Historia bez cenzury

Tom 1 cyklu Historia bez cenzury

Jeśli jest to dla Ciebie poważny problem, zrezygnuj z czytania... chociaż pewnie będziesz żałować.

"Po co ta książka, skoro wszystko jest w internetowym programie? Tak się składa, że nie wszystko. Nie da się w piętnastominutowym odcinku opowiedzieć o jakimś władcy od początku do końca. Wiele ciekawych i ważnych rzeczy musimy sobie darować. W tej książce dostajecie Historię Bez Cenzury w wersji full wypas. Nie było żadnych ograniczeń długości tekstu. Mogłem pisać do momentu, aż poczułem: ,,Ok, Wojtas, to chyba wszystko"."

Wojtek Drewniak

Informacje dodatkowe o Historia bez cenzury:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2016-04-27
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-240-3452-9

Kup książkę Historia bez cenzury

Historia bez cenzury - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mada013
Mada013
Przeczytane:2017-07-09, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, 26 książek w 2017 ,
Historia Polski opisana w bardzo przystępny i zabawny sposób. Można nauczyć się dużo więcej niż z podręczników.

Bardzo ciekawa i wciągająca. Jeśli ktoś lubi styl i humor na filmach Pana Drewniaka to książką będzie zachwycony. Polecam serdecznie.

Nigdy nie przepadałam za historią. Było to spowodowane raczej brakiem zaangażowania nauczycieli w jej przekazanie. Kazano nam się uczyć dat i faktów na "blachę", a większość ciekawostek pomijano. Kiedy poznałam kanał "Historia bez cenzury", zakochałam się w historii, nie tylko naszej. Informacje przekazywane są w sposób niesamowicie oryginalny- łopatologicznie, tak, żeby każdy był w stanie coś zapamiętać. Nic więc dziwnego, że postanowiłam zakupić książkę. I nie żałuję. Pomimo, że już dawno skończyłam szkołę, czytałam ją z niesamowitym zainteresowaniem, okazuje się, że nasza historia jest niesamowicie ciekawa.

Avatar użytkownika - anka920
anka920
Przeczytane:2020-03-19, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2020,

Historia przekazana w przystępny sposób. Ciekawostki, o których mało kto wiedział. Aż dziwne że w szkole nie lubiłam historii chociaż potrafi być tak ciekawa.

Spis treści:

1.Władca z jajami - Boolesław Chrobry 2. Na krzywy ryj - Bolesław III Krzywousty 3. Bigamista Wielki - Kazimierz III Wielki 4. Władzek - Niedźwiadek - Władysław II Jagiełło 5. Jagielloński twardziel - Kazimierz IV Jagiellończyk 6. Ruski koszmar - Stefan Batory 7. Rycerz, który został królem - Jan III Sobieski 8. Jebaking - August II Mocny 9. Ciota na tronie - Stanisław August Poniatowski 10. JP na 102% - Józef Piłsudski
Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2022-09-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 2022, Historyczne, Mam,
Historia bez cenzury. Średniowiecze bez trzymanki
Wojciech Drewniak0
Okładka ksiązki - Historia bez cenzury. Średniowiecze bez trzymanki

Zakute łby, publiczne egzekucje, tortury, Wikingowie i krucjaty  Nie musisz chodzić do szkoły, ale możesz paść ofiarą epidemii. Albo porwą cię Tatarzy...

Historia Bez Cenzury. Polskie koksy
Wojciech Drewniak0
Okładka ksiązki - Historia Bez Cenzury. Polskie koksy

OSTRZEŻENIE! Książka zawiera treści nieodpowiednie dla dzieci oraz kontrowersyjne skróty myślowe. Jeśli jest to dla Ciebie poważny problem, zrezygnuj z...