Historia nowego nazwiska

Tom 2 cyklu Cykl neapolitański

Lila i Helena mają po szesnaście lat i obie czują, że znalazły się w ślepym zaułku. Lila dopiero wyszła za mąż, ale przyjęcie nazwiska męża wiąże się dla niej z utratą własnej tożsamości. Elena to wzorowa uczennica, ale właśnie podczas ślubu przyjaciółki odkrywa, że nie czuje się dobrze ani w dzielnicy, ani poza nią. Podczas burzliwej młodości dziewczęta czasami gubią się i ponownie odnajdują.. A wszystko w scenerii Neapolu, Włoch, które powoli nabierają alarmujących i dobrze znanych cech.

Informacje dodatkowe o Historia nowego nazwiska:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2015-03-25
ISBN: 978-83-7999-177-8

Kup książkę Historia nowego nazwiska

Historia nowego nazwiska - opinie o książce

,,Historia nowego nazwiska", Elena Ferrante

Ciąg dalszy historii dwóch przyjaciółek oraz ich neapolitańskich kolegów. Bohaterowie są już w wieku, w którym podejmuje się najważniejsze decyzje życiowe - pierwsze związki, zauroczenia, rodzina, praca.

Autorka pięknie ukazuje też przełom w historii Włoch - zarówno polityczny jak i światopoglądowy. Edukacja przestaje już być dostępna jedynie dla mężczyzn, coraz więcej do powiedzenia mają kobiety. Spełnieniem kobiety nie musi już być jedynie rodzina, może się także kształcić i na tym tle odnosić sukcesy. Zmiany te są pięknie ukazane poprzez wybory życiowe Eleny i Lili.

Pierwsza część była godna polecenia... To nie wiem co już powiedzieć przy tej! Zdecydowanie, jeszcze bardziej!

Avatar użytkownika - lady_foe
lady_foe
Przeczytane:2018-08-23, Ocena: 5, Przeczytałam, Książki XXI wieku, 26 książek 2018,

Powieść o przyjaźni Lili i Lenu nabiera tempa i staje się bardziej dynamiczna. Ich drogi się rozchodzą. Lila wciąż tkwi w nieszczęśliwym małżeństwie, a Lenu dalej się uczy. Pozostają jednak w kontakcie, z coraz większymi przerwami. Książkę czyta się rewelacyjnie, a zakończenie powoduje, że od razu sięgam po kolejny tom.

Avatar użytkownika - Olena
Przeczytane:2019-02-15, Ocena: 5, Przeczytałem,
Historia ucieczki
Elena Ferrante0
Okładka ksiązki - Historia ucieczki

Elena i Lila, przyjaciółki znane czytelnikom z Genialnej przyjaciółki i Historii nowego nazwiska, to młode kobiety. Bardzo szybko musiały...

Córka
Elena Ferrante0
Okładka ksiązki - Córka

,,Ta powieść to olbrzymi sukces ... Delikatna, ale śmiała, precyzyjna, ale ulotna, ostra niczym nóż, ale kojąca niczym balsam". La Repubblica  ...