Co nowego na HBO GO w lutym? Premiery filmów i seriali

Data: 2020-02-02 17:50:46 Autor: pobarski

Wraz z nowym miesiącem, w serwisach streamingowych pojawiają się kolejne, nowe produkcje. Co tym razem przygotowali twórcy platformy HBO GO? Sprawdźcie nowości lutego poniżej!

Obrazek w treści

Jeśli korzystacie z internetowych serwisów oferujących seriale i filmy, nie możecie narzekać na brak premier. Wczoraj pisaliśmy dla was o nowościach lutego na Netflixie, a dziś prezentujemy najnowszą ofertę HBO GO.

Co warto zobaczyć w tym miesiącu?

Ekranizacje książek na HBO GO w lutym

Fani literatury przede wszystkim powinni poznać ekranizacje cenionych powieści, które pojawią się w tym miesiącu na platformie HBO. Już 11 lutego pojawi się drugi sezon serialu Genialna przyjaciółka, który powstał na kanwie czterech powieści Eleny Ferrante.

Kolejną produkcją wartą zobaczenia to najnowszy serial kryminalny pt. Zero zero zero, który jest ekranizacją książki pod tym samym tytułem autorstwa Roberta Saviano. W Zero zero zero przedstawiona zostanie historia gangów walczących o wpływy na czarnym rynku.

Nie można zapomnieć także o jednym z najchętniej oglądanych seriali  w ostatnim czasie – ekranizacji powieści Outsider Stephena Kinga. Chociaż premiera pierwszego odcinka serialu była już w styczniu, to nadal co tydzień na platformie HBO pojawia się kolejna część serialu. Wszystkie informacje na temat serialu oraz jego recenzję możecie przeczytać w naszym serwisie.

Kolejne nowe odcinki pojawiają się też dla drugiego sezonu serialu Babylon Berlin. Ten serial kryminalny stworzony został na podstawie książki Volkera Kutschera i przedstawia losy policjanta, którego śledztwo doprowadza do wielkiej intrygi korupcyjnej.

Czytaj także: Najpiękniejsze cytaty o miłości

Spośród filmów na specjalną uwagę zasługuje natomiast z całą pewnością Romeo i Julia: Poza słowami, czyli najnowsza adaptacja jednej z najpopularniejszych na świecie sztuk Williama Szekspira. Romeo i Julia jest nowym spojrzeniem na szekspirowskie dzieło w wykonaniu brytyjskiego The Royal Ballet.

HBO GO luty 2020 – nowe seriale i filmy

 

W lutym na platformie HBO GO pojawi się sporo nowych tytułów. Zarówno seriale, jak i filmy pojawiają się co kilka dnia, a fani dobrych produkcji z całą pewnością zadowolą się nie tylko z njansozwych produukcji, ale także znanych już filmów sprzed paru lat. Oto nowości lutego na HBO GO:

Magicy sezon IV – 1 lutego 2020

Magicy to czwarty sezon serialu na podstawie książek fantasy Leva Grossmana. Serial przedstawia losy młodego mężczyzny, który niespodziewania trafia do… szkoły magii. Tam natomiast dowiaduje się, że jedna z jego ulubionych książek z młodości zagraża ludzkości, bo jej fabuła może się ziścić!

Geneza – 1 lutego 2020

W filmie Geneza przedstawione zostają losy trójki nastolatków – Guillaume’a, Charlotte oraz Felixa. Chociaż różni ich wiek i sposób życia, cała trójka zaczyna dorastać i odkrywać znaczenie… miłości. Geneza to opowieść o dojrzewaniu, odkrywaniu własnej seksualności oraz panowaniu nad własnymi uczuciami.

Hardkor Disko – 1 lutego 2020

Hardkor Disko to polski dramat z 2014 roku, który przedstawia losy Marcina – młodego mężczyzny przeprowadzającego się do Warszawy. W dużej metropolii poznaje Olę, córkę bogatej rodziny, z hedonistycznym podejściem do życia. Zafascynowana Marcinem Ola zaprasza chłopaka do swojego świata, pełnego drogich używek i zakrapianych alkoholem imprez artystycznej bohemy. Dziewczyna nie zdaje sobie jednak sprawy, że Marcin przyjechał do stolicy w konkretnym celu. By się zemścić.

Hotel Mumbaj – 2 lutego

Hotel Mumbaj to oparta na faktach produkcja, która przedstawia losy hotelu Taj Mahal Palace w Bombaju, który w listopadzie 2008 roku został zaatakowany przez islamskich terrorystów. W produkcji przedstawione zostaną losy uwięzionych w hotelu gości i pracowników, którzy muszą zrobić wszystko, by przetrwać.

Twórcy produkcji skierują uwagę widza zwłaszcza na kilku bohaterów – pracowników hotelu: szefa kuchni i kelnera, którzy zdecydują się poświęcić wiele, by uratować gości. Natomiast dwójka turystów – David (Armie Hammer – Tamte dni, tamte noce) oraz Zahra (Nazanin Boniadi – Homeland) będą musieli zachować zimną krew, by ochronić przed śmiercią swoje małe dziecko.

Tazzeka – 2 lutego

Tazzeka to historia młodego marokańskiego kucharza Eliasa, który całe swoje doświadczenie zdobył dzięki wiedzy przekazywanej przez utalentowaną w kuchni babcię. Mężczyzna jako nielegalny imigrant trafia z Maroka do Francji, gdzie próbuje w Paryżu swoich sił w gastronomii. I choć nie będzie to łatwe, to Elias wraz z pomocą przyjaciela zrobi wiele, by zrealizować swoje marzenia.

Kraina cudów – 2 lutego

Las jest pełen starych drzew i dzikich, nieprzyjaznych zwierząt? Nie dla June, głównej bohaterki Krainy cudów. W nowej animowanej produkcji ośmioletnia dziewczynka trafia do lasu, gdzie odkrywa… ukryte wesołe miasteczko prowadzone przez wesołe i mówiące zwierzęta. Kiedy jednak istnieniu miasteczka zagraża niebezpieczeństwo, dziewczynka wraz z przyjaciółmi wyrusza mu na ratunek!

A może Adolf? – 3 lutego

Czy planowanie narodzin dziecka to tylko przyjemne chwile? Jak się okazuje, niekoniecznie. Kiedy Stephan i Elisabeth zapraszają swoje dzieci na rodzinny obiad, niewiedzą jeszcze, że pytanie o przyszłe imię dla ich wnuka sprawi, że cała rodzina zacznie się kłócić. Kiedy bowiem przyszli rodzice rzucają pomysł: "A może Adolf?", pomiędzy kolejnymi posiłkami rozpoczynie się wielka rodzinna awantura pełna niewypowiedzianych do tej pory pretensji.

McMiliony, odc. 1 - 4 lutego

McMiliony to nowy serial dokumentalny, w którym przedstawione zostaną losy byłego stróża prawa zatrudnionego przez sieć McDonald’s, który miał sprawować opiekę nad organizowaną przez restauracje loterią Monopoly. Niespodziewanie, były policjant pod nieuwagę pracodawcy wykradł z firmy miliony dolarów.

Szczypta romansu – 6 lutego 2020

Szczypta romansu to film telewizyjny, którego akcja dzieje się w kulinarnym klimacie. Tym razem ukazane zostają losy  Carly i Jasona, którzy po raz pierwszy spotykają się w szkole kulinarnej. Tam nawiązują romans, jednak szybko tracą ze sobą kontakt. Po latach spotykają się w jednym z programów kulinarnych gdzie są dla siebie przeciwnikami.

Między nami bliźniętami - 7 lutego 2020

W Między nami bliźniętami ukazane zostaje rodzeństwo – Maggie oraz Milo są bliźniętami, jednak od wielu lat nie są blisko siebie. Mieszkają na dwóch różnych krańcach kraju, każde z nich wykonuje inny zawód i inaczej realizuje swoje życie. Niespodziewanie po latach zmuszeni zostają do odbudowania zaniedbanych rodzinnych relacji.

Kopciuszek – 8 lutego

Kopciuszek to znana reinterpretacja klasycznej baśni o Kopciuszku z gwiazdorską obsadą. Kolejny raz na ekranach zobaczymy osieroconą, piękną, lecz niedocenioną Ellę, która okrutnie traktowana jest przez macochę oraz swoje przyrodnie siostry. Niespodziewanie dziewczyną zaczyna interesować się piękny książę.

Współczesna rodzina XI, odc. 1 – 9 lutego 2020

9 lutego na ekranach zobaczyć będzie można już jedenasty sezon kultowego serialu komediowego Współczesna rodzina, który przedstawi losy jednej z największych amerykańskich telewizyjnych familii. Co tym razem przytrafi się jej członkom?

Rocketman – 9 lutego 2020

Kim był młody Elton John? Na to pytanie odpowiada biograficzna produkcja Rocketman, skupiająca się na pierwszych latach kariery znanego na całym świecie muzyka. Rocketman to nagrodzona Złotym Globem produkcja, która opowiada o losach młodego, nieśmiałego pianisty, który stał się ikoną popkultury.

Najlepsi wrogowie – 9 lutego 2020

W filmie Najlepsi wrogowie przedstawione zostaną losy czarnoskórej Ann Atwater, która w latach 70. w USA walczy o prawa obywatelskie. Niespodziewanie, po pożarze szkoły dla Afroamerykanów, działaczka rozpoczyna negocjacje z C.P. Ellisem, lokalnym liderem Ku Klux Klanu, a pomiędzy nimi zaczyna tworzyć się nieoczywista relacja.

Outsider, odc. 6 – 10 lutego, odc. 7 – 17 lutego

10 lutego na platformie pojawi się szósty odcinek serialu Outsider, który powstał na podstawie powieści Stephena Kinga o tym samym tytule. Produkcja przedstawia losy nietypowego detektywa, który rozpoczyna śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa młodego chłopca.

Dwie godziny od Paryża – 10 lutego

Po piętnastu latach od urodzenia dziecka, matka Sidonie powraca do przeszłości, by odkryć, kto jest ojcem jej córki. Wszystko za sprawą nastolatki, która coraz mocniej docieka, kim jest ojciec. Problem w tym, że sama Sidonie nie ma pewności. Niebawem kobieta zbiera kandydatów na ojca – mechanika, artystę, byłego piłkarza, właściciela klubu nocnego i lekarza, by zrobić im testy na ojcostwo.

Genialna przyjaciółka II, odc. 1-2 – 11 lutego 2020

Najnowszy sezon Genialnej przyjaciółki to adaptacja drugiej książki –  Historia nowego nazwiska. Drugi sezon przedstawia dalsze losy dwóch przyjaciółek – Eleny i Lili oraz ich życiowych perypetii we Włoszech lat 50. W nowym sezonie Lila wychodzi za mąż, jednocześnie jednak ma wątpliwości co do nowej relacji, która łączy ją teraz z mężem. Przyjaciółka Elena natomiast podczas weselnej zabawy uświadamia sobie, że nie pasuje do ludzi, którzy ją otaczają. Niebawem obie młode kobiety trafiają na wakacje do Ischii, gdzie przypadkowo spotykają dawnego znajomego z dzieciństwa. Nino, wówczas młody chłopak, a teraz dobrze rokujący student na uniwersytecie sprawi, że dziewczyny będą musiały przemyśleć, co tak naprawdę jest dla nich ważne. Wkrótce każda z nich odkryje własną ścieżkę życiową, a przyjaciółki niespodziewanie zaczną się od siebie oddalać.

Romeo i Julia: Poza słowami - 13 lutego

Romeo i Julia: Poza słowami to nowa adaptacja znanej sztuki Szekspira. Historia zakochanych młodych ludzi opowiedziana zostanie na nowo, tym razem przez członków brytyjskiej niesamowitej grupy baletowej.

Oszuści – 14 lutego

Oszuści to niezwykły obraz przedstawiający romans trójki młodych artystów – studenta Terry’ego, jego przyjaciela Phila oraz przyszłej aktorki Catherine. Młodzi ludzie angażują się w miłosny trójkąt, by po latach zmierzyć się z trudną rzeczywistością, gdy jedno z nich walczy o życie.

Zero zero zero, odc. 1-2 - 15 lutego

W nowym serialu kryminalnym przedstawiony zostanie czarny rynek, na którym codziennie obraca się setkami foliowych woreczków z kokainą.  Serial przybliży widzom cały proceder powstawania i dystrybucji niebezpiecznych środków odurzających.

Klasa pracująca – 15 lutego

Dla Franka jego praca to całe życie. Zawsze dostępny jest dla swojego szefa i robi wszystko, by wyrobić w korporacji 100% normy. Kiedy więc popełnia jeden błąd, przez który zostaje zwolniony, czuje, że został potraktowany niesprawiedliwie. Utrata pracy uświadamia mu jednak, że lata poświęcone za biurkiem sprawiły, że z jego życia zniknęło szczęście.

Brightburn: Syn ciemności – 16 lutego

Brightburn to nowy horror z elementami science-fiction. Przedstawia on losy małżeństwa, które zawsze starało się o dziecko. Po latach niepowodzeń niespodziewanie w ich życiu pojawia się niemowlak. Mały Brandon staje się dla rodziców wszystkim, jednak kiedy zaczyna dojrzewać, okazuje się, że utalentowany młody chłopiec skrywa mroczne zdolności.

Klub Literatury Pięknej - 16 lutego

Klub książki, który nienawidzi mężczyzn? Tak wygląda tajne stowarzyszenie Madam Yankelovej, w którym kobiety nie wierzą w uczucie, jakim jest miłość. Tajna literacka sekta działa na prostych zasadach – co tydzień starzejące się kobiety muszą uwieść przystojnego mężczyznę, który zostaje później brutalnie zamordowany. Niespodziewanie Sophie, jedna z członkiń, poznaje Jospeha, do którego zaczyna czuć coś więcej niż fascynację urodą. Jednak czy kobieta zdecyduje się złamać przysięgi klubu?

Bankowa gra II - 19 lutego

19 lutego pojawi się także drugi sezon serialu Bankowa Gra, który przedstawia losy sprytnych niemieckich finansistów. Tym razem opowiedziane zostaną losy bohaterów, którzy muszą poradzić sobie po ekonomicznym kryzysie. Zaostrzenie przepisów i niedogodne warunki sprawiają jednak coraz większe problemy bankierom z Deutsche Global Invest.

Men in Black: International – 23 lutego

Men in Black: International to kolejna część filmowych przygód agentów MIB, którzy muszą uratować ludzkość przed zagrożeniem z kosmosu. Tym razem na ekranach zobaczymy weterana agenta H oraz nowej agentki M, którzy muszą uratować nie tylko agencję, ale także i cały świat!

Człowiek, który wszystkich zaskoczył – 23 lutego

Człowiek, który wszystkich zaskoczył to nietypowy dramat o umieraniu. W filmie ukazane zostają losy Igora, który trafiając do szpitala po wypadku w pracy, dowiaduje się, że pozostały mu jedynie dwa miesiące życia. Chociaż początkowo jego żona szuka ratunku, a wioska, w której mieszka okazuje mu wsparcie, zmienia się to, kiedy Igor postanawia spełnić swoje ostatnie marzenie w życiu.

Zagadki Hailey Dean: Śmierć na posterunku – 27 lutego

To kolejna część z filmowej serii telewizyjnej o byłej prokurator Hailey Dean. Tym razem kobieta pomaga w rozwiązaniu zagadki tajemniczego zabójstwa byłego żołnierza, przyjaciela detektywa Garlanda. Była prokurator zaczyna szukać powiązań, kiedy niespodziewanie odnajduje się kolejne ciało, tym razem dawnej wojskowej z piechoty morskiej. Niebawem Dean dotrze do spisku, którego ujawnienie może zagrozić jej życiu.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.