Już jest! Drugi sezon serialu Genialna przyjaciółka obejrzycie w internecie!

Data: 2020-02-10 21:32:37 Autor: Sławomir Krempa

Już 11 lutego 2020 zadebiutuje 2. sezon serialu opartego na powieściach Elleny Ferrante z cyklu neapolitańskiego. Gdzie możemy go obejrzeć? Co trzeba wiedzieć o produkcji?

Czytaj także: Co nowego w HBO GO w lutym 2020?

Obrazek w treści

Genialna przyjaciółka - 2. sezon – opis serialu i zwiastun

W pierwszym sezonie serialu Genialna przyjaciółka poznaliśmy dwie przyjaciółki, Lilę i Elenę, obserwowaliśmy ich dzieciństwo i dojrzewanie. Drugi sezon opowiada o ich dalszych losach. Szestastolatki pogrążone są w bezbrzeżnej nudzie. Lila wyszła za mąż i jest przekonana, że przyjmując nazwisko męża, utraciła własną tożsamość. Elena świetnie się uczy, ale brakuje jej szczęścia. Przypadkowe spotkanie z chłopakiem, który był ich sąsiadem w dzieciństwie może położyć kres ich przyjaźni. Gdy Lila otwiera własny sklep obuwniczy w Neapolu, Elena uczy się, by zawalczyć o lepszą przyszłość i wyrwać z doskonale znanego otoczenia. Czy faktycznie ich drogi nigdy już się nie zejdą? 

W serwisie YouTube można obejrzeć zwiastun drugiego sezonu serialu Genialna przyjaciółka:

Genialna przyjaciółka - 2. sezon - twórcy

Scenarzyści drugiego sezonu serialu Genialna przyjaciółka to pisarka Elena Ferrante, Francesco Piccolo, Laura Paolucci oraz Saverio Costanzo. Producentami wykonawczymi są ceniony reżyser Paolo Sorrentino (Wielkie piękno, Nowy papież) i Jennifer Schuur. Serial reżyserują Saverio Costanzo oraz Alice Rohrwacher.

Genialna przyjaciółka - 2. sezon - kiedy premiera? gdzie obejrzeć?

Podobnie jak w przypadku pierwszego sezonu, zanim serial „Genialna przyjaciółka" wyemitowany zostanie w telewizji, będzie można obejrzeć go w serwisie HBO GO. Pierwsze dwa odcinki udostępnione zostały widzom 11 lutego 2020. Kolejne pojawiać się będą co tydzień, po dwa. Łącznie drugi sezon produkcji obejmował będzie 8 odcinków. Emisja serialu na antenie stacji HBO rozpocznie się dopiero 24 marca 2020 roku. 

Genialna przyjaciółka - 2. sezon - książka

Pierwszy sezon serialu stanowił ekranizację książki Eleny Ferrante Genialna przyjaciółka. Drugi sezon obejmuje wydarzenia opisane w powieści Historia nowego nazwiska.

Książkę tę kupić możecie w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Historia nowego nazwiska
Elena Ferrante0
Okładka książki - Historia nowego nazwiska

Lila i Helena mają po szesnaście lat i obie czują, że znalazły się w ślepym zaułku. Lila dopiero wyszła za mąż, ale przyjęcie nazwiska męża wiąże się dla...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo