Historia twojego życia

Błyskotliwa i otwierająca oczy!

Ted Chiang uważany jest za jednego z najważniejszych żyjących pisarzy science fiction. Ekranizacja jego Krótkiej historii twojego życia już wkrótce zadebiutuje w kinach pod tytułem Nowy początek.

Gdy obce formy życia przybywają na ziemie, zostaje sprowadzona lingwistka, aby pomóc przy komunikacji i rozszyfrować ich intencje. Nowo nabyta przez nią wiedza na temat ich języka i jego nielinearnej struktury pomaga jej poradzić sobie ze smutkiem związanym z rozwodem i śmiercią córki. W każdej historii autor przygląda się życiu w świecie pełnym niepewności i kruchości, wykorzystując do tego swoją niesamowitą inteligencję i humor.

"Ted Chiang pisze rzadko, ale jego niewyobrażalnie cudowne historie, zaplanowane z precyzją szwajcarskiego zegarka, na zawsze zmieniają nasze postrzeganie świata" - "Kirkus"

"Obowiązkowa lektura każdego fana science fiction - "Publishers Weekly".

O filmie Nowy początek:

,,Od tego momentu możemy przestać kręcić filmy science fiction. Nowy początek powiedział wszystko."  Firstshowing.net

"Nowy początek to arcydzieło, o którym nie będzie mógł przestać myśleć." io9.gizmodo.

Informacje dodatkowe o Historia twojego życia:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2016-11-07
Tytuł oryginału: Stories of Your Life and Others
Tłumaczenie: Dariusz Kopociński, Michał Jakuszewski, Agnieszka Sylwanowicz

Kup książkę Historia twojego życia

Historia twojego życia - opinie o książce

Dążenie człowieka do poprawy jakości swojego życia w ośmiu różnych odsłonach. Poznanie, pęd ku wiedzy, czy próba wejście w rolę Stwórcy?

Dużo tu prawd uniwersalnych, przestróg i wizji przyszłości, które mogą kojarzyć się z serialem Black Mirror. Zbiór nie tylko dla fanów sf.

Avatar użytkownika - Fjorton
Fjorton
Przeczytane:2024-03-11, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2024,
Siedemdziesiąt dwie litery
Ted Chiang0
Okładka ksiązki - Siedemdziesiąt dwie litery

Drugie wydanie zbioru opowiadań Teda Chianga, najwybitniejszego autora opowiadań w amerykańskiej SF ostatnich lat. Praktycznie każde jego opowiadanie...

Wydech
Ted Chiang0
Okładka ksiązki - Wydech

,,Książka science fiction, która zmusi was do myślenia i postawienia sobie ważnych pytań, będących podstawą człowieczeństwa". Barack Obama NA FACEBOOKU ...