Historia muzyki dla dzieci

Książka twórców nagradzanej Historii obrazów dla dzieci.

Wybierz się w muzyczną podróż dookoła świata i poznaj kompozytorów i wykonawców wspaniałych utworów różnych epok. Jest tak wiele sposobów tworzenia i wykonywania muzyki, i to na najrozmaitszych instrumentach - perkusji czy didgeridoo, sitarze czy syntezatorze, tamburynie czy tubie - wszyscy więc możemy dołączyć i przekazywać, co nam w sercu gra!

Historia muzyki dla dzieci zabiera czytelników w muzyczną podróż dookoła świata, w której spotkają wielu kompozytorów i wykonawców. Od Bacha do Billie Eilish, od Mozarta do Miriam Makeby- artystów tych łączy miłość do muzyki. Szukając odpowiedzi na ważne pytania: Czym jest muzyka i dlaczego ją tworzymy? - autorzy wychodzą poza zachodni kanon i odkrywają wiele ekscytujących sposobów jej komponowania, słuchania, nagrywania oraz przekazywania z pokolenia na pokolenie.

Książka zawiera playlistę z utworami, których możesz słuchać w trakcie lektury (i nie tylko)

Informacje dodatkowe o Historia muzyki dla dzieci:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2021-08-10
Kategoria: Edukacyjne
Tytuł oryginału: A History of Music for Children

Kup książkę Historia muzyki dla dzieci

Historia muzyki dla dzieci - opinie o książce

Historia muzyki dla dzieci
Rose Blake, Mary Richards, David Schweitzer
Dom Wydawniczy Rebis @dom_wydawniczy_rebis

Wybierzemy się w muzyczną podróż dookoła świata i poznajmy kompozytorów i wykonawców wspaniałych utworów różnych epok.

Jest tak wiele sposobów tworzenia i wykonywania muzyki, i to na najrozmaitszych instrumentach tych znanych i tych mniej znanych a równie pięknych– perkusji czy didgeridoo, sitarze czy syntezatorze, tamburynie czy tubie – wszyscy więc możemy dołączyć i przekazywać, co nam w sercu gra.

Historia muzyki dla dzieci zabiera każdego czytelnika - i dziecko i rodzica - w muzyczną podróż dookoła świata, w której spotkają wielu kompozytorów i wykonawców. Od Bacha do Billie Eilish, od Mozarta do Miriam Makeby- artystów tych łączy miłość do muzyki.

Wspólne rodzinne tańce przy załączonej playliście zaproponowanej przez Davida Schweitzera to przepis na radosne, udane rodzinne popołudnie.

Uwielbiam muzykę, słucham jej często, chodzę na chór i jest to dla mnie bardzo wartościowa książka. Dowiedziałam się z niej bardzo dużo, ciekawych rzeczy.

Na końcu znajduje się bardzo przydatny słowniczek pojęć.

Uwielbiam takie książki! Pełna ciekawostek, prosta i wartościowa.