakobiet #fantasy #fantastyka

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2024-03-19, Ocena: 6, Przeczytałam,

🧝N I E S A M O W i T A🧝
„Hiena z Kaprovicz” to książka,która potrafi przenieść czytelnika w świat,który żyje swoim życiem i zasadami.Gdy Nell przekroczą bramy Kaprovicz natychmiast czuje magię.To powoduje,że z przyjemnością zamieszkałabym w tej krainie.
🧝Dokładnie opisy oraz pojawiające się nowi bohaterowie sprawiali,że obawiałam się trochę o naszą bohaterkę.Nie zawsze elfy są przyjazne,aby zrealizować swoje cele!

🧝Nell stając przed nowym zadaniem pokazuje,że mimo człowieczeństwa potrafi zdziałać cuda!Początkowo jej zdezorientowanie wykorzystywano,lecz miała oparcie w dobrych elfach,którzy chcą zmian!

🧝Kaprovicz to magiczna kraina w której każdy chciałby się znaleźć.Przejrzyste zasady oraz piękno tego miejsca powodują,że czuć nieskażone miejsce przez ludzi.Autorka sprawia nie lada frajdę z tą opowieścią!Dzięki opisom z łatwością mogłam wyobrazić sobie Kaprovicz oraz elfy w nim żyjące.To daje ogromnego plusa tej powieści! Jest nie tylko magicznie,ale również bardzo dynamicznie.Akcja nigdy nie zwalnia,a piętrzące się kłopoty bohaterki nie kończą się.!

🧝Jestem oczarowana poznanymi Kaproviczami,które pokochałam całą sobą i już wyczekuję dalszych losów Nell oraz mieszkańców tej krainy.

🧝Jest to idealna powieść dla osób kochających magiczne miejsca wraz z ciekawymi elfami.
Koniecznie przeczytajcie książkę❣
P O L E C A M

Duszący zapach bzu
Ewelina Maria Mantycka 0
Okładka ksiązki - Duszący zapach bzu

Kontynuacja losów rodziny z ulicy Ogrodowej. Fabian i Lilka próbują zbudować swój związek na kruchym fundamencie zaufania. Przesuwają granice o tyle, o...

Good Boy. Bajka o zniszczonym chłopcu
Ewelina Maria Mantycka0
Okładka ksiązki - Good Boy. Bajka o zniszczonym chłopcu

"Dobry chłopiec. Zła bajka. Złe decyzje w dobrym życiu.” Można być królem estrady i stracić wszystko. Z-King z dnia na dzień zniknął z mediów...