Historia bez cenzury. Świry u władzy

Tom 6 cyklu Historia bez cenzury

Świry u władzy? Brzmi znajomo!

OSTRZEŻENIE!

Książka zawiera treści nieodpowiednie dla dzieci oraz kontrowersyjne skróty myślowe. Jeśli jest to dla ciebie poważny problem, zrezygnuj z dalszego czytania... chociaż pewnie będziesz żałować.

Myśleliście, że na własnego władcę, króla, prezydenta czy tam cesarza wybiera się najlepszego ziomka? Uczciwego, troskliwego misia, który zadba o dobro wszystkich, sprawiedliwie rozsądzi spory i równo podzieli kasę?

Nic bardziej mylnego! Najwięksi władcy w historii to były prawdziwe świry. Dobro i szczęście innych to ostatnia rzecz, która przyszłaby im do głowy. A co im się w takim razie kołatało po tych pokręconych łepetynach? Przeczytajcie, bo doprawdy ciężko w to uwierzyć!

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Historia bez cenzury. Świry u władzy:

Historia bez cenzury. Świry u władzy - opinie o książce

Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2023-01-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Szósta części "Historii bez cenzury", jednej z moich ulubionych serii. Jak dla mnie tom "Świry u władzy" nie okazał się aż tak dobry jak poprzednie części. Uwielbiam poczucie humoru autora i sposób w jaki opowiada o historii, czyli przystępny i ciekawy, ale o Hitlerze, Stalinie, Ludwiku XIV, Iwanie Groźnym napisano już chyba wszystko, więc odrobinę zawiało mi nudą.   Natomiast podobały mi się rozdziały, które dotyczyły postaci nie aż tak popularnych jak wymienieni powyżej, czyli o Czyngis-Chanie, Władzie Palowniku, który był inspiracją dla Brama Stokera, gdy tworzył "Draculę", czy Che Guevarze (są osoby, które noszą koszulki z jego podobizną, a odpowiadał on za śmierć wielu tysięcy ludzi).

Oczywiście warto sięgnąć po "Historię bez cenzury" zarówno po "Świrów u władzy", jak i wcześniejsze tomy. Mój ulubiony to ten o Średniowieczu.

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2022-07-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 2022, Mam, Historyczne,
Historia bez Cenzury 1 (wyd 2022)
Wojciech Drewniak0
Okładka ksiązki - Historia bez Cenzury 1 (wyd 2022)

OSTRZEŻENIE! Książka zawiera treści nieodpowiednie dla dzieci oraz kontrowersyjne skróty myślowe. Jeśli jest to dla Ciebie poważny problem, zrezygnuj...

Historia bez cenzury 3, wyd 2022
Wojciech Drewniak0
Okładka ksiązki - Historia bez cenzury 3, wyd 2022

Do trzech razy sztuka! Byli polscy władcy, były wielkie koksy... Nadszedł czas na trzecią część serii! Oto przed wami II Wojna Światowa bez cenzury...